Soseda

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

17. avg 2014 16:07

Zakaj potem ,ko je moški slikal otroke na plaži,so ljudje poklicali policijo in so mu odvzeli fotoaparat,pa ga zapisali?

Potem takem lahko vsak pred šolo,vrtcem,na igralih slika otroke,in ima fotografije za svojo uporabo.

Vrtejbenka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. avg 2014 16:25

Ena stvar je, koga policaji popišejo, druga pa, kakšen je bil sodni epilog, če sploh kakšen (jaz se ne spomnim, da bi o tem kaj prebrala). In dvomim, da tisti, ki slikajo otroke in imajo fotografije za kakršnokoli "uporabo", to počnejo pred šolami. lp, proxima

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. avg 2014 17:56

Takle je bil eden javno znanih zaključkov fotografiranja otrok pred šolo:

  ...  naj bi med poletjema 2010 in 2011 tudi nedovoljeno fotografiral otroke v okolici osnovne šole v Ljubljani. Starši so ga prijavili policiji, tožilstvo pa je zaradi premalo dokazov pregon opustilo.  

Cila

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

18. avg 2014 10:09

Tole kar berem je res katastrofa. Da v lastnem domu nimaš miru in da nakoncu še kaj dosti naredit ne moreš. Se spomnem primera, ko so se v novo strnjeno naselje priselili novi ljudje in ga žurali in popivali cele noči. Kolegi, ki so tam živeli že prej so imeli ravno novega dojenčka in.... Saj so poklicali policijo, ampak sosedje so potem še bolj nagajali. Takšni potem ne odnehajo, ti bi pa rad samo mir in se brigal zase.

 

Lopatka

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

18. avg 2014 10:31

Na žalost opažam, da je to nagajanje postalo že nacinalni "šport" ( no saj ne da je tako obnašanje športno, a je ukvarjanje s sosedi že tako pogosto kot s športom). Sama k sreči nimam teh problemov, se s sosedi kar dobro razumemo. No saj nas imajo kar pod kontrolo (ko dobimo obiske so vedno pred hišo, ali pa ko imamo kakšen žur), a smo to pač sprejeli in se s tem ne obremenjujemo, včasih niti ne opazim da sedijo pred hišo, tako da me obiski na to opozorijo. Verjamem pa da je hudo če na svojem ne moreš početi kar želiš ne da bi kdo stalno oprezal za tabo. Težko je dati kakšen nasvet, a po moje je bolje čimbolj ignorirat take ljudi. Imam občutek da jih prej mine, kot pa če se stalno nekaj oglašamo in protestiramo. Če vsa stvar pride do sodišča ( poznam primer) pa je po mojem mnenju, ne glede na to kdo dobi tožbo, bolje spakirati.

patka

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

18. avg 2014 11:08

draga Špela 100, kmero v roke in jo posnemi, postavi pano in predvajaj posnetke, da jih bodo videli mimoidoči, boš videla kakšen odziv bo. Če ona slika in snema tvoje jo lahko posnameš tudi ti, samo prej še posnami kaj počne ona.

 

 

srečno

klari

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

18. avg 2014 11:35

Sem samo za info klicala na anonimno št.policije. Odgovor: Lahko slika, snema, tudi mladoletne otroke... Policija tega ne preganja, ostane samo zasebna tožba. S tem se pa ne mislim ukvarjat...škoda živcev. Ta ženska še ni tako stara, je blizu 70, vozi tudi še avto...

kozamurnik

sporočila: 2311

18. avg 2014 13:59

patka je napisal/a:

Na žalost opažam, da je to nagajanje postalo že nacinalni "šport" ( no saj ne da je tako obnašanje športno, a je ukvarjanje s sosedi že tako pogosto kot s športom). Sama k sreči nimam teh problemov, se s sosedi kar dobro razumemo. No saj nas imajo kar pod kontrolo (ko dobimo obiske so vedno pred hišo, ali pa ko imamo kakšen žur), a smo to pač sprejeli in se s tem ne obremenjujemo, včasih niti ne opazim da sedijo pred hišo, tako da me obiski na to opozorijo. Verjamem pa da je hudo če na svojem ne moreš početi kar želiš ne da bi kdo stalno oprezal za tabo. Težko je dati kakšen nasvet, a po moje je bolje čimbolj ignorirat take ljudi. Imam občutek da jih prej mine, kot pa če se stalno nekaj oglašamo in protestiramo. Če vsa stvar pride do sodišča ( poznam primer) pa je po mojem mnenju, ne glede na to kdo dobi tožbo, bolje spakirati.



patka

 

Točno tako, ignoriraj. Pa naj se pogovarja ali vpije sama s sabo. Prej ali slej se bo naveličala. Čer ni posredi bolezen. Tu nimaš prav nobene garancije, da kaj takega ne doleti tebe ali tvoje in je strpnost še toliko bolj upravičena.

Vse dobro ti želim!

 

 

murnik

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. avg 2014 15:02

Obstaja civilna tožba - kršitev osebnostnih pravic. Pred sodbo je mogoče zahtevati izdajo začasne odredbe, s katero se prepove tako vznemirjanje, ki ga opisuješ. In kazen, če začasne odredbe ne spoštuje.

Mislim, da bi dopis z žigom odvetnika, ki opozarja na ugotovljene nepravilnosti, ki so kršitev zasebnosti in človekovih pravic. najverjetneje pokazal, da misliš resno.

Živim v soseski s parkljem, ki je z vsemi sprt, scufan v hiši, uničuje življenje vsem v ulici. Na sodišču je dosegla, da je bila njena sestra obsojena za nekaj, kar si je baba izmislila ( vem, ker sem slučajno videla). Na sami obravnavi je sestro zmerjal s ..... Ko jo je odvetnik, njen zet, porinil iz sodne dvorane, je pričela žaliti svakinijo, ki ji že desetletja pije kri in ki je pričala o tem, kar je videla. Skušala me je udariti, vendar sem sedela na drugi strani mize, me zmerjala, ker sem pričala. Pošteno povem, da je uničila življenje več ljudem iz svoje hiše. Zdaj je že čet 80, pa še ne neha. Vsaj zmerja sosedov ne več. Pošteno povem, da me bo osrečilo, ko bo dokončno zaprla svoj kljun. Njena hči in vnuk pa gredo po njenih stopinjah, prav tako zmerjajo in nadlegujejo sosede. Nekateri celo razmišljajo, da bi hišo zaradi njih na stara leta prodali. V isti ulici sta še dva primerra krvosesov. Enega že sučejo paklenščki, druga pa je utihnila, ker je bil ukrep zelo resen. Sem stala na pri mejniku. Ni pa pa dobro živeti v takem okolju.

 

F r i n a

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

21. avg 2014 15:57

Tudi v našem bloku imamo tako pojavo. Od tega, da je pred desetletji fantu (staremu cca 10 let) skoraj z motiko razbila glavo, ker je šraufal kolo v kleti - btw, pravočasno ga je rešila njegova mama in preprečila najhujše, do tega, da sosedi na oprane cunje zliva svoj urin, ki ga špara v škafu in do napadov name, da moj pes zasmrajuje cel blok (pa ga ne, smrdi kvečjemu ona, saj se ne umiva redno. Polije se s parfumom, ampak nekje spodaj pod njegovim vonjem je čutiti vonj postanega urina.). Večkrat je že imela obiske varuhov reda, dobila položnice za motenje javnega reda in miru, a kaj, ko ima ženšče prenizke dohodke, in ji te zadeve poravnava socialna. In ja, bolj je stara, bolj je žleht. Pa zamislite si, da odprete vrata stanovanja zaradi nemira na hodniku, in vidite dve stari babi plus 80 let, ki se valjata po tleh, se davita, in ena drugi delita polne šuse na gobec.

Ja, grdo sem tole napisala, pa kaj. 

Lp od R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti