Letalo in prtljaga

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

12. apr 2015 10:23

V ročni prtljagi imaš lahko najnujnejšo osebno higieno, zapakirano v prozorni vrečki z zapiralom (se pravi: zobno pasto, deodorant, šminko, tubico kreme, vlažne robčke...). Pijače (recimo ustekleničene vode) ne smeš nesti skozi varnostno kontrolo, jo pa lahko potem kupiš in neseš na letalo. Velja tudi za otroške stekleničke s cuculjem.  Lahko pa neseš prazno plastenko in jo potem na WCju ali vodnem baru napolniš z vodo. Sicer pa polet do Grčije ne traja tako dolgo, da bi kar koli res nujno moral  imeti pri sebi.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. apr 2015 9:17

čuhica je napisal/a:

Letos se odločamo za dopust v Grčiji, to pa pomeni, da bi šli prvič z letalom.Ker vidim,da dosti potujete po svetu me zanima kako je s prtljago. Vem, da naj bi imele prtljaga 20kg ostalo se doplača.Kaj pa velikost kovčkov in ali je res, da naj bi imel vsak prevoznik svoje predpise.Mi bi šli z mariborskega letališča od koder vozi grški prevoznik, vendar mi noče odpreti njihove strani.Za vsak nasvet in odgovor vam bom hvaležna

 

čuhica

 

Za take, ki izgubljajo nedolžnost z letalskimi počitnicami, je najbolje, da to avanturo prepustijo organizaciji turistične agencije. In v Slo. vse od agencij organizira počitnice v Grčiji in iz Lj in MB vozi Adria, tako da ni blazno težko.  Raje kupi v outletu kakšen res lahek kufer, bo največ haska.

Vendelina jr.

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

13. apr 2015 9:20

Vendelina jr. je napisal/a:

čuhica je napisal/a:

Letos se odločamo za dopust v Grčiji, to pa pomeni, da bi šli prvič z letalom.Ker vidim,da dosti potujete po svetu me zanima kako je s prtljago. Vem, da naj bi imele prtljaga 20kg ostalo se doplača.Kaj pa velikost kovčkov in ali je res, da naj bi imel vsak prevoznik svoje predpise.Mi bi šli z mariborskega letališča od koder vozi grški prevoznik, vendar mi noče odpreti njihove strani.Za vsak nasvet in odgovor vam bom hvaležna

 

čuhica

 

Za take, ki izgubljajo nedolžnost z letalskimi počitnicami, je najbolje, da to avanturo prepustijo organizaciji turistične agencije. In v Slo. vse od agencij organizira počitnice v Grčiji in iz Lj in MB vozi Adria, tako da ni blazno težko.  Raje kupi v outletu kakšen res lahek kufer, bo največ haska.



Vendelina jr.

 

No, tole pač ne drži.

Issi

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

13. apr 2015 14:12

limnol je napisal/a:

 Pijače (recimo ustekleničene vode) ne smeš nesti skozi varnostno kontrolo, jo pa lahko potem kupiš in neseš na letalo. Velja tudi za otroške stekleničke s cuculjem.

Sonja

 

Omejitev tekočine ne velja za otroško hrano in pijačo: http://lju-airport.si/sl/potniki-in-obis

http://www.lufthansa.com/si/en/Liquids-in-carry-on-bag

Oboje preizkušeno v praksi. Samo 1x sem morala dokazati (popiti malo tekočine).

 

Pravtako opažam, da na večini letališč zelo površno preverjajo ročno prtljago. Že večkrat sem nehote čez kontrolo prinesla stekleničko vode (v torbici), tekočino za razkuževanje, tekoči deodorant. Še najbolj striktni so v Budimpešti, drugje pa je kontrola bolj tako. Za vodo mi pa še nikoli niso komplicirali. Morala sem narediti en požirek in so mi pustili, da grem s tekočino čez kontrolo.

 

Tudi glede teže na lj letališču niso komplicirali (ne vem, pa če se je znovimi lastniki kaj spremenilo).

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. apr 2015 15:04

Stvari se spreminjajo. Pred dobrim mesecem so na letališču v Muenchnu na kontroli plastenke z vodo dosledno romale v smeti. Od takrat dalje nisem več letela, bom pa spet naslednji teden in lahko poročam, če bo kaj drugače. Je pa res, da plastenka vode ni taka reč, pa če ti jo zaplenijo ali ne. Je pa meni nehote še ni uspelo prinseti skozi kontrolo, sem jo dosledno morala vreči v smeti (nazadnje lani v Rimu) .

Sonja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. apr 2015 15:49

Meni so že kar precejkrat brskali po ročni prtljagi, nazadnje se je lani striček na Schipholskem security čudil nad tem, zakaj imam vse tehnikalije OCDjevsko ovite v clinging foil ("ker ne maram prahu in svinjarije na kontaktih," sem mu odgovorila; šele potem, ko je bila security za mano, tehnikalije zavite nazaj in se mi je že odkadilo iz ušes, so mi prihajali na pamet bolj bistri odgovori tipa "Funny you should ask, my therapist keeps asking me the same question" ali pa "Because my Lord tells me to do it"; sumim sicer, da bi se po takih odgovorih stvar utegnila šele pošteno zaplesti...). Stran so mi vrgli pa tudi že vsega vraga, nazadnje kozarec Marmitta ("It's liquid!", je zmagoslavno oznanila tetka na Gatwicku, ki mi je storila zložit ven vse iz pazljivo organiziranega kovčka), tako da še zdaj ne vem, kakšnega okusa je ta nesrečna stvar (baje sicer nisem nič kaj dosti zamudila, bo nekako počakalo do naslednjič). Skratka, jaz imam z letališkimi varnostnimi pregledi bolj zoprne izkušnje, ne glede na to, koliko se trudim biti pridna. lp, proxima

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. apr 2015 3:27

Jaz imam tako veliko "srečo", mi najdejo čisto vse ali pa zaplenijo stvari, ki so v eno stran lepo prispele, za nazaj pa zganjajo cirkus. Tako da sem ob eni od redkih priložnostih (7 ali 8 let nazaj), ko sem imela en majhen check-in kovček, dala vanj zapakirala "williams stengeli", ki sem jih kupila v Zurichu. To so čokoladne palčke, ki so polnjene z viljamovko in se jih na naši strani ne dobi, so pa moja daleč najljubša čokoalda .

Na smrt sem se bala, da mi bodo te dragocenosti zaplenili. Na check-inu so me najprej čudno gledali, se praskali po glavi in sploh niso vedeli, kaj naj mi povejo. Jasno in glasno sem jim povedala, da bom znorela, če mi prtljago izgubijo.   Konec je bil srečen in jaz sem ene 3 mesece vsak dan pojedla eno čokoladico. Bo treba kmalu nazaj. 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 14. 2015 03:59

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. apr 2015 6:49

He,he, kaj pa, če punce, ki s prtljago nimajo problemov, dajejo en tak sproščen odkrit vtis, pri ostalih se pa že na pogled vidi, da ste z vsemi žavbami namazane . Šalo na stran, imam znanca, je zelo fajn človek, na pogled je pa res malček podoben kakšnemu arabskemu teroristu.  Ga ni letališča ali mejne kontrole, ki bi ga spregledala. 

Cila

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. apr 2015 7:32

Ja, res je, da vsaka pojava na druge ljudi deluje malo drugače. Če se samo spomnim časov naših jugo-romanj čez mejo po pomaranče, kavo in pranlni prašek - eni so kadar koli pripeljali čez majo kar koli, pa če bi vodili za sabo belega slona na vrvici, bi prišli skozi, druge so pa skoraj vsakokrat cariniki obrnili na glavo. Čeprav pri letaliških kontrolah najbrž malo manj - če ti na kakem velikem letališču zapiska na rentgenu, potem je vedno več ljudi, ki pogledajo, kaj se dogaja, in je take privat odpustke malo težje deliti smao zato, ker ti je nekdo simpatičen.

Sonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. apr 2015 7:52

Sem ter tja si kako zadevo prevelikih mer kar pošljem na domači naslov. Da se mi ni treba ukvarjati s tem, kako jo bom stlačila v kovček.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti