Piškoti za ohcet

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

tema odprta - 22. apr 2003 14:13 | ogledi: 8.028 | odgovori: 16

HAJ,

Konec meseca se mi začnejo praznovanja(najprej bratova ohcet, potem prvo obhajilo mojega sina in še tretjo zaporedno nedeljo birma za mojo tastarejšo).

Ker sem "zagnana" kuharica, ki je predvsem precej govorila, koliko piškotov bo napekla za vsa ta praznovanja; zdaj prosim za pomoč. Predvsem hitre in LEPE piškote moram napeči.

Hvala vsem!

MARINKA

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

22. apr 2003 14:25

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1741 Tukajle smo Stanki pomagali pri izbiri piškotov za prvo obhajilo, mogoče ti kaj pomaga, jaz trenutno nimam nobenih dodatnih idej. Mogoče obstajajo kakšni piškoti, da bi pekla le enkrat ali morda dvakrat??? Nujno rabiš pomočnika!!! Drugače pa: drugič manj obljubljaj, ker toliko piškotov speči je kar ogromno, če pa ti ne uspe, pa poznam eno gospo, ki peče mega dobre piškote za take in drugačne priložnosti in mogoče za zraven tvojih priložit, da ne bi bilo toliko dela še vedno lahko goljufaš. Če rabiš sporoči tu, ali pa mi direktno piši! Veliko piškotarskih užitkov Mica

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

22. apr 2003 17:13

Mica ,Mica ,Micika, v petek vam bom napisala nekaj receptov ,ki sem jih že sama nekajkrat napekla za podobne priložnosti zase in za druge. ČAO Marta

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

22. apr 2003 20:39

Imam en predlog, za katerega res ni treba veliko časa, pa še fajn izgleda. Mini minjončki Na večjem pekaču specite dva biskvita, kot za torto ( po svojem že izprobanem receptu) Ni važno ali sta čokoladna, vanilijeva, po želji. Ko se ohladita vmes namažite čokoladno, ali vanilijevo kremo ( lahko kakšno ta hitro od DR oetkerja, ki se samo zmiksa z mlekom ali smetano( ali pa svojo izprobano) Pecivo ohladite, narežite na kocke, ali s kozarcem na valje, vsakega posebaj z vrha namočite v čokoladno glazuro (belo ali rjavo, lahko pa jo tudi na hitro zmešate, da se barvi prelivata) ohladite, po vrhu pa lahko po minjončkih posujete razne sladkorne okrase in jih vložite v tiste povoščene papirnate skledice. Veliko minjončkov se lahko nareže iz enega pekača, pa res lepo slovesno izgledajo, Poskusite! Seveda pa lahko nadevate s sadnimi nadevi in prelijete s kakšnim sadnim prelivom! Lep pozdrav!

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

23. apr 2003 8:09

V bazi je recept Trikotniki z lešniki. Preberi tudi mnenja. Ti piškoti so "zakon", kadar rabiš na hitro veliko peciva oz. piškotov. Zahtevajo malo dela in veliko jih je. Jaz jih delam samo s kokosom, kar sem opisala pri receptu.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

23. apr 2003 16:40

Jaz pa bi imela vprašanje glede shranjevanja peciva. Zelo rada pečem in pripravljam različno pecivo pred prazniki. Vedno pa se "spravim zraven" en dan prej-na večer, oz. še isti dan-zgodaj zjutraj in to samo zato, da bi bilo pecivo (keksi, kremno pecivo, rolade, pite,...) na praznični dan sveže. Seveda mi zato dostikrat zmanjka časa, da bi pripravila več različnih vrst. Kdaj vi pripravljate pecivo? In če ga pripravljate, recimo dva dni prej, kako ga shranite, da je še vedno "sveže"? Problem je namreč v tem, da še nisem nobene posode za shranjevanje peciva preizkusila... LP, Silva.

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

28. apr 2003 6:59

HVALA vsem, ki ste mi pomagali in prosim za še kakšen nasvet. MARINKA

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

28. apr 2003 9:40

Obljuba dela dolg KOKOSOVI TOLARJI 25 dak masla -lahko tudi margarino ,18 dak sladskorja v prahu -penasto mešamo posamezno dodamo 2 jajci ,sok in lupinico pol limone ,potem dodamo 50 dak moke pomešane z pol pecilnega praška in nazadnje dodamo 11 dak kokosove moke .Oblikujemo kroglice in jih polagamo na namaščen pekač ali na peki papir. PEČEMO PRI 180 STOPINJAH . OREHOVI KUPČKI V 60 dak moke nadrobimo 35 dak margarine ,dodamo1 pecilni prašek ,20 dak sladkorja v prahu ,10 dak mletih orehov ,3 rumenjake ,1 lonček kisle smetane -omesimo.Testo naj počiva 1/2 ure .Testo razvaljamo za nožev rob na debelo , izrežemo kroge -poljubne velikosti - damo na pekač in na vsakega damo nadev ,ki ga naredimo iz beljakov ki so nam ostali ,naredimo sneg ,dodamo 13 dak sladkorja in še stepamo do trdega in potem dodamo 10 dak mletih orehov .Nadev enostavno "spravite" na kroge z slaščičarsko vrečko - lahko z nastavkom ali brez .PEČEMO PRI 180 STOPINJAH. Ko so pečeni jih lahko "popišete" z čokoladno glazuro . Malo pavze....... Še sledi Marta

ireny  

član od: 4.1.2003

sporočila: 17

28. apr 2003 9:58

Ste mogoče razmišljali o orehovih,kokosovih ali vanilijevih rogljičkih,huzarskih krapkih,linških piškotih,breskvicah,roladi,polnjeni z marmelado (se dlje obdrži),školjkicah,princes krofkih... Želim vam veliko uspeha pri peki in nepozabna praznovanja. Ireny

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

28. apr 2003 10:30

Lahko naredite vedno aktualne kokosove kocke ,punčeve tortice ali rezine ,lahko so tudi rumove tortice ,žerbo rezine ,rumovi polmeseci ,medene šnite , pa julka šnite ,pa katica šnite -vse šnite so s kremo- ,marmorni kolač ,kokosove rezine,srnin hrbet ,...... Če vas zanima kakšnen recept vam ga z veseljem napišem ,sicer pa vam želim naj vam peka uspe -pa ne se sekirat ,če bo šlo kaj narobe - ja pa dober žur vam želim. Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti