Potovanje v maroko

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

3. nov 2013 21:20

ja, samo crna kumina = crnika ni isto kot kumin =  laski kumin

Crno kumino rada potresem po kruhkih, meni da krasen okus.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

3. nov 2013 23:01

Seveda sem prinesla tudi hariso, začimbne mešanice za piščanca, pa za ribe. Se mi pa zdi tale kumin močna zadeva, najbrž ga je treba dozirati previdno. Vidm, da me čaka še mnogo eksperimentov, preden bom dobila pravi občutek. Še sreča, da imam jedce, ki radi pojedo moje tudi manj uspele eksperimente

Dolores

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

3. nov 2013 23:05

rebecca je napisal/a:

ja, samo crna kumina = crnika ni isto kot kumin =  laski kumin

Crno kumino rada potresem po kruhkih, meni da krasen okus.



"Stressed is desserts spelled backwards!"

No, pa smo spet tam, kjer ni muh.

Dolores

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. nov 2013 7:54

rebecca ima prav; in tudi v tem, da je črno kumino fino potresti po naanu na primer ...

 

Cumin pa pri nas dobiš v Leclercu ali v trgovinah z zdravo prehrano (v MB Sonce na primer, v Lj pa v kakšnih specializiranih prodajalnah z začimbami, pa v Maxiju vem, da ga imajo).

 

Sem odvisnik od začimb, ne morem si pomagat ...

mamamia

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

7. nov 2013 12:19

Tudi jaz zelo veliko uporabljam začimbe, tako domače kot eksotične, stalno se izpbražujem na tem področju, okužila sem tudi hči, ki jo po nastopu v oddaji Sol in poper z velikimi koraki vstopila v čarobni svet ustvarjalne kulinarike in prav dobro ji gre.

Dolores

mhrastnik  

član od: 28.2.2014

sporočila: 16

27. maj 2014 13:05

Za potovanja v Markoko in podobne destinacije vam iz srca svetujem kakšen razpršilnik z razkužilom. Po dveh hudih želodčnih obolenjih in driskah, ki sta me stale pol izleta je to stalnica na mojih potovanjih. Kupim jih tule za celotno družino http://www.germstar.si/trgovina/g2-paket/ predvsem pa pridejo prav pred jedjo in po uporabi sanitarij ter drugače. Naši imunski sistemi niso prilagojeni bakterijam, katerim smo izpostavljeni v takih krajih.

mhrastnik

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

27. maj 2014 13:23

Hehehe, dobra! 

Amanda Angelic

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. maj 2014 14:25

Za želodec je najboljša preventiva na takih poteh šluk žganja na tešče in zvečer pred spanjem, kot dopolnilo razkužilnim robčkom. Pa seveda drugi previdnostni ukrepi, ki veljajo povsod: voda le iz plastenke, nič že olupljenega sadja ampak jemo le tisto, ki ga olupimo sami itd ...

No, nekateri tudi ob vsem tem dobijo drisko ali še kakšno hujšo nadlogo, jaz pa nikdar nič, na srečo.

mamamia

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

30. maj 2014 17:53

Jaz pa na takšnih potovanjih pijem coca colo in nimam nikakršnih težav. Naj pripomnim, da sicer ne pijem coca cole. Ampak najbrž recept ni važen, glavno, da deluje))).

 

Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti