Prvošolček

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

7. mar 2014 10:30

Mamamia,ni se skrival, postala sta prava prijatelja.

dari

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

7. mar 2014 13:29

Sem bila včeraj prepričana, da se na tem forumu več ne bom oglasila, pa sem danes zjutraj mnenje spremenila, ko sem v Žurnalu prebrala:

DERBYSHIRE ( kje to mesto je, pojma nimam ) nerazgledana, nedojemljiva in nerazumljiva...

Osnovna šola v Derbyshiru je bila obtožena viktorijanskega kaznovanja učencev. Ti so namreč na stranišče lahko šli samo eden po eden¸ medtem pa so morali okrog vratu nositi napis:

" Grem na stranišče. "

je treba še kaj dodati ???

 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

7. mar 2014 14:01

Vzeto iz http://www.bbc.com/news/uk-england-derbyshire-26

Students at Ashbrook Junior School, in Borrowash, had to wear a laminated card reading "I am going to the toilet" after toilets were misused and damaged.

One parent said it was "degrading" and harked back to the Victorian era.

The school has apologised, saying it stopped using the sign after a parent raised concerns and that it was reviewing its procedures.

In a statement, school head teacher Mell Julian said she was "sorry" if the policy had caused "distress or upset" to the students.

"We have had some issues recently with the way the Year Six boys have been behaving in the toilets," she said.

"Some doors were damaged and sinks and toilets have been blocked, leading to the toilet block flooding.

"To address this issue we produced a sign for boys to carry to the toilet to help us check that only one pupil was in there at a time."

She added: "One of our parents expressed concern with the signs and we immediately stopped using them.

"We are currently reviewing our procedures in light of the concerns raised."

 

Čudno, zakaj niso takoj stopili v stik s starši in policijo, če se je vedelo, kdo točno je poškodoval stranišča... obešati tablice okoli vratov je pa resda...zanimiva :p metoda kaznovanja/odvračanja od dejanja. Uničevanje šolske lastnine je pa itak kaznivo, tako da ne vem kaj so sanjali s tem tablicami, ko pa vendar v takih primerih avtomatično odgovarjajo starši (smešno kako ta stari očitno niso dojeli, da so jo učenci še kako poceni odnesli, če so dejansko uničevali stranišča).

Svašta.



Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 07. 2014 14:09

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

7. mar 2014 14:11

MiriBon, hvala, meni se ni ljubilo raziskovat

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

7. mar 2014 15:12

Mamamia, saj sem napisala, da so z mamico že govorili, da se se stvar vlekla že dalj časa, a je preveč stvari za en kratek odstavek na forumu.  Fantku se tistih par besed ni nikjer poznalo, razumel je samo, da zdaj enemu otroku mora dati mir.  Z njim so imeli še naprej slabe izkušnje ostali, ki so delali z njim in njegovo mamo po pravilih in v rokavicah. Znankinemu sinu so ostale manjše brazgotine od globokih prask na obrazu za zmerom. 

Katrca11

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

7. mar 2014 19:57

Sama imam sina starega deset let. Na srečo z njim ni težav, vsaj je zaenkrat vredu, kar bo, še ne vem.  Rada bi pa povedala, da naša učiteljica izvaja govorilne ure skupaj z starši in z otrokom. Tudi, če ni nič narobe lahko gre otrok s sabo in sodeluje pri razgovoru. Mi smo šli vsi trije,in se sproščeno pogovarjali. Če je kakšen problem, otrok tudi sam sodeluje pri razrešitve le tega. Meni je bil tak način zelo všeč, bila sem presenečena, ker je sin zelo sodeloval pri pogovoru. Učiteljica ne ovinkari, pove direkt kako in kaj, pa naj bo to graja ali pohvala....

kvačkarica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. mar 2014 20:05

babka1951 je napisal/a:

 

DERBYSHIRE ( kje to mesto je, pojma nimam ) nerazgledana, nedojemljiva in nerazumljiva...

 



"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Predvidevam, da si nedeljski čas medtem že napolnila s tem, da si se naučila, kje je to okrožje .......



Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 09. 2014 20:06

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

10. mar 2014 15:11

Vendelina jr. je napisal/a:

babka1951 je napisal/a:

 

DERBYSHIRE ( kje to mesto je, pojma nimam ) nerazgledana, nedojemljiva in nerazumljiva...

 



"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Predvidevam, da si nedeljski čas medtem že napolnila s tem, da si se naučila, kje je to okrožje .......



Vendelina jr.



Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 09. 2014 20:06

@ Vendelina jr. a veš, da nisem, te bom najbrž razočarala, sem se raje s čustveno pismenim očetom podala na dolg sprehod z njegovimi otroki po naši bližnji okolici 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. mar 2014 19:25

No, potem je vsaj eden čustveno pismen.....

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti