Novoletno pecivo 2013

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

22. dec 2013 20:12

mamamia je napisal/a:

renata69 je napisal/a:

Zgodilo se mi je, da sem dala preveč kapučina, in se zelo čuti. A se da kako pomagati?



renata69 http://renata69.moj-album.com/

 

Dodaj še malo moke, en rumenjak, malo saldke ali kisle smetane, torej da dobiš več testa in se bo okus po kapučinu izgubil. Piškotno testo ni tako zelo občutljivo in tahtevno, sproti lahko dodajaš sestavine in popravljašokus, če česa preceč dodaš.



mamamia

Mamamia, hvala za odgovor. Bi se dalo z kakšnimi prelivi mogoče omiliti, ker imam že omešeno in shranjeno v hladilniku.

 

renata69 http://renata69.moj-album.com/

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. dec 2013 20:27

Ja, pa saj to ti pravi mamamia - vzemi iz hladilnika in dodaj par blažilcev, pregneti in nazaj v hladilnik.

s0ncek*

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

22. dec 2013 20:35

motovilčica je napisal/a:

Jaz sem se novoletne peke lotila danes in po prvem pekaču mehkh cimetovih keksov so mi odpadla vrata pečice . Drugi pekač cimetovih keksov čaka na mizi, pripravljen je tudi domači prijatelj, v hladilniku je pa še testo za neke čokoladne piškote . Jaz sem pa iz obupa požrla že četrt pekača edinih pečenih piškotov . Za znoret!



motovilčica

 

,  motovilčica,  , pa kaj pri   si delala,  da so ti vrata odpadla...

Johanna

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

22. dec 2013 20:39

s0ncek* je napisal/a:

Ja, pa saj to ti pravi mamamia - vzemi iz hladilnika in dodaj par blažilcev, pregneti in nazaj v hladilnik.



s0ncek*

Saj sem razumela, sem pa vseeno vprašala za to varianto. Ker ne bom jaz pekla,( je prišla vmes poškodba gležnja) ampak nečakinja, sem ji mislila malo omilit delo. 

Hvala za pomoč.

renata69 http://renata69.moj-album.com/

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

22. dec 2013 22:02

Priporočate/poznate kakšno dobro DOMAČO PEKARNO/TETO katera prodaja domače, naravne pregrehe, brez konzervansov,E.jev itd? Mislim na strogi center MBja. Aja, butelj jaz. Iščem pa ČOKOLADNO POTICO!! 

Sicer kupujem dobrote v HIŠI DOBROT, ter pri FLORIJANU itd, ampak žal tele ČOKO DOBROTO ni/je ne bo na meniju. Jejžeš.

Pa preden me napadete, drage DAME in GOSPODJE. Letos mi/nam enostavno ni za veliko čaranja in RAD podprem kakšen tuj trudi, kateri obvlada v nulo in si enostavno privoščim tisto 1x pregreško in kupim KVALITETO. 
Sem pa videl da dela tudi ŽITO čoko potico in da je RES SUPER FILANO in KOMPAKTNO, samo ne vem kako je po okusu in glede kvalitete....

Hvala za pomoč.

P.S: Če pa katera iz MBja peče ČOKO POTICO, pa z veseljem odkupim pol kilce. Cmok

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

23. dec 2013 16:35

Johanna je napisal/a:
 motovilčica,  , pa kaj pri   si delala,  da so ti vrata odpadla... Johanna

 

Johanna nimam pojma, ena stran vrat mi je kar v roki ostala.  Pomoje se je nekaj zataknilo, pa so se snela. Ker kot me je kasneje poučil moj dragi in mi demonstriral, so vrata moje pečice snemljiva in za snet je treba nekaj zataknit in potem odtaknit tam pri vratih. Očitno se je to zgodilo po nesreči in so se snela. Prav mi je, kaj si pa nisem v enem letu preblrala navodil .

Zdaj so vrata nazaj in pečica je spekla preostanek cimetovih keksov, novo rundo domačega prijatelja in čokoladni tris iz testa, ki je bilo v hladilniku. Do božiča bo moralo zdržat tole, ker mi več ob dojenčici, ki stalno pleza na nogo in se hoče nosit, ne znese.

motovilčica

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

23. dec 2013 16:45

Katti, res so enkratne! Delala sem točno po receptu, pekla samo 10 min., ker sem se bala, da bom prepekla, v glavnem- čudovite! Pa še čudovit kontrast ostalim piškotom tako barvno, kot na brbončicah

eta

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

23. dec 2013 22:32

No tudi jaz sem zaključila božično peko, danes so bile na vrsti tri potice; kokosova, orehova z brusnicami in orehova z rozini. Pred tem pa piškotki....23 kilogramov oziroma 12 vrst (polnjeni medenjaki, medene mini pite, karamelčki, čokoladne kroglice z amarena višnjo, kokosovi piškotki, linški piškoti, čokoladne zvezdice s kokosovo kremo, marcipanovi hlebčki, snickers paketki, kapučino rogljički, makovi polžki z brusnicami in orehki z belo linolado). Mislim, da imam dovolj za letos ....no ja če bom pri volji za silvestra še kaka tortica pade

Ninja24

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

24. dec 2013 15:10

motovilčica je napisal/a:

Johanna je napisal/a:
 motovilčica,  , pa kaj pri   si delala,  da so ti vrata odpadla... Johanna

 

Johanna nimam pojma, ena stran vrat mi je kar v roki ostala.  Pomoje se je nekaj zataknilo, pa so se snela. Ker kot me je kasneje poučil moj dragi in mi demonstriral, so vrata moje pečice snemljiva in za snet je treba nekaj zataknit in potem odtaknit tam pri vratih. Očitno se je to zgodilo po nesreči in so se snela. Prav mi je, kaj si pa nisem v enem letu preblrala navodil .

Zdaj so vrata nazaj in pečica je spekla preostanek cimetovih keksov, novo rundo domačega prijatelja in čokoladni tris iz testa, ki je bilo v hladilniku. Do božiča bo moralo zdržat tole, ker mi več ob dojenčici, ki stalno pleza na nogo in se hoče nosit, ne znese.



motovilčica

 

Konec dober - vse dobro.  

Johanna

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

25. dec 2013 11:57

pri nas je letos nastalo nekaj malega,ker sem večino časa v službi...

spekla sem tudi potratno potico

lp

ledenka_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti