Doboš torta

Mina43  

član od: 22.8.2019

sporočila: 19

31. avg 2019 12:04

Še nekaj sem pozabila. Imela sem tudi "skoraj" originalni recept Sacher torte. Šlo je za faksimile recepta, ki ga je ukradla nečakinja ali pranečakinja iz sefa. Bistveno se ne razlikuje od vsem dostopnega recepta iz kuharske knjige K. Prato iz leta 1887, le glazura je pripravljena po bolj slaščičarskem postopku.

lp Mina 43 

Mina43

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. sep 2019 19:38

proxima je napisal/a:

@elaphus: A je bila to tista "Na pari se tuće dok se ne zgusne..."? Tisti tekst bi pa tako rada se kdaj videla v zivo...

lp, proxima

 

Proxima, točno tako. Tudi jaz - v enem zvezku receptov sem imela zataknjeno celo stranico škatle (itak je bila nizka) z receptom, zdaj je pa ni nikjer - uzela ju magla.

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

4. sep 2019 6:43

Jaz pa Doboš torte sploh še nisem jedla.

Zdaj me pa mika

No, pa ko je ravno govora o izgubljenih receptih ... jaz sem imela enega za čokoladni kolač, z dodatkom mletih mandljev, krasen okus. No, kolca se mi po tem receptu. Izpuhtel je ...

NutellomAnka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti