Rudolph 24kitchen

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

28. maj 2014 18:56

Kako že gre tisti stari pregovor o okusih ? Ja ja Rimljani so že vedeli .

hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. maj 2014 9:17

Meni je Rudolph všeč, ker se tako simpatično smeje, da pa so mu dali titulo 2x chefa pa ne morem nič. Očitno jo dobiš tudi na lepe modre oči.

Že davno sem nehala soditi ljudi po videzu. In hrano tudi, čeprav jemo najprej z očmi.Vsega sicer ne pojem kar tako, poskusim pa in ponavadi sem prijetno presenečena. Zadnja leta pa res najbolj uživam v svojih "umetnijah", preprostih in lahkih, ker se potem najbolje počutim. Vedno pa rada pogledam, kako drugi kuhajo in pripravljajo in tudi kradem ideje.

Tisto o okusih pa drži kot pribito.

 

naor

nickMax  

član od: 1.2.2012

sporočila: 71

29. maj 2014 10:14

bannana,vso možnost imaš,da posnameš svojo oddajo.Prav zanimivo bi blo videti enga profija

nickMax

nickMax  

član od: 1.2.2012

sporočila: 71

29. maj 2014 12:12

Poznam,že videno,pa me vseeno zanima kuhanje v živo. Eno je slika....

nickMax

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. maj 2014 17:34

Nick maxx jaz se nimam za chefa

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. maj 2014 17:35

Men je jasno kje stojim. kuham za domace in prijatelje. So me ze vabili ampak sem tolko samokriticna da vem kam spadam

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

29. maj 2014 19:15

Saj ni treba, da iskra zaneti ogenj zaradi nekega Rudolfa. Je pač tako, da imamo na voljo eno široko paleto kuharskih oddaj, od tistih, v katerih nastopajo vrhunski chefi do takšnih, v katerih nastopajo kuharji drugačnih profilov. Eni podajajo vrhunkso kulinarično znanje in tehnike, kombinacije okusov itd., spet drugi kuhajo bolj vsakodnevne jedi, ki z vrhunskimi dosežki, h katerim pa vendarle ne stremimo vsi, nimajo veliko skupnega. Mi pa izbiramo kaj bomo gledali in kdo nam bo všeč in kdo ne. Eni ocenjujejo prizanesljivo, drugi bolj vehementno, takšni pač smo.

 

Rudolp je sicer mojster in popularen, ne ubada se pa z vrhunsko kulinariko kot se je na primer Ferran Adria, če omenim le najbolj izpostavljenega chefa zadnjih nekaj let. Mene Rudolf sicer pušča ravnodušno, čeprav se je na lanskem druženju izkazal za simpatičnega in priljudnega.  Večina jedi, ki jih pripravlja, se mi ne zdijo nič posebnega, a to je tudi njegov cilj - množicam pokazati preprosto pripravo. Je pa profesionalec od glave do pete, seveda v segmentu, ki si ga je izbral za svoje delovanje. In če kdo seže korak dlje, mu je Rudolf morda premalo.

 

To, da ima nekdo svoj blog, ne pomeni nujno, da se bo izkazal tudi v tv oddaji. To sta dve zelo različni stvari, tisti, ki s(m)o izkusili oboje, lahko to povemo. Kuharska oddaja je hudo zahtevna reč, res pa je, da je drugo, če si glavni v oddaji in jo istovetijo s teboj (kot recimo Ana kuha, ali Ljubezen skozi želodec), ali pa si le gost  v oddaji, ki predstavlja različne kuhinje, druženja, ljubezen do hrane med amaterskimi kuharji in podobno (to sem tudi sama poskusila in je bila zabavna in zanimiva izkušnja).

 

Nihče med nami ni "požrl" vse modrosti tega sveta. Različni smo si po dometu, po sposobnostih, pričakovanjih, dosežkih in interesih, in to na različne načine delimo z drugimi. Se mi zdi nesmiselno provocirati na to temo.

 

 

mamamia

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

29. maj 2014 19:31

mamamia, tvoje razmišljanje o teh komentarjih in pogled na razne kuharske mojstre je pa res dobro!

branka

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

29. maj 2014 20:08

mamamia, lepo napisano :) 

Sweetness Bakery

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti