primerjaj cene hrane, prosim za nasvet? - kulinarika.net

tema je zaklenjena

flekica  

član od: 31.10.2014

sporočila:75

tema odprta - 31. okt 2014 14:20 | ogledi: 8.250 | odgovori: 31

..

Temo je spremenil(a) flekica dne 4. nov 2014 23:42

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

31. okt 2014 15:07

Dobrodošla na Kulinariki. Ne uporabljaj velikih fontov, ker v internetnem jeziku to pomeni, da kričiš.

Zapelji se čez mejo, v Italijo; osebno uporabljam določene produkte iz Cooperative, ki so cenejši kot v Sloveniji, vendar sem ugotovil, da je goriška poslovalnica med dražjimi, tržaške so bolj ugodne. Poišči tudi možnosti Cash&Carry-jev na oni strani meje, eden je zelo blizu tržaške obvoznice, blizu Muggie. Sadje in zelenjavo lahko kupiš na grosistični tržnici v Trstu, odprta od torka do sobote od 9h do 10h, locirana blizu marine, nalažje dostopna po obvoznici.

Nizke cene se običajno da doseči tudi z nakupi na zalogo, zato predlagam, da ko boš imela spisek cen po pregledu trgovin, da greš v "špežo" in si jo narediš, pač s tistim, kar lahko gre na zalogo ...

LP

Drejček

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

31. okt 2014 15:57

Zapelji se do Ajdovščine v industrijsko prodajalno Mlinotesta. Včasih se je tam dalo zelo poceni kupiti cele vreče "na kilo" mešanih testenin, v glavnem so jih z veseljem kupovali tisti, ki so kuhali obroke za pse (če morda tudi ti rabiš za ta namen).

Prav tako je pametno pogledati v grosističnih trgovinah, recimo Tuš, kot si že ugotovila. Pozanimaj se le, če lahko večje količine kupuješ kot fizična oseba, nekatere cene in količine vem, da veljajo le za s.p. (gostince itd.)

Kar se tiče rib pa bi bilo pametno za naslov povprašati pri dobaviteljih za šole, vrtce, menze itd.

Pokliči v Delmar, morda boš tam dobila večje količine očiščenih rib (glede na to, da imajo pakirane zamrznjene zadeve tudi v 8 kg embalažah, za gostinstvi):
http://www.delmar.si/prodajni-program/blagovna-zna

Mojca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. okt 2014 19:11

Po najboljši riž idi v Kitajski vrt pa kupi celi žakel

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. okt 2014 21:34

Videla sem jih v trgovini. Žakle riža

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. okt 2014 22:35

iskala si večje količine in sem ti pač napisala. 

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

31. okt 2014 23:11

Jaz kupujem riž v trgovini Kitajski vrt, 18 kg žakelj jasminovega riža najvišje kakovosti. Ni poceni, ampak na /kg še vedno cenejši kot v šoping centrih, če ga tam sploh imajo ...

Najbolje, da jih pokličeš in povprašaš, kaj vse imajo v ponudbi, primerno Tvojemu povpraševanju. Glede na to, da pri njih kupujejo komplet vse azijske restavracije iz Ljubljane in okolice, bojo znali odgovorit.

Se strinjam, kar praviš glede stroškov logistike, vendar predlagam naslednje: na tem portalu smo zbrani z vseh vetrov, tako znotraj kot zunaj države, in ne dvomim, da bi Ti kdo lahko priskočil na pomoč s tem, da ima pot v Tvojo smer. Če boš pregledala forum, boš našla kar nekaj tem, kjer se uporabniki dogovarjajo za skupinske nakupe, in če je portal prevoz.org lepo zaživel, ne dvomim, da tudi tu ne bi našla nekoga, ki bo Tebi in Tvojemu večno lačnemu štirinožnemu kosmatincu pripravljen ponuditi tačko v pomoč

LP

Drejček

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

31. okt 2014 23:49

flekica je napisal/a:

Ja za naše kužke iščem, drugač pa res vam hvala za pomoč, ste mi res ful pomagali. Že res dolgo iščem riž več kg pa nisem videla v trgovini... Pa sem gledala v Merkatorju, Sparu , edino v EuroSpinu se je našel paket riža za 2 kg . Tako, da je Tuš cash& carry res super in vse piše cene in po 5 kg in več. Super res. Prvič pa vidim to stran , se bom pozanimala ja kako deluje ta stran. Vaša pomoč je več kot dobrodošla.



flekica



Sporočilo je spremenil(a) flekica dne 31.okt 2014 16:13



Sporočilo je spremenil(a) flekica dne 31.okt 2014 16:16

Flekica, Tuš cash&carry izpostavo imaš v tudi v Tušu v Sežani, če ti ni predaleč iz NG :) So pa, kot si že sama ugotovila, te trgovine namenjene pravnim osebam, podjetjem. Če imaš s.p., ne bo težav. Tudi spletno naročilo in dostava ne, ni pa dostava za manj kot 200€ zastonj, poglej:
http://b2b.tuscc.si/Splosne_informacije/Spletna_n

 

Več boš pa tu izvedela, iz prve roke.
http://b2b.tuscc.si/O_Tusu/Kontakt

Mojca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. nov 2014 3:40

Ja kakega dinozavra pa imaš to, da se tistih par centov razlike v ceni na kilo tolko pozna? 

in kakšne pršice??? Kaj novega??  Načeloma so lahko v tistih briketih, ki vsebujejo zitarice. 

ko sem začela naši kupovati brikete brez žitaric so težave s kožo in maščenjem ušes izginile. Če pa ne bi imela težav, bi jedla tudi takšne z žitaricami. na dva meseca menjam okus, trenutni ima taste of the wild. Za evro In se malo na dan je tolko kot bi si privoscila eno barcaffe to go na avtocesti. 

 

Ps: ce ze isces najcenejsi riz na svetu tudi ta ne more biti neke normalne kvalitete ampak na meji uzitnega

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 01.nov 2014 03:43

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

1. nov 2014 5:36

Poglej tudi v Ero good - ima prodajno skladišče tudi v Ajdovščini in v njem lahko kupuje vsak. Za  Tuš C&C vem, da lahko v njem prav tako kupujejo vsi.

Če pa si s.p. poskusi pridobiti ponudbe različnh firm, ki zalagajo tudi gostinstvo in trgovino na drobno - se najde marsikaj in tudi zelo poceni. Šole in druge javne ustanove pa kupujejo živila preko javnih naročil in ti ne bo nič pomagalo od kod dobijo blago in po kakšni ceni, ker ti do takšnih cen žal ne boš mogloa priti.

Mogoče se poskusi dogovoriti v kakšni trgovini, da ti za simbolno ceno prodajo kakšna živila, kjer se strgga emlaža, preteče rok in podobno, bi pa čbile za tvojo uporao še vedno dobra, jim jih pa dobavitelji ne zamenjajo in so v bistvu strošek trgovine, če jih ne uspejo prodati.

Kot razumem ne rabiš neke posebne kvalitete, ker boš te stvari kuhala kužkom.

uspešno iskanje.

tedyka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15673

1. nov 2014 7:13

Jezus, flekica, pa kako potem živijo psi tega sveta, ki jedo brikete? Tudi naš jih je. Ne posplošuj tako, da je vse zanič. Me res zanima, kakšnega psa imate, da tako kompliciraš za tistih nekaj centov ... S tem, ko boš tekala po trgovinah in priemrjala cene boš več potrošila za bencin (da časa ne računamo) kot boš prihranila.

 

Jaz za našega psa kupim riž erik (v tušu, 90 centov 1 kg) ali testenine (1 kg 84 centov), to dodajamo briketom, tudi instant polento,  ker ima to pač rad (pasma cane corso), ribe dobi enkrat tedensko (tudi konzervo sardin mu vmešamo v hrano, ali tunino, če ni kakšnega fileja pri roki; občajno pa skuhamo ribo in zamrznemo v vrečkah, da je pri roki, ko potrebujemo). 

In mu določeni briketi povsem ustrezajo, tako da me res zanima, kakšno butično pasjo izvedbo imate doma, da tako zapletaš s tem rižem. 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
malo za hecBojaan24
MOJ vrteta
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti