prenovljena storitev: recepti s slikami!

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

tema odprta - 11. mar 2004 17:35 | ogledi: 37.884 | odgovori: 154

Pozdrav

Vabim vse, ki ste pripravili kakšen recept iz baze in imate doma digitalni fotoaparat, da nam pošljete sliko vaših stvaritev.

Vabilo ni namenjeno le avtorjem receptov. Kdorkoli lahko pošlje sliko za objavljeni recept. Ob sliki boste navedeni kot avtor. Dimenzije niso tako pomembne, ker bom slike še "obdelal" pred objavo, naj pa ne bodo miniaturne izvedbe... Na strežnik lahko naložite slike do velikosti 1500 kB v zapisih JPEG in PNG. Vse slike bomo še pregledali in obdelali, tako da objava ne bo trenutna, temveč v nekaj dneh.

Slike naložite s posebnim obrazcem, ki ga najdete pri vsakem receptu (pod sliko kuharja s pogrinjkom). Sliko je najlažje oddati tako, da odprete recept, pri katerem naj bo objavljena in jo oddate. Tudi ročen vnos številke recepta je mogoč, vendar morate prej pogledati številko recepta, ki mu želite dodati sliko. Če pa pošiljate nov recept je še naenostavneje kar zraven besedila poslati sliko. Izdelani so vsi novi formaularji, navodila in linki, tako da ne bi smelo biti težav. Sicer pa jih napišite na ta forum. Pošiljanje slik deluje z vsemi bolj znanimi brkslaniki (IE, Firefor, Opera, Netscape).

Prosimo, da slik NE POŠILJATE več na Bojanov elektronski naslov kot do sedaj!

SEVEDA PA STROGO VELJA, DA GRE IZKLJUČNO ZA VAŠE SLIKE!!! Nobenega skeniranja torej.

Hvala in lep pozdrav!

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. mar 2004 19:41

Najnovejse slikce mojega ajdovega kruha z orehi so na morost.jezakon.com/fotke.html. Upam da so vam všeč. Tega kruha ni več, ker sem ga spekla kolegici. Baje je bil odličen. lp Vesna Milek Recko

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

11. mar 2004 19:57

Zelo fine slike! Profesionalno Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

15. mar 2004 23:20

Dober večer Jernej, ali bo kmalu mogoče pošiljati sliko in recept skupaj v rubriki RECEPTI pod "pošlji recept" Lep pozdrav vsem! Henri

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

16. mar 2004 0:45

Verjetno ne. Zato ker moram sliko jaz obdelati, jo spraviti na pravo velikost. To težko pričakujem od obiskovalcev, da bodo slike zmanjševali in popravljali... Pač malo cenzure je tudi dobro Da vidim da ni kje v sliki številka strani iz kakšne revije... Kdor ne verjame v cenzuro naj si ogleda Kolosejev forum komentarjev o filmih... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

16. mar 2004 9:35

Kje pa bodo te slike objavljene. Pod kakšnim forumom.. LP Majda

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

16. mar 2004 9:56

Ne, slike bodo imele svoj gumb za odpiranje na posameznem receptu. Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

16. mar 2004 18:40

Jernej, ali ne boš jezen če ti pošljem za nek moj recept eno slikico z velikostjo 2272x1712 ter 1,9 MB Lep pozdrav vsem! Henri

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

16. mar 2004 19:25

Ne ne bom jezen. Jezen bi pa bil če bi našel tako sliko ob receptu, ker bi taka glomaznost ubila spletno povezavo KulSlo zjutraj, ko bi jo 500 obiskovalcev hotelo odpreti... Prav zato pa ne želim, da se slike "avtomatično" objavljajo... Pošiljate pa lahko karkoli... Vseeno je za velikost. Tvoja velikost Henri je dobra, ker tako vem, da je slika res tvoja Ločljivost je namreč tipična za digitalno kamero Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

18. mar 2004 10:12

Heh ... idejo, da tisti, ki lahko slika hrano po lastnem receptu, sem jaz dala že lani ... pa je bila lepo zavrnjena češ, da to pa ne gre pa brez zamere, nism mogla bit tih. Lp, Tatjana

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

18. mar 2004 10:14

Reca .. ko ste slikal Ajdov kruh z orehi .. ste sami poskrbeli za aranžma? Zelo lepo drugač! Tatjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti