Šampanjska krema

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

tema odprta - 6. feb 2014 10:03 | ogledi: 5.594 | odgovori: 28

Drago kulinarično občestvo.

Se nekaj poigravam s kreiranjem šampanjske torte in to take s fino kremo, ki ima v okusu nedvoumno nekaj šampanjskega (ergo, ni za najbolj majhne otroke) in bom ta vikend to probavala. Sem medtem že brskala tule in guglala in sem zaenkrat našla tole dvoje

http://cokolade.si/cokoladni-recepti/cokoladne-k

http://recepti.najdi.si/recept/%C5%A0ampanjska-torta/

Ampak, intuicija pravi, da se da bolje.

Anyway, če ima kdo izkušnje s tem (ker med recepti tega ni), je vljudno vabljen, da se o zadevi razpiše.

Vendelina jr.

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

6. feb 2014 10:36

Verjetno je najenostavnejša metoda, da narediš običajno masleno kremo (švicarsko, italijansko ali ameriško, ki so narejene na osnovi beljakov, ali pa francosko oziroma nemško, katerakoli ti pač najbolj leži) in ji potem, ko vmešaš sladkor, oziroma na splošno bolj proti koncu, dodaš šampanjčevo esenco oz. aromo (namesto vanilijeve).

Skratka, nekaj takega, kot je tole: http://www.youtube.com/watch?v=XyFYhhvOKdM

 

Ali pa tole:

Champagne Custard

1 cup dry champagne or other sparkling wine
3/4 cup powdered sugar
2 tablespoons cornstarch
5 large egg yolks
2 tablespoons light corn syrup
6 tablespoons chilled whipping cream

1. in large metal bowl, whisk the champagne, sugar, cornstarch, yolks and corn syrup to blend
2. set bowl over a bain marie
3. whisk constantly until mixture has tripled in volume and candy thermometer registers 160°F., about 15 minutes
4. transfer to the bowl of an electric mixer, beat until completely cool, about 5 minutes
5. in a clean bowl, beat cream to soft peaks
6. fold cream into cooled custard
7. cover and store in fridge until ready to use (can be prepared 1 day ahead)

 

(če je treba, lahko tudi prevedem)



Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 06. 2014 13:15

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. feb 2014 11:38

Jaz bi šodo stabilizirala z želatino in dodala stepeno smetano

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

6. feb 2014 11:59

Aha..se pravi da se lahko nadejamo nove recepture...super..

Sama sem nekaj sprobavala,ker imam rada sladice za odrasle,toda ni bilo šampanjskega učinka.Pod šampanjsko kremo si zamišljam neko res rahlo,penasto kremo,nikakor ne masleno..ta recept od Mamemie je kar dober,z razliko da bi jaz zamenjala tekočini..več penine,manj mleka...

Tukaj sem se malo poigravala z penino..  http://www.kulinarika.net/recepti/18710//poletje-v-koza

Fajn bi bilo imet neko rahlo kremasto nevtralno osnovo,katera se nam že malo trdi ( z pomočjo želatine) in nato dolivat počasi penino,da bi se dalo ohranit penast( beri mehurčkast) učinek.Sem probala toda,se mi ni izšlo.

Vrtejbenka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. feb 2014 12:01

Kar se tiče šampanjske kreme itak vem, da boš zgruntala takšno, da bo  in upam, da potem objaviš recept.

Nekaj drugega mi v učke skače že nekaj dni, pa nima veze z naslovom teme: Miribon, mene zanima, kaj počneš oz. popravljaš pri skoraj vsakem svojem postu, da imaš spodaj ponavadi za cca 3 do 10 cm zapisov "Sporočilo je spremenila........................"?

Ognjič

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

6. feb 2014 12:13

Okoli novega leta sva se s kolegico poigrali z rizlingovo torto

- namesto rizlinga penina

- namesto pomarnačnega soka sveže jagode, zmiksane

- namesto limoninega penina, dodana kasneje k rahlo stepeni smetani

 

Nihče se ni pridušal

lp

 

 

mzm

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

6. feb 2014 12:25

Če želiš zares enostavno in preverjeno stvar - ni ravno bela in penasta, naredi ganaš iz lindt čokoladnih bombonov, polnjenih s kremo z okusom šampanjca - ponavadi so zaviti v belo/zeleno. Ganaš sem naredila s smetano, v kateri sem imela kakšen dan metine liste, janež in malo sivke (vse skupaj v hladilniku).

Sicer si zadevo predstavljam kot šodo v stilu stepanja rumenjakov, sladkorja in šampanjca nad paro, dodala bi malce pšeničnega škroba (frumina), počakala, da se strdi, in dodala trdo stepeno smetano/mešanico smetane in mascarponeja/precejenega grškega jogurta - po mojem bi šlo.

Saša

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

6. feb 2014 12:38

Ognjič je napisal/a:

Kar se tiče šampanjske kreme itak vem, da boš zgruntala takšno, da bo  in upam, da potem objaviš recept.

Nekaj drugega mi v učke skače že nekaj dni, pa nima veze z naslovom teme: Miribon, mene zanima, kaj počneš oz. popravljaš pri skoraj vsakem svojem postu, da imaš spodaj ponavadi za cca 3 do 10 cm zapisov "Sporočilo je spremenila........................"?



Ognjič

 

Pač, popravljam tipkarske/slovnične napakice, dodajam vsebino ipd.

Mi gre res malo na živce, da forum zabeleži vsako spremembo, namesto zgolj najnovejše :x

Life is war against boredom~

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

6. feb 2014 12:46

 

No ja, če bi lih popravljala napakice

 

Maš pa napake, jaz še to spregleam. Ne pregledam pa ignorance. Do sedaj sem jo in bom še nekaj časa. Dokler mi ne bo do....o

 

 

Lp

preprost

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. feb 2014 13:06

Super miš z moke, jaz sem imela le idejo, tebi pa je ratalo :D



Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 06. 2014 13:07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti