Torta gosenica

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

tema odprta - 5. maj 2013 15:59 | ogledi: 7.528 | odgovori: 16

Potrebujem pomoč pekaric/pekov tort.Našemu najmlajšemu članu bi rada naredila torto v obliki ene prijazne goseničke.Prvo sem mislila naredit kot rulado,samo mi je spodnja ideja veliko bolj lepa.A je že kakšna/kakšen pekel tako torto,oziroma kako naj bi naredila te male okrogle dele gosenice.Za vsak nasvet,idejo bom hvaležna.  

Vrtejbenka

kutikula  

član od: 25.5.2008

sporočila: 37

5. maj 2013 16:05

Jaz bi rekla, da so deli gosenice narejeni iz mini šarlot. Kako pa goseničino galvo prepričati, da stoji na šarloti, prepustim komu z več izkušnjami ... 

kutikula

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. maj 2013 16:10

Vrtejbenka, jaz bi tudi male šarlote naredila. Tanek ruladni bisvkit bi lahko dala v posodice za kosmiče obložene s folijo, nadevala z mascarpone-smetana-želatina-jagode kremo in je. Ker so tako male, lahko mehek biskvit enostavno položiš v eni plahti, sicer se režejo trikotniki, ki potekajo od vrha oble do roba. Saj si prestavljaš a ne. Z ruladicami bo preveč dela in težko jih je tako na tanko razrezati, pa še veliko materiala gre n vidne niso ker je vse zeleno :D

Torej, jaz bi spekla tri rulade iz 4 jajc, razmazano na cel pekač, izrezala ogromno trikotnikov in oblagala. Saj posodic gotovo imaš dovolj.

 

Naslednja simpatična možnost za gosenico pa je meni tole: http://www.spearmintbaby.com/2009/07/the-hungry-caterpilla je tudi super za serviranje.

 

PS: ne vem zakaj imajo vse tako grozne in neprijazne glave :S . Očitno gre za nek znan lik goesnice

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. maj 2013 16:56

bannanna je napisal/a:

 Očitno gre za nek znan lik goesnice



Tale gosenica ima že 44 let. :)

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. maj 2013 17:25

Ja pa sej se ni tok stara da bi lahk tk grdo gledala :) ali pa ima bolj tak mona lisa obraz ki ga je tezko zadeti da bi bil efekt isti originalu :) so mi pa cedne te zlozenke iz cupcakesov. Tudi kaksne rozice, dinozavri ipd..edino za podlago se se nisem odlocila kaj bi dala jaz. . Se najboljse bi bilo na neko torto pravokotno ker ne vem v kaj oblect karton. Zdajle sicer imem eno zelo lepo samolepilno folijo iz evrospina, samo bo za kaj drugega :)

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. maj 2013 19:01

lahko pa naredis biskvitno plosco, izrezes telo gosenice, ostanke biskvita s kremo nadevas nanjo in oblikujes kupole, potem pa vse skupaj "obleces" v zeleno ticino. glej recept 3D torte, jezkov, itd...

"Stressed is desserts spelled backwards!"

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

5. maj 2013 21:42

ena taka nasmejana gosenica:

 

angie :)

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

6. maj 2013 6:41

Jaz bi pa puiskusila, kot meter- kolač, malce bi jo pač zamaknila, da bi zgledala kot zavita!

kvačkarica

sokica  

član od: 6.4.2010

sporočila: 10

6. maj 2013 9:12

jaz sem pa pred časom sinu naredila takšno le gosenico:

sokica

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

6. maj 2013 10:10

Meni tista na prvi sliki deluje kot polovica pekača za šarkelj...



čoko

Zdaj sem našla večjo sliko in vzamem nazaj, je veliko večja. Imaš pa zraven cel opis postopka in avtorica je uporabila tole http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?sku=21

Sporočilo je spremenil(a) čoko dne 06. 2013 10:13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti