Velikost pekača?

SuziG  

član od: 15.4.2011

sporočila: 5

tema odprta - 10. jul 2013 11:27 | ogledi: 5.377 | odgovori: 12

Prosim za pomoč. Jutri grem kupit nov pekač, pa sem omejila izbor na dva različna in se ne morem odločiti.

Ker še nisem nikoli imela takšnega pekača, me zanima, katerega naj kupim. Proizvajalec mi ni toliko pomemben, zanima me samo velikost.

En je dolžina 30 cm, drugi pa 35 cm. Širina je pri obeh enaka. Slika je samo primer pekača, da boste vedeli o kakšnem pekaču govorim.

Ker nikjer v receptih ne piše, ali je mase za 30 ali 35 cm, sem v dilemi. Sicer je na koncu mogoče res nepomembno, samo res se ne morem odločit :)

Lepo prosim za vaša mnenja in izkušnje.

http://trgovina.mercator.si/webapp/wcs/stores/servlet/Pro

 

Hvala ter lep dan :)

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. jul 2013 11:59

Odvisno kaj bos pekla. Jaz imam raje manjse pekace, ker drugace ostaja. Za 30 cm rabis priblizno toliko mase: http://www.kulinarika.net/recepti/16126/kruh/koruzni-kr

V vsakem primeru pa lahko recept prilagodis. 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

10. jul 2013 12:00

Ti pa imaš res smisel za humor. Na sliki vidiš tako velikega, kot pač dopušča monitor. Zate je važo, kako velikega ti potrebuješ, ne pa, kaj mi vidimo. Torej si zamisli, kako velike kruhe, potice, karkolipačžeje misliš peči in potem kupi pekač po svojih željah. Nepomembno ni, če misliš peči zase ali za dva, bosta oba prevelika, če moraš nahraniti veliko ješčo družino, bo pa tudi ta velik komaj dovolj.

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

10. jul 2013 14:17

limnol je napisal/a:

Ti pa imaš res smisel za humor. Na sliki vidiš tako velikega, kot pač dopušča monitor. Zate je važo, kako velikega ti potrebuješ, ne pa, kaj mi vidimo.

Sonja

Se mi zdi, da je Suzi s slko želela pokazat le obliko pekača, ampak tisto o velikosti se vseeno dobro bere

Suzi, 5 cm ne vpliva veliko na recept, saj praviš da je širina enaka, globina najbrž tudi. V večjem bo malenkost nižji izdelek, kaj hujšega se po mojem mnenju ne more zgodit. In če se res ne moreš odločit, se daj s pomočjo izštevanke

lp

mzm

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. jul 2013 17:01

Kupi večjega. V njem lahko pečeš tudi manj, v manjšega pa več ne moreš stlačit.

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. jul 2013 17:08

Meni ne gre v glavo slednje: Če si v dilemi zaradi enega po***nega pekača, koliko časa traja, da se odličiš za kaj življensko pomembnega? 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 10. 2013 17:09

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

11. jul 2013 7:38

A to je pa nekaj čisto drugega: pri pekačih so ponavadi hormoni na off, pri žvljenjsekm pa ponavadi možgani. Če ne bi bilo tako, bi človeštvo že zdavnaj izumrlo.

Sonja

SuziG  

član od: 15.4.2011

sporočila: 5

11. jul 2013 10:28

No, tole me je pa mal presenetlo..

Ja, slika je samo primer oblike pekača o katerem govorim.

Vanja, sej ni treba tok grdo odgovarjat, če sem čist lepo zastavla vprašanje. Me pač zanima mnenje, a je to narobe? Sicer pa ne morete po tem mojem vprašanju sklepat o mojih življenskih dilemah in odločitvah.. Še vedno lahko temo, ki vam ni zanimiva preskočite.

Ostalim pa hvala, bolj ali manj.

Lep dan še naprej, Suzi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jul 2013 19:42

SuziG, Vanja ti je povedala, kje je problem in ti je pač nastavila ogledalo. Ne razbijaj ogledala, če ti ni všeč tisto, kar vidiš v njem.

Glede pekača je pa tako, da pogledaš, koliko prostora imaš v pečici in v omari, kjer bo zadeva spravljena in včasih je pametno to preveriti tudi s hladilnikom (če boš delala kakšno pecivo, ki se mora shladiti. Vzami meter in izmeri in boš dobila odgovor.

 

Vendelina jr.

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

15. jul 2013 11:01

Kar malo boleče je prebirat take odgovore na vprašanje. Suzi se je na forum prijavila z namenom, da povpraša za nasvet bolj izkušene kuharice in pekarice, pa naleti na takšen odziv. Nisem prav dolgo na kulinariki in prav iz tega razloga tudi bolj malo sodelujem, ker vedno eni in isti ljudje, ki se imajo za nekakšne matice na forumu, dobesedno zabijajo in odvračajo nove člane od sodelovanja. Leta sodelovanja na forumu očitno povzročajo večvrednostni kompleks. To ni posebnost kulinarike, pač pa splošna značilnost slovenskih forumov.

Vprašanje je bilo, za kakšno velikost pekača so običajno napisani recepti. Kaj imajo s tem življenske odločitve, hormoni in nastavljanje ogledala pa res ne vem.

Ne bom nadaljevala te objave v smislu 'pač preskočite temo, če vam ni po godu', ker vem, da je tega nihče od vas ne bo storil in so bodo takšne teme še vedno sprevračale v žaljenje začetnikov, kako nesposobni, nerazgledani in splošno neumni s(m)o, ker postavljamo vprašanja, na katere odgovori so ja očitni.

Samo nastavila sem vam ogledalo, vem pa, da ga boste razbili.

Ker nočem biti off topic, še odgovor Suzi - jaz bi raje kupila manjšega - štruca kruha, pečena v 30cm dolgem pekaču je kar velika. Pri receptih običajno ni napisanih mer, zato boš v vsakem primeru ob prvi peki morala ali preračunat količine ali pa preizkusiti srečo, tako kot običajno pri novih pekačih to delam jaz :)

Renat

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jul 2013 14:26

Navadno pri receptu piše v podlgovatem pekaču, jaz imam obe dolžini, najprej sem kupila manjšega, največkrat uporabljam oba hkrati in še največkrat za peko kruha, ko pač rabim to obliko, Če bi kupovala še enkrat, bi bila oba daljša. In če že rabim samo enega, vzamem tistega, ki mi pride prvi pod roko.

 

 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti