Nutella

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. feb 2015 15:52

MBrando je napisal/a:

 Banana republika pač...

In ta omalovaževana "banana republika" trenutno blesti na športnem področju. Kar v štirih snežnih  panogah imamo zmagovalce . Kaj meniš, kako je pa to mogoče? Najbrž zato, ker se dotični ne obremenjujejo z velikostjo (takšno in drugačno) Je moja edina domovina in  jo nadvse  cenim in spoštujem. 

Še par besed o nutelli. Nikoli mi ni bila pretirano všeč in sem jo kupovala le redko, na posebno željo otrok. Sčasoma je izzvenela tudi ta želja, zato so police v shrambi že nekaj let brez nje. Če rečem še eno o reklamah nasploh: Večina njih me prej odvrača od nakupa, kot da bi me vabila.

Pri tistih, ki se ponavljajo skoraj iz dneva v dan zraven še pomislim, da vso to reklamo plačamo kupci in da bi bil brez nje izdelek lahko precej cenejši.

Cila

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. feb 2015 18:49

MiriBon je napisal/a:

Mogoče pa Nutella ni povšeči predvsem takrat, ko gre za njeno poljsko različico (kar znaša veliko večino ponudbe na naših policah)! Sama zaenkrat še iščem italijansko verzijo, vendar izgledam da bo ponjo treba iti kar na Obalo.



Life is war against boredom~

Buhpomagej, bi rekli pri nas. V vsakem Muellerju imajo tako za "bivši zahodni blok" in fine ljudi, ni treba ravno do Trsta :)

 

No, seveda pa izlet do Trsta priporočam v vsakem primeru, poleg "original" Nutelle, butikov s siri in ponudbo raznih bolj ali manj mastnih smetan, se da v Trstu predvsem naužiti prelepe arhitekture in svetovljanske kulture.

To pa je dobra, prava in nujna hrana za vsakega človeka.
Banane pa tudi še vedno prodajajo in kavo ter kavbojke tudi!

 

Jaz pa nimam nobenih predsodkov. Ne maram velikih kosov kakršnik koli sladic, če pa si zaželim nekaj sladkega, mora biti to sladko tako, da "usta skup zalima". In za te potrebe je malo stvari boljših kot žlica Nutelle, delane kjerkoli po svetu, ali Hoferjeve Nutoke ali Kraševe Linolade, ni važno.
Načeloma sem tudi jaz kot Loni, Nutelle ne maram, stran je pa tudi ne mečem

Mojca

ela113  

član od: 26.4.2011

sporočila: 134

8. feb 2015 19:56

Jaz sem to 5kilsko nutello zasledila v trgovini Famila (blizu MP Vrtojba). Ne vem pa, če jo imajo redno ali je bila to samo kakšna 'special edition'.

 

Vanja, ta namaz lahko narediš sama. Sicer je v originalu iz speculaas piškotov oz. nekih podobnih (recept je tudi objavljen na našem portalu in tudi na hrvaškem), mi smo jih pa poskusili narediti tudi iz navadnih Leibnitz-ov. Meni je načeloma ta 'nevtralnejši' okus še boljši. Lahko narediš tudi crunchy varianto: kekse prej nadrobiš na koščke (ne na drobtine), jih na suho prepražiš ali spečeš v pečici in jih vmešaš v že pripravljen namaz. Aja, pa tudi recept se da precej prilagodit, pač najdeš nekaj za tvoj okus.

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

8. feb 2015 20:24

mamaF je napisal/a:
Buhpomagej, bi rekli pri nas. V vsakem Muellerju imajo tako za "bivši zahodni blok" in fine ljudi, ni treba ravno do Trsta :)

 

Vem, ampak to je nemška verzija :P.

Sem sicer v eni Žitovih prodajaln izvohala celo italijansko, vendar sem naletela na 3 težave...1) rok uporabe je bil februar 2015, 2) cena v nebo segajoča, 3) skoraj 1-koligramska embalaža, kar je absolutno preveč zame, še posebej glede na rok uporabe...

 

mamaF je napisal/a:
No, seveda pa izlet do Trsta priporočam v vsakem primeru, poleg "original" Nutelle, butikov s siri in ponudbo raznih bolj ali manj mastnih smetan, se da v Trstu predvsem naužiti prelepe arhitekture in svetovljanske kulture.
Mojca

+1

Life is war against boredom~

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. feb 2015 20:54

MBrando je napisal/a:

. Zakaj mora vedno nekdo imeti nekaj proti temu, kar je nekdo objavil. I don't get it! Ja nič, ponovil se bom; Banana republika pač...

 



Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 08. 2015 07:05

 

Imej toliko cojones, da se ti ne bo treba skrivati za nedoločnimi zaimki.

O tvojem vrednostnem sistemu se mi pa ne da, ga na tem portalu v neizmernih količinah razkazuješ, samo ni posebej intriganten.

 

 

Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. feb 2015 0:23

MiriBon je napisal/a:

 

 

mamaF je napisal/a:
No, seveda pa izlet do Trsta priporočam v vsakem primeru, poleg "original" Nutelle, butikov s siri in ponudbo raznih bolj ali manj mastnih smetan, se da v Trstu predvsem naužiti prelepe arhitekture in svetovljanske kulture.
Mojca

+1



Life is war against boredom~

Joj, MiriBon, oprosti - tale del je bil v bistvu namenjenu MBrandu bolj kot tebi (tale MB me je čisto zmešal) - on zaman išče pri nas neke take svetovljanske zadeve, pa najde samo banane ;)

No, Trst je pa itak vedno lep in espresso z razgledom na morje vedno paše

Mojca

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

9. feb 2015 5:54

Vendelina jr. je napisal/a:

MBrando je napisal/a:

. Zakaj mora vedno nekdo imeti nekaj proti temu, kar je nekdo objavil. I don't get it! Ja nič, ponovil se bom; Banana republika pač...

 



Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 08. 2015 07:05

 

Imej toliko cojones, da se ti ne bo treba skrivati za nedoločnimi zaimki.

O tvojem vrednostnem sistemu se mi pa ne da, ga na tem portalu v neizmernih količinah razkazuješ, samo ni posebej intriganten.

 

 



Vendelina jr.

 

Strpnost draga moja, strpnost. Pa še kanček nasmeha in šcepec razumevanja. Pa prijatno!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamimamasta  

član od: 20.6.2013

sporočila: 16

9. feb 2015 9:25

Meni pa je dobra. Nutela, namreč. Iz kjerkoli je  Pa čeprav je poc še preden pride do želodčka in vem, da ni višek zdrave prehrane.. Mislim, da me prime prav otroško veselje, ki je v tistih časih redko srečalo tak namaz.

mamimamasta

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

9. feb 2015 9:47

Italijanska Nutella se dobi tudi v trgovinah Cool House (spletna, ena fizična je v Ljubljani, druga pa mislim da v Novi Gorici), ampak tudi tam na žalost samo v pakiranjih po 1 kg in 3 kg - je pa vsaj rok verjetno daljši. Decembra so imeli tri kilsko baje tudi v sosedovih hipermarketih.

Kalpana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti