Poročno pecivo

Data  

član od: 17.6.2003

sporočila: 30

tema odprta - 6. apr 2004 7:57 | ogledi: 6.438 | odgovori: 21

V kratkem se nam bliža poroka in bo treba pripraviti kar precej peciva. Če ima kdo kakšen recept (enostaven in okusen), prosim, da ga posreduje.

Hvala vnaprej in lep pozdrav!

Vlasta Šušteršič

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. apr 2004 8:16

Ali pa če kdo pozna koga ki peče RES dobre in lepe piškote za praznovanja? lp, lidka lidka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. apr 2004 8:23

Vlasta, kadar moram speči veliko peciva ali piškotkov, so na seznamu vedno kokosovi trikotniki, ker jih je zelo veliko. Običajni piškoti so zamudni, ker moraš narediti vsakega posebej, tukaj pa narediš kot pecivo in potem razrežeš. Recept je v bazi pod naslovom Trikotniki z lešniki. Med komentarji je tudi moj, kjer sem napisala, da jih vedno delam s kokosom in kako jih prelijem s čokolado. Do sedaj sem z njimi vedno požela navdušenje, ker je kombinacija marmelade, kokosa in čokolade zelo všečna. Seveda pa jih moraš prej poskusiti, da ti bodo uspeli. Saj ni umetnost, pa vseeno je treba zelo previdno mazati kokosovo kremo, da se ti ne zmeša z marmelado.

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

6. apr 2004 9:07

Poskusi dunajske piskote iz baze. Meni so zelo dobro uspeli kar s keksomatom in jih pride precej vec, kot pise v receptu. V zaprti posodi so trajali kakih 14 dni, verjetno bi trajali se dlje, ce jih ne bi prej pojedli. ribica

Data  

član od: 17.6.2003

sporočila: 30

6. apr 2004 9:23

Oba recepta sem si natisnila, tako da lahko sedaj poskusim. Upam, da ne bodo tako hitro izhlapeli kot pri Ribici... Rada bi naredila tudi pecivo v obliki orehov, pa so modelčki tako dragi, da je joj! Morda ve kdo, kje se da dobiti cenejša različica? Pa hvala za recepte! Vlasta Šušteršič

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

6. apr 2004 9:28

V redu pecivo za take priložnosti so tudi breskvice. So zelo lepe na videz, ne preveč zakomplicirane za delat in trajajo. Pa tudi figaro po receptu iz tukajšnje baze. Zelo lepo za videt, enostavno za naredit in doooobroooo. Suzana Sporočilo je spremenil(a) suzanar dne 06. apr 2004 09:35:48

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. apr 2004 9:42

Data, modelčki za orehe, kovinski so okrog sedemsto tolarjev, mislim pa, da jih je v vsakem paketku dvanajst? lp, lidka p.s. jaz pa iščem koga, ki peče piškote, jaz jih namreč ne bi delala sama, sorodniki tudi niso neki slaščičarji... lidka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. apr 2004 9:45

Če te zanima recept za jurčke. Malo zamudno ampak lepo. Kar se modelčkov za orehe tiče, če pomisliš da so iz zares kvalitetnega materiala pa se mi zdi da ni tako hudo. Jaz sem si kupila kar dve plošči. Vem pa, da so jih imeli tudi v Adutu - BTC in da je bila zaradi prenove trgovina velika razprodaja z zelo ugodnimi popusti. Skoči pogledat. lp Vesna Milek Recko

Lenka Kuč  

član od: 1.3.2004

sporočila: 18

6. apr 2004 9:52

Poznam, ljudi, ki pečejo za slovesnoti. Samo to se je treba zmeniti. Ker to ni kar tako hitro. Če se navadiš na njihov okus, se jim nikoli, ne odrečeš. Lenka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. apr 2004 10:04

Jaz iščem nekoga za peko, ker tudi potrebujem lepe piškote za ohcet... Nisem še ne vem koliko iskala okrog, če sem čisto odkrita. Jaz bi rada piškote, ki bi bili dobri, lepi, četudi jih bo manj na mizi, bojo pa ornk. In ne vem, če ni to sizifovo iskanje? Lenka, če pa poznate koga??? se priporočam... Lahko mi pošljete tudi zasebno sporočilo, da ne bi delali kakih reklam. lp, lidka lidka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

6. apr 2004 10:39

Ker sem šla skozi to, ko smo pripravljali poroko za hčerko, ti predlagam naslednje: Prvo kar je, vzemi zvezek, napiši koliko oseb bo in koliko vrst peciva želiš. Zvečer se usedi in začni razmišljati kaj bi rada, kakšne piškote – suhe, ki lahko stojijo, kremaste itd. Ko si na čistem, kaj hočeš, zapiši, zraven recepta pa zapisuj koliko česa potrebuješ (moka, sladkor, jajca, orehi, čokolada...). Potem si naredi urnik po dnevih, kdaj se bo kaj delalo. Seveda, tisto pecivo, ki lahko stojijo narediš prej, drugo pozneje. Pripravi si škatle ali kartonaste platoe v katerih jih boš shranila. Zapomni si, ne planiraj dela zadnje dni, ker te bo sama zmeda in ti se lahko zgodi, da na svojo poroko odideš v predpasniku, za muziko boša pa imela zvok mikserja. Pripravo peciva lahko razporediš okrog sebe – seveda, če zaupaš. Kar se tiče receptov sploh ni problem, lahko ti jih zelo veliko posredujem. Pa še to, modelčki za orehe so res okrog 800 - 1.000 SIT (24 kom.) (ampak to imaš potem skoraj za celo življenje). Za peko sladic pošljem naslov gospe na zasebno sporočilo. Želim ti uspešno pripravo. Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) DRAGIČKA dne 06. apr 2004 10:52:05

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti