Junaki obveznega ctiva

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. avg 2015 10:00

Zelo zanimiv članek na to temo si lahko preberete v tedniku Mladina št.32 (7.avgust 2015). Gre za intervju novinarja Marjana Horvata z zgodovinarjem Božom Repetom .

citat iz članka:

- želja spremeniti slovenski narodni značaj... je aktualna še danes, ko se slovenska politika vrača k upogibanju hrbtenice-

nola

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

13. avg 2015 10:59

Največja otroška literarna carica je Pika Nogavička. Žal ni Slovenka ... Prebrala sem jo v prvem razredu. Bila sem v popoldanskem varstvu in ker sem prehitro naredila nalogo, mi je učiteljica dala prebirat vezan letnik Cicibana (ali pa je bil morda Kurirček, ali pa kaj tretjega). Kasneje sem knjigo dobila "za spričevalo".

sonci

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

13. avg 2015 17:21

V mojem življenju, največktat brana knjiga je: Heidi...

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. avg 2015 17:44

Ja, Heidi - takrat sem začela jesti pečen sir ...

 

In meni tako ljubi Juri Muri v Afriki: danes se bojda eni zmrdujejo, ker je v pesmi beseda zamorc ...

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. avg 2015 18:01

Saj v novih izdajah tudi Pika Nogavička ni več hči zamorskega kralja.

Sonja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. avg 2015 20:41

"Obvezno čtivo"  izven uradnega programa : Miki Muster: Zvitorepec, Trdonja in Lakotnik.  Najbrž ga ni med Slovenci, ki jih ne bi poznal. 

Cila

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

13. avg 2015 20:53

Cila, motiš se, odlomek stripa M. Mustra je v berilu za 6. razred, na pamet ne vem, v kateri izdaji, naslednji teden lahko pogledam, obravnavajo se tudi drugi njegovi stripi.

Kot vidim, ste obstali v "starih časih." Malo preglejte berila za OŠ, morda boste presenečeni, kaj  vse mularija "mora" prebrati.

marjja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. avg 2015 8:35

Cila je napisal/a:

"Obvezno čtivo"  izven uradnega programa : Miki Muster: Zvitorepec, Trdonja in Lakotnik.  Najbrž ga ni med Slovenci, ki jih ne bi poznal. 



Cila



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. avg 2015 9:55

mamamia je napisal/a:

Ja, Heidi - takrat sem začela jesti pečen sir ...

 

In meni tako ljubi Juri Muri v Afriki: danes se bojda eni zmrdujejo, ker je v pesmi beseda zamorc ...



mamamia

Res ne vem, zakaj bi se zmagovali

 Beseda "zamorc " ne pomeni ničdrugega, kot da je doma za morjem (preko morja). Kar je čisto res.

Lp 

cervus

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

14. avg 2015 10:35

marjja je napisal/a:

Cila, motiš se, odlomek stripa M. Mustra je v berilu za 6. razred, na pamet ne vem, v kateri izdaji, naslednji teden lahko pogledam, obravnavajo se tudi drugi njegovi stripi.

Kot vidim, ste obstali v "starih časih." Malo preglejte berila za OŠ, morda boste presenečeni, kaj  vse mularija "mora" prebrati.



marjja

 

Ja, v "starih časih" so se učiteljice slovenskega jezika na trepalnice postavljale, če se je kdo pohvalil, da je prebral strip (mimogrede, tudi jaz sem jih na veliko prebirala, poleg gore drugega čtiva).

Me prav zanima, kaj je tisto, kar danes mularija (poleg stripov) "mora" prebrati. Če sklepam po nečakinjah in njihovih bralnih navadah, je to bore malo.

Saj vem, "novi časi" pač, ampak človek se v 20-30 letih spet ni toliko spremenil in potrebe "novega časa" tudi ne, da nam ne bi bilo več treba ustno in pisno komunicirati med seboj, tako privatno kot poslovno ... Potem pa dobim v službi e-mail mladca/mladenke,  ob katerem me včasih kap, drugič spet me spravijo v smeh.

 



sonci

Sporočilo je spremenil(a) sonci dne 14. 2015 10:38

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti