Živila (potrebujem pomoč)

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. nov 2014 18:13

OK, v redu, vsi smo, kakršni smo - enim v grozo, drugim v zabavo, tretjim v pišmevuh. Raje ostanimo pri tem, javno seciranje tujih karakterjev ni ravno produktivno početje. Pa preveč pove o nas samih, da bi se po tem vsi še lahko dobro počutili.

Sonja

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

20. nov 2014 0:19

Limnol,

minka2

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

20. nov 2014 6:54

Prosim, vrnite se k temi, ki je, če ste vmes pozabili, pomoč pri nakupih živil. Hvala.

sol 63  

član od: 11.2.2008

sporočila: 39

20. nov 2014 22:39

Bljah!

Sem s popolnoma čistim srcem in dobrimi nameni napisala okrog brokolija...

Zdaj si spet nataknem nagobčnik za nedoločen čas , čeprav mislim, da bi si ga moral nekdo drug. Pa-pa...

 

Življenje je praznik, življenje ni delovni dan!

flekica  

član od: 31.10.2014

sporočila: 75

21. nov 2014 1:51

Sol 63. Pri tebi je bilo vidno, da si se samo hecala. Le prebrala nisi vsega.

Tako, da ti verjamem, da si napisala z dobrimi nameni. ;) ;) ;) ;)

Ana

flekica  

član od: 31.10.2014

sporočila: 75

10. dec 2014 14:19

Koliko Slovencev spremlja akcije živil? V praksi pa prides do realno tezko resljivih problemov, kot so razlicne cene, ki se spreminjajo dnevno, dodatne popuste (pike/tocke/kartice in ostale natege), razlika v cenah med poslovalnicami, prodaja enakih izdelkov pod drugo blagovno znamko, razlike v kvaliteti enakega izdelka (sadje/zelenjava....

Berete reklame, ki jih dobite na dom. Ali jih gledate preko spleta.

http://vsikatalogi.si/zivila...A kdo pozna kakšno aktivno aplikacijo za primerjavo cen (predvsem hrane)..

Ana

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15158

10. dec 2014 14:51

Jaz dobivam reklame, ki jih nato nesemo na zbiralno akcijo starega papirja. Pozorna sem na določene ponudbe, ki me zanimajo in dostikrat izkoristim Tušev, Mercatorjev in Šparov popust. Nekako že poznamo cene artiklov in kupujemo različno po trgovinah. Res to terja precej časa, da grem npr. po prašek ..v Muller, po mleko v Tuš, po meso v mesarijo, po ribe v ribarnico. Zadnjič sem po dolgem času kupila stročji fižol v Tušu, ne kupim ga več. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

10. dec 2014 15:41

Najcenejša živila so tista, ki jih kupiš po spisku na listku in točno samo tisto in nič več. Kilometrsko letanje od ene do druge štacune je potrata časa in goriva, torej denarja. Ta strošek je vedno treba upoštevati. 

Vse tiste akcije s pikami in nalepkami pri meni ne primejo, je že veliko časa preteklo, odkar sem bila navdušena nad nalepkami in pika-pokami. Starši so mi povedali, da je včasih trgovec imel zvezek, v katerega si je ročno zapisal za vsako stranko, koliko je kupila. Za božič so potem celoletni nakup sešteli in prometu primerno obdarovali vse kupce. Pa ne z robo, ki je nihče ni kupil in ji je treba tako ali tako ceno znižati. Malo sem zašla, ampak ravno tak prednovoletni čas je.

Katrca11

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

10. dec 2014 15:50

Tudi jaz nimam nobenih kartic veletrgovcev, pa pik, točk in zvezdic tudi ne zbiram. Kar potrebujem to kupim. Raje malo manj pa kvalitetno. 

Lp, Saša

Mir in dobro!

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. dec 2014 15:51

jaz sicer spremljam akcije, le da imam drug sistem kot ti. Namesto da iscem najcenejse zivilo prilagodim jedilnik trenutni ponudbi. Ravno tako tudi ne preverjam vseh trgovin, le tiste ki jih imam na dosegu (pes ali spotoma iz sluzbe). Res pa je, da nima nihce nobene dijete in da jemo skoraj vse.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti