Soseda

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

14. avg 2014 15:23

S to žensko se ne da nič... Ona nas enostavno ne mara. Sliši vsak šum, če kosim ima probleme, če pometam ji ne paše...če se pripeljem na dvorišče se dere pošasti so prišle itd. Če ji njen mož kaj reče, jih še on sliši... Vendar, kadar ima kakšen obisk, jo pa nič ne moti. Zmerja tudi žal moje pokojne starše, čeprav sta že vsrto let pepel, pa jih še kar vlači po zobeh...čeprav ji je moj oče veliko pomagal... Očitno ji je pa vse dovoljeno, ker ji potem ob nedeljah on zgoraj" vse odpusti... Res je kot ste omenili - živi danes za jutri, ker ne vemo kaj prinese drug dan.

 

LP

 

P.S.: se je že zgodilo, da je nekdo prišek k sosedom (če smo že mi takšne pošasti), pa je za minuto pustil avto na cesti, je že fotkala tablico

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

14. avg 2014 16:06

Drugače pa - če je fejst stara, je mogoče dementna... Taki ljudje delujejo žleht :) ker to pač naredi ta bolezen. Ne bi nikoli verjela, če se ne bi babici tako poslabšalo, pa je bila vedno čist OK in me je potem ta soseda (medicinska sestra) potolažila, da je to tako... dela pa v domu za ostarele.

xxs

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. avg 2014 22:11

xxs je napisal/a:

Drugače pa - če je fejst stara, je mogoče dementna...
xxs

Demenca ni rezervirana le za fejst stare. Ostajajo tudi zdravila zanjo............

rimljanka

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

14. avg 2014 22:44

rimljanka je napisal/a:

xxs je napisal/a:

Drugače pa - če je fejst stara, je mogoče dementna...
xxs

Demenca ni rezervirana le za fejst stare. Ostajajo tudi zdravila zanjo............



rimljanka

 

 

Res je, obstajajo zdravila, ki zavirajo napredek demence. Poleg tega, da obstaja veliko vrst demence, ki lahko nastopijo pri različnih starostih ter iz različnih razlogov,  je lahko izražena v več stopnjah. Ko nekdo na prvi pogled deluje hudoben, v resnici pa gre za demenco, je ta že zadosti napredovala, da lahko ob pogovoru s to osebo (ob predpostavki, da osebo dobro poslušamo in vsaj malo opazujemo njeno neverbalno izražanje) hitro opazimo, da nekaj ni čisto vredu. Govorim iz izkušenj, saj sem več let preko študenta delala v domu starejših občanov, kjer sem bila vsakodnevno v stiku z dementnimi ljudmi in demenco dobro poznam.

Sandra_a

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

15. avg 2014 1:37

Tudi sama vem kako je z demenco, vendar bi rekla, da prepustimo postavljanje diagnoz pristojnim strokovnjakom. Špela100, tebi se ni treba ukvarjati s tem.

Če so otroci na javnem mestu, jih je dovoljeno slikati ali snemati, drugače pa brez privoljenja staršev ne. Tu ni dileme.

Glede nasvetov prijaznosti in tkanju prijateljstva pa bi bila zadržana... dokler nisi v taki situaciji, ne veš. Jaz imam podobne izkušnje in prijaznost ne pomaga.

JJ

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

15. avg 2014 9:45

rimljanka je napisal/a:

xxs je napisal/a:

Drugače pa - če je fejst stara, je mogoče dementna...
xxs

Demenca ni rezervirana le za fejst stare. Ostajajo tudi zdravila zanjo............



rimljanka

O ja, da se jo zavirati, pozdraviti pa ne, kot je že Sandra_a napisala.

Velik napredek je, če se jo odkrije dovolj zgodaj, če si dovolj tečen, da prideš do nevrologa. Najprej dobiš "flajštre" Exelon, ko ti več ne delujejo, dobiš tablete Ebixa ( memantinijev klorid ), ko tudi to več ne pomaga, se pri nas z zdravljenjem ( zaviranjem ) neha... pol pa začneš živeti za danes, kaj bo jutri na sporedu te več ne zanima. In prav je tako, lažje se diha...

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

15. avg 2014 13:08

Prosim, vrnite se k temi. In res ni korektno, da bi kar takole postavljali diagnozo morebitne bolezni neprijetne sosede.

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

17. avg 2014 14:00

na vašem privat zemljišču niti otrok, niti odrasle osebe ni dovoljeno fotografirati. Na javnih površinah pa lahko. Recimo: na cesti, igrišču, ...

Sweetness Bakery

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

17. avg 2014 15:18

Glede javnih površin pa ne vem,ali je dovoljeno naprimer,če grem jaz z otroci na plažo,pa jih nekdo slika brez mojega privolenja...mislim ,da se ne sme.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti