Recepti za 90-dnevno dieto

zvezdanko  

član od: 4.8.2009

sporočila: 6

19. mar 2010 22:25

mene pa zanima pod kaj bi uvrstile pivo in vino?? Tako, da človek ve, kdaj lahko spije kak kozarček??Hvala zvezdanko

s_luce  

član od: 30.10.2005

sporočila: 33

19. mar 2010 22:32

tabina je napisal/a:
ŽIVILA, KI SODIJO V BELJAKOVINSKI OBROK: ... Mleko, tudi posneto ali delno posneto, ... sir -mehki in trdi- z manj kot 45% maščobe v suhi snovi, npr. camembert (30%), edamec (30%) limburžan (20%), masleni sir (30%), romadur (20 ali 30%), westlight (30%)), sejtan (pšenična beljakovina), sirov burek, Skuta, smetana, smetanov sir, sojina moka, školjke, tatarski biftek, Tofu, vsi izdelki iz sojinih zrn, npr. namazi za kruh ... V. NEVTRALNO Zel. Priloge 1- šalotko sesekljam na drobno in jo prepražim na žlički olivnega olja, ko malce porumeni dodam stročji fižol s strtim česnom , to prepražim, zalijem z vodo in pokrijem, da se poduši. Ko je malce mehak, dodam smetano za kuhanje, solim, popram, dodam še malce čilija v prahu in še malce kuhljam na nizkem ognju. ... NEVTRALNA ŽIVILA ... - mleko in mlečni izdelki polnomastno mleko, kobilje, ovčje, kozje mleko, kondenzirano mleko (vse polnomastno in neoslajeno), sladka smetana in vsi kisani mlečni izdelki, npr. creme fraiche, jogurt, kefir, kisla smetana, kislo mleko, pinjenec, skuta; - siri vse mehke in poltrde vrste z več kot 45% maščobe v suhi snovi, npr. bel paese, brie, camembert, edamec, ementalec, gavda, gorgonzola, grojer, masleni sir, pekorino, provolone, raclette, roquefort, siri s plemenito plesnijo; vse bele vrste, npr. kočarski sir, kozji sir, maskarpone, mocarela, ovčji sir, rikota, sveži sir. V nevtralno skupino spada tudi trdi sir parmezan. Sicer vsebuje samo 35% maščobe v suhi snovi, vendar je v njem tako malo vode, da je v 100 g parmezana 22 g maščobe. ... tabina
Pozdravljena! Imam nekaj vprašanj - sicer vem, da je tema stara pa ok. Mlečne izdelke prištevamo med beljakovinske izdelke. Potem pa si napisala, da so mlečni izdelki nevtralna živila. Kaj zdaj drži? V knjigi 90 dnevna ločevalna dieta tudi piše, da ne smemo mešati različnih vrst beljakovin in tu tudi piše da so mlečni izdelki beljakovine. Stročnice pa v knjigi spadajo med škrob. So stročnice škrobno živilo ali ne? Če so škrobno živilo, to pomeni, da jih ne smemo mešati s smetano za kuhanje, ki je mlečni izdelek. Malo sem zmedena zaradi dvojnih podatkov, pa bi te lepo prosila, če bi mi lahko odgovorila. lp, s_luce s_luce

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

21. mar 2010 12:58

Kolikor sem seznanjena, so alkoholne pijače, vseh vrst, prepovedane (med dieto). barbay

jabkica  

član od: 26.1.2010

sporočila: 5

21. mar 2010 14:54

ojla!!! Jutri začnem tudi jaz to dieto!!! Sem prav vesela, da sem vas odkrila. Sicer sem že delala to dieto in shujšala 18 kg skoraj brez problemov ;) a kaj ko mi je nosečnost "prinesla " 25kg. Torej jutri pa zares : AKCIJA!!!!! jabkica

živilka  

član od: 30.3.2010

sporočila: 22

30. mar 2010 14:46

živjo! Prvič se javljam v tem forumu. Zanima me, če je že kdo slišal za KRUH BREZ OGLJIKOVIH HIDRATOV. Rada bi shujšala- dieta z manj OH. Za zajtrk pa moram pojesti kos kruha, drugače sem cel dan nesrečna. živilka

passi  

član od: 8.6.2010

sporočila: 20

4. apr 2011 16:10

Pozdravljene,

mene pa zanima, kaj se vam zdi, ali je ta dieta na strani http://www.wellneo.si/dieta/ s prehranskimi dodatki zdrava, ali ne. Predvsem se zanimam za to dieto zato, ker želim hitrejše rezultate. Seveda pa, če mislite, da je to popolonoma nezdravo in zdravju škodljivo se raje izogibam
Hvala

Sporočilo je spremenil(a) passi dne 15. 2013 12:57

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

16. avg 2011 7:27

Pozdravjene!

Tudi sama sem se odločila spremeniti metabolizem - lepše se sliši :). Zanima me, kam uvrstite puding? Nekje sem brala, da med škrobni dan, ampak je ja kuhan iz mleka?

 

Lp!

Moycaa

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

16. avg 2011 14:45

Od česa se pa to mleko zgosti?

Nisem sicer pretirano informirana o tej dieti, a pudingi bi skoraj gotovo dala pod škrob.

Viva Meier

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

16. avg 2011 15:01

Moycaa,

če resno misliš "spreminjati metabolizem", potem na puding kar pozabi - tako ne bo niti težav niti skušnjav.

Pa obilo uspeha,

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti