Odvoz smeti

ALENKA9  

član od: 1.8.2008

sporočila: 37

21. mar 2013 17:41

Ja, odpadkov vrh glave..

Jezi me, da je večkrat ceneje kupiti manjšo embalažo kot pa večjo. Npr.začimbe.. Čebula pride ceneje, če jo

kupiš v malih steklenih lončkih kot pa v večji plastični embalaži. Pa je takoj deset malih stekleničk..

Tudi čistila se dobi v tujini v plastičnih tubah po 0,25 litra - samo preliješ v osnovno plastenko in odpadka je

bistveno manj.

Zelenjavo na tržnicah v Franciji nabereš v košarico, prodajalka stehta in da vse v eno vrečko. Tudi pri nas

večinoma zelenjavo tehtajo prodajalci (Spar, Leclerc), pa vseeno dobiš za vsak korenček, peteršiljček..

svojo vrečko. Ravno tako na tržnici - saj se različne vrste zelenjave ne bodo spremenile, če bodo v družbi

kakšne druge vrste.

Upam, da bomo vsaj pri teh malenkostih uspeli kaj narediti.

 

ALENKA9

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. mar 2013 18:32

ALENKA9 je napisal/a:

Tudi čistila se dobi v tujini v plastičnih tubah po 0,25 litra - samo preliješ v osnovno plastenko in odpadka je manj

Saj je tuba tudi plastična, kajne?

rimljanka

ALENKA9  

član od: 1.8.2008

sporočila: 37

22. mar 2013 10:18

Nisem najbolje napisala - bolj je podobna vrečki (kot npr. vrečke za mleko, ki so se dobile včasih)-ampak bolj kompaktna vrečka. Vsekakor pa zavzame dosti manj prostora kot plastična flaša.

ALENKA9

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

22. mar 2013 12:24

ursus_le, nakupuj na tržnici s pleteno košaro, pa ti bodo vseh pet stvari položili vanj brez vrečk. Imaš priliko da si danes kupiš ustrezno na sejmu. Kar se pa tiče nakupa v trgovini, pa si jaz stvari zložim v eno pvc vrečko. Seveda tehtam vsak korenček, vsako zeleno... posebej, kode pa nalepim na vrečko eno k drugi. Nič jamrat, same nekaj ukrenite, pa ne boste imele doma pet vrečk.

lp

limona

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

22. mar 2013 12:38

limona je napisal/a:

ursus_le, nakupuj na tržnici s pleteno košaro, pa ti bodo vseh pet stvari položili vanj brez vrečk. Imaš priliko da si danes kupiš ustrezno na sejmu. Kar se pa tiče nakupa v trgovini, pa si jaz stvari zložim v eno pvc vrečko. Seveda tehtam vsak korenček, vsako zeleno... posebej, kode pa nalepim na vrečko eno k drugi. Nič jamrat, same nekaj ukrenite, pa ne boste imele doma pet vrečk.

lp



limona

 

To sicer počnem tudi sama, vendar pa v precej trgovinah tega ne vidijo radi. Sploh v tistih, kjer imajo v zadnjem času na blagajnah še male tehtnice za kontrolo strank. Kot so mi povedali, so se za to odločili, ker menda človek sploh ne bi verjel, koliko ljudi da v vrečko tri jabolka, jih stehta in nalepi nalepko, potem pa doda še pet jabolk...

Issi

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

22. mar 2013 13:42

Pletena košara in tržnica sta meni eno, če slučajno uletim brez nje, imam dar govora in branjevke prosim, naj robo zložijo v eno vrečko. Še vesele so.

Res je, vedno več trgovin nasprotuje  različnim artiklom v eni vrečki iz razloga, ki ga je že Issi navedla. Je tudi tu rešitev: vrečke doma sprazniš in jih naslednjič ponovno uporabiš, seveda prelepiš staro nalepko z novo

lp

mzm

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

26. mar 2013 16:53

Še vedno ne vemo, ali bomo plačevali kazen.....

Vrečke od sadja pa jaz porabim za koš v kopalnici, ravno pašejo vanj, pa ročaje lepo zavežem.

marjja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. mar 2013 17:04

Prekršek, ki ga izda upravni organ, je vedno naslovljen osebno, krivdni razlog mora biti dokazan. Uprabik ni pravna oseba in mu ni mogoče predpisati kazni, enako velja za hišni svet.

Menim, da kazen za napačno odlaganje odpadkov, ne more bremeniti vseh stanovalcev, po nekem poprečju, ampak mora biti prekršek vsakomur osebno dokazan. To je razlog za pritožbo na Odločbo o prekršku, ki ga ni mogoče izdati vsem stanovalcem, ki nimajo statusa pravne osebe.

 

Sovražim prebiranje odpadkov in otok za odpadke, ki so nam ga uturili in ima 3 plastične posode, pride pa še ena.

V zbiralnih kantah pa vidim, da noter mečejo vse, kar jim pride pod roke. Mene jezi, država pa naj za denar, ki ga dobiva, organizira nadzor in ujame kršitelje. Mene naj ne sprašujejo, kaj so videli, če gre za moje družinske člane, jih nisem dolžna zatožiti.

 

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. mar 2013 17:09

Blok ni fizična oseba, ni pravna oseba, torej mu ni mogoče izdati plačilnega naloga zaradi nemarnega odlaganja smeti. Tako mislim.

F r i n a

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

26. mar 2013 21:04

Hvala, Frina, tako sem tudi mislila.

Vse, kar si napisala, se dogaja v našem bloku in jaz sem seveda med "pridnimi".

Pa bom še naprej.

 

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti