Priprava na pogostitev

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

6. maj 2004 6:49

Za Prekmurko: Prosim, če poveš točen recept za slan biskvit. Sem včeraj namreč nekaj poskušala, pa se mi ni dal zviti, zato sem ga kar prepolovila in nadevala. Bilo je vseeno okusno. Hvala! Tina

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

20. maj 2004 21:08

Naša zabava je - tudi z vašo pomočjo - lepo uspela ( piščančji žur z dodatki, Elina torta...). Vsi ostali nasveti še čakajo na priložnost, ki jih je poleti vedno dovolj. Tina, našla sem recept, ki te je zanimal. Upam, da še ni prepozno! Slana rolada Testo: 4 jajca, 1 skodelica moke, 1 skodelica jogurta, prašek za pecivo, sol Rumenjake dobro stepi, dodaj jogurt, moko, malo soli, prašek za pecivo in dobro stepen sneg iz beljakov. Speci slani biskvit in pečenega ovij v rolado. Nadev: 200 gr naribanega sira, 200 gr nasekljane šunke, 100 gr majoneze Rolado namaži z majonezo in posuj s sirom in šunko. Zavij in dober tek! Stanka

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

21. maj 2004 14:05

Zelo zanimiva tala slana rolada, kako velik pekač vzamete za ta biskvit? Ali je nadeva dovolj? Jaz bi majonezo raje zamenjala s kakšno kislo smetano+ skuto pa še kakšno zelenjavco vmes, ampak vseeno je predlog krasen! ANJA

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

21. maj 2004 19:41

Za testo vzamem velik pekač, iz pečice. Pač tistega, ki ga uporabljam tudi za sladke rolade. Nadeva je kar dovolj, seveda pa so vse variacije dobrodošle. Na primer, če dodaš testu nekaj žličk (4) ajvarja in daš malo manj jogurta, dobiš rolado rdeče barve, ki jo polniš s skuto in zelenjavo, pa imaš na mizi takoj dve različni roladi! LP, Stanka

planinka  

član od: 7.5.2004

sporočila: 10

22. maj 2004 20:25

Jaz bi pa Nado vprašala, kako napolni francosko štruco s faranc. solato, da se solata lepo drži v sredini skupaj- kaj ji dodaš? Že parkrat sem jo jedla, vendar se je solata dobesedno drobila, sploh ni "stala" skupaj. LP

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

23. maj 2004 16:20

Lepo pozdravljene Planinka francosko štruco prerežem in izdolbem,namažem s putrom. Francosko solato naredim bre krompirja, dodam na koščke narezano šunko in sir malo zenfa in kar dosti majoneze.Zmes mora biti bolj gosta.Namažem na obe polovici francoske štruce in sestavim.Zavijem v folijo in dam za nekaj časa v hladilnik.Narežem na nepreozke kose in ponudim .Dobr tek.

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

23. maj 2004 18:16

Planinka. Francosko solato zgostim z izdolbljeno sredico francoske štruce, ki jo dodajam postopoma, ne vse naenkrat.Solatko z dodatkom zdrobljenega kruhka pustim stati nekaj časa, da se kruh napoji. Če je potrebno, kruh še dodam (vedno govorim o izdolbljeni sredici francoske štruce). Masa mora biti res bolj gosta. Pri polnjenju si pomagam z daljšo kuhalnico tako, da z ročem potiskam nadev v štruco. Napolnjeno štruco zavijem v aluminijasto folijo in jo za najmanj tri ure (raje več) pustim počivati v hladilniku, preden postrežem. Meni nadev nikoli ne le ven! Dobro odležano štruco pa režem z nazobčanim nožem za kruh. Upam, da ti naslednjič uspe

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti