Potovanje v maroko

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

tema odprta - 15. okt 2013 23:46 | ogledi: 27.223 | odgovori: 59

V nedeljo odpotujem za teden dni v Maroko. Mi lahko svetujete na kaj moram biti pozorna?

Dolores

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. okt 2013 2:26

Oprosti no, ampak na kaj moraš biti pozorna v Maroku bi morala biti pozorna preden si kupila izlet. Ali pa mogoče ne boš šla, če te dovolj prestrašimo.  

Oba pozorna namerno. 

Vanja

Euphoria  

član od: 11.4.2011

sporočila: 56

16. okt 2013 8:11

Če greš z agencijo, potem zgolj na to, da ti ne ukradejo dokumentov in denarja. Velja za vse države, ne samo za Maroko ;)

 



Euphoria

Sporočilo je spremenil(a) Euphoria dne 16.okt 2013 08:12

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

16. okt 2013 10:17

In na to, da moraš obvezno barantati, če misliš tam kaj kupovati. Pa še kljub temu je treba biti previden. Znanec je tja odpotoval lani za en mesec, sam, čisto v lastni režiji in je povedal, da je med trgovci veliko tudi takih, ki te kljub barantanju še hočejo oslepariti. To, da je treba pazit na denar in dokumente  so ti pa že zgoraj svetovali.

Vse ostalo mu je pa predstavljalo pustolovščino, nad katero je bil navdušen.

Cila

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

16. okt 2013 12:08

Pij samo ustekleničeno vodo, če boš na trgu naročila pomarančni sok, ga vzemi brez ledu, s sabo imej kake tablete za urejanje prebave (znajo priti zelo prav). Če se boš vozila s taksijem, se dogovori za ceno pred vožnjo. Drugače pa barantaj, ja, pa pozorna bodi na "lažne vodiče". Sicer pa je Maroko super, če le nisi preveč prestrašen in zategnjen. :)

Margot

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

16. okt 2013 12:24

Dolores, meni se zdi, da je nekoč lidka pisala, da obožuje Maroko (torej bi sklepala, da gre večkrat tja), pa ji morda na zs pišeš oz. se kako drugače znajdeš, ker je videt, da že dolgo ni bila na tem portalu.

Ognjič

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. okt 2013 12:33

Mogoče le to, da ne pozabi vzeti s seboj obleke in obutve, primerne tudi za malo hladnejše vreme.

Maroko je gorata dežela in tudi v puščavi znajo biti noči precej hladne.

 

nola

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

16. okt 2013 12:57

Tablete za urejanje prebave, kot ti svetuje Margot. Zgolj in edino to, ker naše nežne ritke po hitrem postopku kaj poberejo. Pa to ne jemlji navadnega oglja, treba je vzeti eno posebno zadevo, ki je na bazi (biologi in medicinci si sedaj malo zakrijte oči, nad izrazjem laika ) antibiotika, se pravi, da pobije kar ni pravega živalstva v črevesju. Sama sem v Maroku 2 dni glodala oglje, ki pa je kakor je prišlo notri, po hitrem postopku na zadnjem koncu šlo tudi ven. Ko sem vzela zgoraj opisano zadevo je bila stvar rešena v enem dnevu.  Dobi se pa tudi pri nas, kolikor sem bila potem obveščena. 

Pa vzemi le osnovno zavarovanje, ker ti marsikje manjše storitve (pri meni neka injekcija proti vročini povezani z drisko in posvet pri zdravniku) kljub temu zaračunajo. Imajo namreč nek sistem javnih in zasebnih bolnišnic, ene so krite preko potovalnih zavarovanj, druge ne. In ko se v polomljeni francoščini, vročičen in bruhajoč, dogovarjaš kje je kakšna bolnišnica, te res ne zanima pod kaj spada bolnišnica, želiš samo pomoč. No je pa vsaj moja zadeva bila zelo poceni - ok. 3€

 

O dokumentih in denarju pa... saj menda pazite na oboje na relaciji kavč-lokalna trgovina, na LPP-ju Lj Črnuče-Lj center in pač na isti princip se zadeva varuje tudi v Maroku.  Nobene znanosti tukaj.

Viva Meier

Euphoria  

član od: 11.4.2011

sporočila: 56

16. okt 2013 13:18

Viva Meier, glej je pa le malo drugače, če ti dokumente ukradejo sredi lj, kot pa nekje v tujini, izven EU. Se ti ne zdi? In ne, jaz po Lj ne nosim pasuša zraven ledvic,medtem ko ga na potovanju po tujini skrbno čuvam točno tam.

 

Kar se pa tiče prebavnih motenj, prisegam zgolj na lokalna zdravila.

 

lp

Euphoria

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

16. okt 2013 14:01

Zahvaljujem se za vse nasvete, v lekarni bom vsekakor vzela nekaj proti prebavnim motnjam. Grem pa z agencijo. Euphoria, kakšna pa so to lokalna zdravila

Dolores

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

16. okt 2013 19:18

Mogoče pa še to.

Denar ne sme nikoli biti spravljen samo na enem mestu. Rajši več manjših "kupčkov". Če slučajno enega ukradejo, ostane drugi.

Lp iz Obale

rina1234

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti