Novoletno pecivo 2015

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

5. dec 2015 22:06

patka je napisal/a:

Gogad kako dolgo pa zdržijo piškoti s tako kremo (seveda če jih prej ne pojemo)? Jaz bom namreč v naslednjem tednu pekla pa se mi zdi malo predolgo da bi jih hranila za božič.

Hvala



patka

Na hladnem v dobro zaprti škatli do mesec dni .lahko pa samo piškotke spečeš in filaš kasneje ..Sama delam to kremo tudi poleti ,kar lepo zdrži ..

lp goga

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

5. dec 2015 22:11

Hvala vsem za pomoč! Zdaj pa samo še pogruntam medenjake brez medu in sem zmagala

eta

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12664

5. dec 2015 22:47

  Ampak potem ne bodo več medenjaki.  

mopsika

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

6. dec 2015 10:59

Super! Hvala.  moja otroka imata alergijsko reakcijo po zaužitem medu v kakršnikoli hrani, zahvaljujoč vaši pomoči, bosta letos uživala tudi v piškotih, ki sta jih doslej samo opazovala in cedila sline, ker sem bila tako zelo neiznajdljiva...mama je rekla, da se držim receptov, kot pijanc plota....

eta

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

6. dec 2015 11:46

Letosnja Miklavzeva peka...

ledenka_

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

6. dec 2015 11:50

Probna peka piškotov z novimi modelčki, po Darjuškinem receptu 

 

 

SMARTY1

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12664

6. dec 2015 11:58

   Ups, Eta,     na začimbe za medenjake sem pa čisto pozabila.

mopsika

kuham za dušo  

član od: 6.10.2012

sporočila: 186

6. dec 2015 21:52

Kako čudoviti piškoti SMARTY1! 

kuham za dušo

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

10. dec 2015 11:14

Za Božično ali Novoletno sladico lahko naredimo tudi sladoledno bombo.Priprava je hitra, naredimo jo tudi kakšen teden prej, damo v zamrzovalnik in 3 ure pred postrežbo jo vzamemo ven, prelijemo s stopljeno čokolado, okrasimo in postrežemo..pa še en par fotografij v lažjo predstavitev.Potrebujemo en panettone, sladoled, po želji še kakšen domač biskvit in vloženo sadje.

Kupimo kar en panettone in ga narežemo na rezine, ter s temi rezinami obložimo okroglo skledo, v katero smo prej dali prozorno folijo.

 

Rezine po želji poškropimo z sokom od kompota.

V polovico naložomo sladoled, malo sadja in pokrijemo z rezinami panettona ali pa z kakšnim našim biskvitom.

 

 

 

Naložimo preostali sladoled in sadje , ter spet pokrijemo z biskvitom.

 

 

 

Vse skupaj dobro prekrijemo z prozorno folijo in damo v zamrzovalnik.Tri ure pred postrežbo vzamemo ven iz zamrzovalnika, obrnemo na pladenj..ker smo imeli spodaj folijo se lepo obrne.Po želji pred postrežbo polijemo s stopljeno čokolado in okrasimo.

 

 

Meni okrasitev ni najbolje uspela, je bila ta sladoledna bomba odlična.Uporabila sem jabolčni sladoled s cimetom in amarena sladoled..dodala pa sem vložene višnje v Porto vinu, s tem sem tudi navlažila biskvite.

Ta bomba je praktična, ker jo lahko delamo prej in osvežilna sladica po dobri praznični hrani.

 



Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 10.dec 2015 11:15

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti