Gorenje ali beko

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. nov 2013 9:58

Zdaj sem pogledala kaj kupujes. Tasca ima kuhalisce 2 ind.2 klasicni steklokeramicni. Ta aparat sicer dela ampak takrat ko se mu zljubi. staro je par let. 4-5. Male posodice na ind ne primejo, ravno tako velike primejo le vsake toliko. Medtem ko ima na morju prenosno dvojno plosco od gorenja in je dobra. Mene moti le to, da tudi na prvi stopnji ni ravno nezna. To bi najbrz resila posoda vendar nisem poizkusila. 

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

14. nov 2013 10:04

mi pa smo pristaši gorenja in boscha..dela vse super..za garancijo tudi ni problema..pridejo hitro..stvar izbire..nam je super...dober nakup..

Teja

dolenc52  

član od: 2.1.2012

sporočila: 72

14. nov 2013 12:56

Pred kratkim kupila beko pralni stroj zaenkrat sem zadovoljna. Te stroje dela gorenje. Sem se pozanimala so v redu pa tudi cena je sprejemliva.

dolenc52

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

14. nov 2013 13:13

Imam  Gorenjev pomivalni stroj, pečico in steklokeramično ploščo kombinacija plin stare 7 let. S pomivalnim strojem nismo zadovoljni, ker slabo opere in smo pred menjavo črpalke. Menjali smo že notranje držalo iz plastike. Ker slabo pere je serviser rekel, da so najbrž obloge v držalih za prhanje. Za isto firmo se ne bi več odločili. Pri naslednjem nakupu bomo kupovali čim tišjega.

Pri pečici sem že menjala pante na vratih pečice v času garancije. Pekači so osiveli ob pranju v pomivalnem stroju.

Steklokeramično imam že tretjo, ker nam je dvakrat počila. Držala za plin so slabo narejena, gumica spodaj nenehno odpada.

Imam zelo drag hladilnik z zamrzovalnikom firme LG, ki je bil že večkrat servisiran v času garancije. Isti serviser servisira tudi Beko in pravi, da je ogromno reklamacij pri hladilnikih in pomivalnih strojih.

Sem pa sama videla pri znancu izdelke firme Beko in bi pohvalila pečico in štedilnik, hladilnik pa ne, saj se mi zdijo Gorenjevi bistveno boljše izdelani.

Tako, da ni nujno, da kupite vse izdelke iste firme.

Bi pa vam svetovala, da si pri nakupu vzamete malo več časa in tudi pogledate funkcije aparata. Ko začneš aparat uporabljat ugotoviš, da si kaj prezrl ali manjka. Vsaj jaz takrat nisem bila pozorna, zdaj pa se jezim, kljub temu da so vsi aparati a+.

Pralni stroj Gorenje sem imela 25 let, nato 4 leta Samsung, ki se nam je non stop kvaril. Zdaj imamo super silent Hoover in semo zelo zadovoljni.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

14. nov 2013 13:58

rimljanka je napisal/a:

darjuška je napisal/a:

 Imajo pa pri Gorenju eno čudno navado, da ti po telefonu povedo koliko bi stalo popravilo

Zakaj čudno? Saj je ja normalno, da vsakega obrtnika vnaprej vprašamo, koliko bo nekja stalo, a ne? Pa v trgovini in gostilni so tudi cene znane. Zakaj bi tu ne bile?



rimljanka

 

Rimljanka, prosim preberi stavek v mojem postu še enkrat do konca in ne samo do vejice in ti bo jasno o čem govorim. Čoko je dojela bistvo. Papir na katerem je napisano koliko bo stalo popravilo stane 40 €.

http://www.mojalbum.com/tajda

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. nov 2013 14:01

zakaj pa rabis papir?

"Stressed is desserts spelled backwards!"

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

14. nov 2013 14:11

Rebecca, rabim ga za zavarovalnico, ker plošče ne bomo popravljali ampak bomo kupili novo. Pri naši zavarovalnici ocenijo odškodnino na osnovi prinešenega predračuna. Pa tudi drugače v življenju se držim pravila, da imam najraje na papirju. Kdo mi lahko garantira, da bo potem ko bo delo opravljeno, tudi resnično toliko stalo kot so mi povedali po telefonu. 

http://www.mojalbum.com/tajda

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

14. nov 2013 14:32

Beko je menda Boscheva znamka.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. nov 2013 15:23

darjuska, hvala za razlago. Dosedaj sem imela to sreco da mi vsi stroj(ck)i brez tezav delajo in ko je pralni stroj omagal po petnajstih letih sem ga samo zamenjala. Ostali se pa se drzijo.

Imas to kaksno posebno zavarovanje?



"Stressed is desserts spelled backwards!"

Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 14.nov 2013 15:25

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

14. nov 2013 16:03

Mi smo kupili nov štedilnik prostostoječi ravno ta ponedeljek.Odločali smo se med beko in gorenje.Na koncu je prevladala odločitev za gorenje.Beko naj bi sicer imel kvalitetno pečici vendar pa so gorilniki slabše kvalitete(baje).Hja razlika v ceni pa je kar precejšna.Upam,da bo služil dobro kar se da dolgo.Star štedilnik je bil rvno tako od gorenja in smo ga imeli slabih 16 let.Imamo pa klasičen 3 plin 1 elektro štedilnik.Opažam,da je izbira čedalje manjša.

chappy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti