Poročno pecivo

Data  

član od: 17.6.2003

sporočila: 30

6. apr 2004 11:27

Dragička, mi lahko poveš, kje si našla tako poceni modelčke za orehe? V eni trgovini (ne bom imenovala) sem videla ceno 2.199,00 SIT za 10 kom. To se mi zdi precej pretirano, pa čeprav bom lahko uporabljala celo življenje. Za ta denar je že bolje kupiti silikonski pekač, ki je širše uporaben... Reca, prosim recept za jurčke! No, kar se tiče vseh peciv, bo najbolje, da je čimveč takšnega, kar je brez kreme, ker bo predporočno praznovanje čisto na prostem (no, ni pa seveda pogoj). Sporočilo je spremenil(a) Data dne 25. avg 2007 21:24:02

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

6. apr 2004 11:34

Zdi se mi, da sem modelčke kupila v Adutu ali v Merkurju - 24 kom. Prav premišljujem, da moram kupiti še ene, ker ti potem zmanjša čas pečenja (namesto na štiri ture, lahko pečeš na 2-krat). Čao.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. apr 2004 12:15

Jaz sem jih kupila v Intersparovi trgovini na Viču za 1.599,00 sit. Za Aduta v BTC - ju pa ne vem cene, vem pa da je razprodaja. Pojdi pogledat, mogoče najdeš kaj koristnega. Jurčki gredo pa takole: 1 margarina 25 dag sladkorja v prahu 2 cela jajca 50 dag moke 1 pecilni prašek. Vse sestavine zgneteš v piškotno testo in pustiš počivat. Narediš majhne kroglice in jih spečeš. Vroše hitro zdolbeš, jih napolniš z nadevom in glavice pomakaš v raztopljeno čokolado. Čim manjše kroglice boš spekla, tem lepši bodo jurčki. nadev: 10 dag sladkorja v prahu malo ruma 10 dag čokolade v prahu drobtine od izdolbenih piškotov maso dobro premešaj in daj čisto malo zavretega mleka. Zelo pazi, ker je takoj preveč. S tem nadevom napolniš piškote in jih sestaviš v gobico. Zelo enostavno a zamudno. Pa še to, jaz vedno naredim testo zvečer in ga pustim čez noč v hladilniku. Drugi dan se veliko lepše delajo. lp Vesna Milek Recko

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

6. apr 2004 12:34

Naj še jaz pritaknem kakšno gobico. GOBICE SREČE 20 dag zmletih piškotov 20 dag sladkorja v prahu 1 jajce 20 dag margarine 20 dag kokosove moke 10 dag čokolade v prahu Iz sestavin v 1. kupčku naredimo maso, ki jo razpolovimo. V prvo polovico damo kokos, v drugo pa čokolado v prahu. Svetla masa je za štorčke – bete, temna pa za klobučke. Izdelamo jurčke in jih damo na hladno. GOBICE IZ DOMA PRIPRAVLJENEGA MARCIPANA 20 dkg mandljev 20 dkg sladkorja v prahu beljak Glazura: 5 dkg jedilne čokolade žlica margarine Masa: Mandlje zmeljemo, dodamo sladkor in beljak ter mašamo tako dolgo, da dobimo gladko trdo maso. To je doma pripravljena marcipanova masa. Iz te mase oblikujemo bet in klobuke, ter gobice sestavimo. Ko so narejene, jih postavimo na hladno, nato klobuke pomočimo v glazuro. Glazura: Čokolado in margarino stopimo nad soparo in dobro premešamo, da dobimo gosto gladko maso, ki jo uporabimo za preliv klobukov.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. apr 2004 13:14

Modelcke sem kupila v Mercatorju, cena je bila nekaj cez 700 sit, vendar niso v enem kosu, ampak vsaka polovicka oreha posebej. pa se link za celo vrsto dekorativnega peciva: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=190 Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 06. apr 2004 13:17:11

Data  

član od: 17.6.2003

sporočila: 30

6. apr 2004 13:25

Super ste vsi po vrsti! Upam, da vam bom lahko tudi sama kdaj pomagala! Vlasta Šušteršič

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. apr 2004 14:43

Pred leti sem pekla pecivo za bratovo poroko. Odločila sem se, da ne bom naredila kup nekih suhih piškotov, kar je bilo običajno na ohcetih, ampak pecivo, vendar bolj majhno. Nekaj idej, ki mi sedaj padejo na pamet: princes krofi makovo pecivo kokosovi ježki pecivo na suho mokro pecivo rumovi polmeseci Skratka, niso bili piškoti, pač pa pecivo. Gostje so bili navdušeni. Veliko uspeha ti želim.

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

6. apr 2004 20:49

lidika iz kje pa si? jest poznam eno k peče piškote, jih je tud za mojo poroko kar precej spekla. Marjeta Žniderčič

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. apr 2004 8:06

Dobro jutro, sem ravno pribrzela po vsej tej čmokudri v službo... Sem pa iz Grosuplja. lp, lidka lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti