Junaki obveznega ctiva

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. avg 2015 19:28

Tisto moje posipanje s pepelom in glavobol je sarkazem. Ker sem zaprosila za resno razlago, dobila nazaj - kaj mi ni jasno. In ker nisem niti  Prlečka niti Prekmurka, seveda ne vem, kje je Prlekija in kje Prekmurje. V članku, ki je po mojem skromnem mnenju precej verodostojen, je razloženo spet nekaj tretjega. No, pa mi, prosim, povejte, kam spada Apaško polje? Ja, to mi ni jasno. Pa še kaj zraven.

lp

cervus

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

21. avg 2015 21:05

Elaphus, očitno provociraš. OK.

 

Prleki so dobili ime po besedi prle, ki pomeni prej, Prekmurci so pa doma preko Mure. Razumljivo?

Jaz sem po rodu Prlečka, NIKOLI pa ne bom nekakšna Pomurka. (Lahko se zgodi Limnolin zadnji stavek!!)

 

Aja, Apaško polje nima nobene zveze s Prekmurjem ali s Prlekijo. Kam pa spada, pa naj povedo tamkajšnji prebivalci. Če pa ne vedo, pa naj vprašajo v prestolnico, jim podo tam povedali.

Zame je zadeva zaključena.

marjja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. avg 2015 21:33

Hja, res ne vem od kod ti ideja, da provociram.  Ker ne.

Lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

22. avg 2015 17:51

MiriBon je napisal/a:

Zanimivo. Kako pa se gleda na izraz "Pomurska statistična regija"? :P



Life is war against boredom~

 

Kaj pa izraz Osrednjeslovenska statistična regija? Ti izraz Osrednjeslovenec kaj pove?

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

22. avg 2015 19:06

Haha, pove mi to, da je za nekatera poimenovanja bolje ubrati daljšo pot, tj prebivalec osrednje Slovenije!

Oboje pa vseeno zveni malce ... čudno.

Life is war against boredom~

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

22. avg 2015 20:02

marjja je napisal/a:

Elaphus, očitno provociraš. OK.

Aja, Apaško polje nima nobene zveze s Prekmurjem ali s Prlekijo. Kam pa spada, pa naj povedo tamkajšnji prebivalci. Če pa ne vedo, pa naj vprašajo v prestolnico, jim podo tam povedali.

Zame je zadeva zaključena.

marjja

So povedali, da spadajo v Prlekijo. Najbrž provocirajo.

Sonja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

23. avg 2015 8:19

Ah limnol, kje si pa to slišala? Še enkrat preberi zgornji članek. Apače nikoli in nikdar niso spadale v Prlekijo, tudi če se kdo hvali, da so.

Sicer pa je bistvo vsega moja beseda PROVOCIRANJE, a ne? Kot ponavadi. Aja, pa ne pozabi omeniti, da sem napisala, da je zadeva zaključena, zdaj se pa spet oglašam. Saj take stvari so bistvene v debatah.

marjja

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

23. avg 2015 8:57

Vrnite se k temi, prosim.

bivsamiska  

član od: 23.8.2006

sporočila: 47

23. avg 2015 9:17

moderator2 je napisal/a:

Vrnite se k temi, prosim.



A lahko samo še jaz prosim, ker je zanimivo :)

Marrja, mislim da vem kaj imaš v mislih. Ampak Kočevja in Apaškega polja tudi ne moreš postaviti v Nemčijo recimo (vsaj do druge svetovne vojne ne).

Pomurje je statistična regija in Pomurci z njo čisto lepo živimo. 

No, Apaško polje po moje res ni več v Prlekiji, saj leži že Radgona z okolico na njenem obrobju. Zanimivo kako govorijo Radgončani in okoličani, ene vasi čisto prleško, druge pa bolj.. eh, radgonsko pač 

 



Sporočilo je spremenil(a) bivsamiska dne 23. 2015 09:33

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

23. avg 2015 11:22

Res je, prav imata.

Prlekija je pokrajina med Muro in Dravo (pravi slovnenska Wikipedija). Apaška kotlina je točno tam. Apaška občina je na seznamu prleških občin in spada v razvojno regijo Prlekija. Javno podjetje Prlekija upravlja apaški vodovod. Itd itd itd.

Vendar pa so Apače na zemljevidu nad mejno črto Prlekije, se pravi, da jih Prleki ne jemljejo za svoje. Česar Apačani verjetno ne zamerijo.Apaška kotlina resnično predstavlja samostojno ozvezdje v galaksiji Slovenija.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 23. 2015 11:23

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti