Noži

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

8. mar 2007 20:01

gegy je napisal/a:
In še nasvet :nož izgubi ostrino,ko ga daste sušit med krožnike,skodelice in jedilni pribor,nikakor pa ne zaradi pranja z vročo vodo. Gegy gegy
Zanimivo, meni je pa ravno profesionalni kuhar rekel, da vroča voda otopi nože. Potem pa poslušaj "stroko" Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 08. mar 2007 20:02:35

gegy  

član od: 8.3.2007

sporočila: 5

9. mar 2007 23:19

Noži se kalijo pri 700-850 stopinjah C in ni mogoče , da bi voda , ki ima temperaturo cca 65 stopinj C vplivala na kvaliteto nožev. Tisti , ki ti je rekel , da noži otopijo zaradi vroče vode pač ni imel v rokah dobrega noža. Nož ki ga kupiš za 5 evrov pač ni nož in tisti verjetno res otopi v vroči vodi , dočim dober nož stane vsaj še enkrat toliko in ni bojazni da bo otopel! Seveda pa moraš po rezanju perutnine nož absolutno oporati z vročo vodo, sicer obstaja možnost okužb s salmonelo , s čimer pa ni šale, zato ti na srce polagam , da si kupiš dobre nože ali škarje, ali pa živiš v strahu pred okužbo,če seveda imaš na jedilniku perutnino. gegy

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

10. mar 2007 10:23

AMC profesionalni noži, jeklo kaljeno, tako kot se zagre!!!, izdelani iz T.I .kirurškega jekla( skalpeli), ali laboratorijskega jekla..... ....ŽAL,ima gegy prav! Prav zaradi sušenja izgubijo ostrino. Nikoli se ne smejo dati v pomivalni stroj! Prav tako se ne sme "špeh" rezat z njimi...tudi tu nož izgubi ostrino....torej za "špeh" vedno drugi nož! PS. GALYKA :nož se lahko opere z vročo vodo...saj se mora....tudi tvoja roka, ne zdrži max vročine, torej tiste 3 sek , ko pereš nož pod vročo vodo, ni nič v primerjavi 30 min delovanja na 60st C v pomivalnem stroju. Tako, da v tem je razlika. PS. GEGY: čudi me , da kot profesionalen mesar uporabljaš nože ,( ogledala sem si tvojo ponujeno stran) ki niso po HACCP-sistemu, torej niso iz enega dela,niso narejeni tako, da ni nobene možnosti oprat ga 100%. Brez gub, brez okroglin in spojev......??? Pa salmonela se ti skriva tam noter.... Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 10. mar 2007 11:06:09

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

10. mar 2007 11:15

Se pridružujem mnenju gegy-a,res ni tolk pomembno kolk stanejo,pa kje se perejo ,samo da so pravilno shranjevani in bušeni. Tudi sama sem stroke,da je nož tudi moje delovno orodje,zato z gotovstjo trdim da so noži dick in viktorinox zelo dobri noži in nepretirano dragi. Kar se pa haccp sistema tiče,tisto morajo imet ša vsak svojo barvo glede na surovino ,katero obdelujeno z nim. lep pozdrav val

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

10. mar 2007 11:27

Dobrih nožev ne rabiš brusit, če jih pravilno uporabljaš..... Barvo mora pa tudi vsaka krpa za čiščenje imet , ne šele noži! če gremo v detajle. Česar se jaz doma ne grem, ker bi se mi zmešalo!!! Nisem suženj kuhne, vi profesionalci, pa morate na to gledat! Petra 1

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

10. mar 2007 12:41

gegy je napisal/a:
Noži se kalijo pri 700-850 stopinjah C in ni mogoče , da bi voda , ki ima temperaturo cca 65 stopinj C vplivala na kvaliteto nožev. Tisti , ki ti je rekel , da noži otopijo zaradi vroče vode pač ni imel v rokah dobrega noža. Nož ki ga kupiš za 5 evrov pač ni nož in tisti verjetno res otopi v vroči vodi , dočim dober nož stane vsaj še enkrat toliko in ni bojazni da bo otopel! Seveda pa moraš po rezanju perutnine nož absolutno oporati z vročo vodo, sicer obstaja možnost okužb s salmonelo , s čimer pa ni šale, zato ti na srce polagam , da si kupiš dobre nože ali škarje, ali pa živiš v strahu pred okužbo,če seveda imaš na jedilniku perutnino. gegy
Moj mož kovinar pravi, da poceni noži res niso merilo, ampak pri višjih stopinjah vode se nož postopno napušča, tako počasi zgublja trdoto in otopi. Jaz sicer večino nožev pomivam v pomivalnem stroju, kamor pa sigurno ne bi dala res kvalitetnega noža. Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti