Odvoz smeti

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

27. mar 2013 8:51

Joj, res ti odpadki - jaz tudi pazim, da kupujem večinoma stvari brez embalaže, pa se tega toliko nambere. Pri nas pogrešam mokre odpadke, ker ravno s tem imam problem...

 

Jaz take kazni ne bi plačala, ker očitno tudi niv skladu z zakonom. Sploh če si ti tista, ki ločuješ, naj ti najprej dokažejo, da ne.

xxs

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. mar 2013 8:31

Glede na to, da je tukaj zelo veliko število obiskovalcev, me zanima, ali kdo pozna kak primer, ko so bloku naložili plačilo globe zaradi neločevanja. Ne v stilu, da bodo, ampak, da so ..

Po toliko letih bi morala že biti kaka praksa.

F r i n a

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

28. mar 2013 9:00

Pri nas samo grozijo, dobili smo 2 opozorili, eno z zapisnikom. Poznam pa primer, ko so našli med mokrimi odpadki kuverto s točnim naslovom (morala bi biti v suhih odpadkih) in so dotičnega naslovnika kaznovali z globo, ne vem, koliko, ampak v tem primeru so imeli seveda dokaz.

marjja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. mar 2013 14:34

In kdo je vrgel tisto kuverto ? Pri odlaganju odpadkov na divjih odlagališčih taki dokazi niso dovolj.

Mi smo prvi mesec dobili opozorilo inšpektorice, ker je bil med mešanimi odpadki olupek od banane. Če ne bi grozili, bi sploh ne bilo ločevanja.

F r i n a

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

28. mar 2013 19:57

Ja, saj, na to pa verjetno ni pomislil, jaz tudi ne bi.

No, zdaj se bom znala ustrezno braniti!!

Hvala, Frina!

marjja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

11. apr 2013 6:53

No tako:

V bloku smo dobili  nov zapisnik o kontroli odpadkov, nepravilno so bili odloženi suhi odpadki (saj bi res znorel- vmes so menda bili ostanki hrane, ne vem, ali so sostanovalci nepismeni, ali kaj) in sicer je to ZADNJE OPOZORILO!

V glavnem:

Po 78. členu Odloka o načinu opravljanja gos. javne službe ravnanja s kom. odpadki v Koroški regiji (Ur.l. RS 85/2011) se za nepravilno ločevanje fizična oseba s strani pristojnega inšpektorata kaznuje z globo 300€.

A naj torej kazen plačam, če jo slučajno naslednjič dobimo?

 

marjja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

11. apr 2013 8:31

Pri nas ločujemo odpadke na: steklo, papir, plastiko, kovine, bio odpadke in ostale smeti. Vse posode so postavljene na otoku v bližini bloka kamor mi ni težko odnest niti sortirat doma. Bio odpadke zbiramo v kletnem prostoru, tudi sama uporabljam razgradljive vrečke, zaradi svoje komoditete, sicer se lahko odpadki odlagajo tudi brez vrečk. Vsak teden posodo za bio odpadke izpraznijo in hišnik jo opere temeljito z detergentom in razkuži. Prav na začetku zbiranja bio odpadkov ni bilo tako in je bila ena velika groza odnašati jih v klet. Zelo kmalu pa se je higiena tako izboljšala, da tudi tukaj ne vidim prav nobene težave. Odvoz nevarnih snovi in odpadnih olj opravljajo nekje na 3 mesece in ker tega ni toliko pri hiši tudi ni problem pospravit in odvržt takrat, ko se to dela. Baterije in žarnice odnesem v trgovino, kjer imajo zbiralnike za te odpadke.

O mokrih in suhih odpadkih, ki jih navaja Marrja pri nas ni govora. Pri nas so se ljudje počasi, res počasi kar privadili in mislim, da zadnje čase že kar obvladamo in delamo kot je treba. Meni tole sortiranje ne predstavlja niti kakšnega dodatnega dela in me ne spravlja v slabo voljo.

zeta

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. apr 2013 9:10

marjja je napisal/a:

No tako:

V bloku smo dobili  nov zapisnik o kontroli odpadkov, nepravilno so bili odloženi suhi odpadki (saj bi res znorel- vmes so menda bili ostanki hrane, ne vem, ali so sostanovalci nepismeni, ali kaj) in sicer je to ZADNJE OPOZORILO!

V glavnem:

Po 78. členu Odloka o načinu opravljanja gos. javne službe ravnanja s kom. odpadki v Koroški regiji (Ur.l. RS 85/2011) se za nepravilno ločevanje fizična oseba s strani pristojnega inšpektorata kaznuje z globo 300€.

A naj torej kazen plačam, če jo slučajno naslednjič dobimo?

 



marjja

 

Globo plača FIZIČNA OSEBA, ki jo dobijo pri prekršku !

F r i n a

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

24. jun 2016 10:46

Bom kar v tej temi nadaljevala z informacijo, ki me je malo presenetila in se z njo popolnoma ne strinjam ... ampak če je dovoljeno, potem je dovoljeno:

V starejši številki (dobro leto nazaj) strokovne revije sem zasledila zapis v zvezi z biološkimi odpadki: "Pri ljubljanski Snagi so nam povedali, da odlaganje navadnih plastičnih vrečk v biološke zabojnike sicer ni prepovedano, a zagotovo ni zaželeno". Tudi na njihovi spletni strani navadne plastične vrečke niso naštete med odpadki, ki jih ne smemo odlagati v zabojnike z rjavim pokrovom

http://www.snaga.si/locevanje-odpadkov/organski-b

 

rdkapica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. jun 2016 14:17

Odpadke ločujemo že nekaj let. Ko sem še hodila v službo, sem velik del prostega časa porabila za sortiranje odpadkov.

Po več letih imamo pri hiši 4 plastične posodbe za odpadke, v hiši tudi, v vsakem nadstropju tudi.

Nekaj stvari odpeljem na odlagališče, kjer moram po novem odpadke ločiti po kategorijah, in nikoli ne vem, kam gre stiropor, pa stare tekstilne zadeve, in pri tem uporabljati ODSEVNI BREZROKAVNIK, in seveda potrdilo o plačilu storitev. Je pa res, da so delavci prijazni, sploh ko jim prinesem kako osvežilno pijačo.

Po mestu so zabojniki za tekstil in Center ponovne uporabe, kar pomeni naslednjo delitev.

Ker urejamo hišo, se je pojavilo vprašanje odlaganja gradbenih odpadkov ( kamenje, star beton ). Brez plačila samo 250kg, ostalo pa je potrebno plačati. Zdaj mi je jasno, zakaj so gozdovi polni " štirca", kjer se ne plača ničesar.Bre

 

Moje odpadke nato prodajo in še zaslužijo. Po moje bi morale zato skupnosti poskrbeti za BREZPLAČNO odlaganje vseh odpadkov, razen iz dejavnosti. Brez dokazil o plačilu, brez tehtanja odpadkov in brez omejitev.

 

Zsaj več gledam TV in sem naletela na oddajo Nabiralci, ki prikazuje iskanje uporabnih stvari v ZDA. Oglejte si, kake kupe navlake, tudi nevarne, skrivajo lesene šupe. In potem Evropa grozi s kaznijo, če ni ločevanja odpadkov.

 

Še to: na  Dinos sem odpaljela cca 30 kg železa. Dobila sem 2, 79€, podpisati sem morala tri dokumente, med drugim tudi seznanjenost s členom iz Zakona. In dragi moji, moj prejemek zapade pod dohodnino.

 



F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 25. 2016 09:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti