Menu za kosilo in večerjo

doloress  

član od: 29.1.2009

sporočila: 61

27. dec 2012 18:40

u superca, hvala ti za tole, če mi časovno znese, jih ziher pripravim. Pa še dve vrste jih lahko naredim ene malo bolj mesne, ene malo bolj vegetarijanske (da bom tut sam mela kaj za v usta dat ;) )

doloress

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. dec 2012 19:04

ima morda kakšna dober in preizkušen recept za solato z ajdovo kašo

Ja, imam.

Na olju prepražiš sesekljano čebulo, dodaš ajdovo kašo, soliš, popraš, zaliješ z malo vode (brizg vina tudi dobro dene). Ko voda povre (kuhaj na srednji vorčini, v pokriti posodi), dodaj v kašo sesekljan por. Skuhaj kašo do konca. Ko je kuhana, vmešaj v še toplo na kocke zrezano rdečo in zeleno papriko. Pusti, naj se vse skupaj ohlasdi, potem dodaj bučno olje, kis, sol in poper po potrebi, premešaj in odlična haldna solata je nared.

lahko prirpaviš samo s porom ali z zelenjavo, kot se ti zahoče.

 

jed pa toplo serviraš kot prilogo.

 

mamamia

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

27. dec 2012 20:30

O, mamamia, najlepša hvala!

Kaj praviš, če bi dodala še pražene jurčke? Mislim, da bi bil OK okus le skrbi me, če lahko zadeva stoji nekaj ur v hladilniku (zaradi gob, da se mi kdo ne zastrupi).

lunacka

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

27. dec 2012 21:58

Kosilo za sorodnike (vsaj moji sorodniki bi kaj takega zelo cenili):

goveja juha ali porova kremna juha ali cvetacna kremna juha

goveja pecenka iz pecice (pripravis lahko dan prej) s prikuhami (krompir, spinaca)

surova zelenjava

sladica - tiramisu, kaka strjenka

 

1. vecerja ( za prijatelje):

spinacni kaneloni iz testeninskih tulcev (vse pripravis dan prej, pokrijes s folijo in das v hladilnik, naslednji dan samo speces) ali nadevane slane palacinke (lahko tudi z razlicnimi nadevi npr. nadev iz rdecega razica, nadev iz gob ali nadewv iz spinace)

(zame osebno bi bila prva jed ze dovolj, ker pa imajo nekateri drugacne prehrambene navade, predlagam se): puranji zepki (dan prej puranove zrezke nadevas z rezino sira in kuhanega prsuta, das v hladilnik, naslednji dan popeces na mascobi in zalijes s kuhinjsko smetano), zraven ponudis krompis iz pecice;

sladica

2. vecerja (za prijatelje): polenta z omakami

narezek

dan prej skuhas golaz, pripravis vse potrebno za sirovo omakon in za gobovo omako. Naslednji dan skuhas polento in dokoncas obe omaki. Ponudis polento in tri razlicne omake. Vsak jedec sestavi obrok po zeljah.

solata

sladica

 

Ce te zanima kak recept, ti ga z veseljem posredujem.

ribica

Zuckerfee  

član od: 21.7.2010

sporočila: 118

27. dec 2012 22:56

Jaz bom letos na istem kot ti, le gostov bo manj. Za kosilo bo goveja juha, goveja pečenka, pire krompir/riž in dušena zelenjava, zvečer pa pice z različnimi nadevi. Za vse bo pa kolač (marmorni ali z rdečim vinom, ne vem še) ali študelj, bomo videli

Zuckerfee

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

28. dec 2012 7:26

Lunacka, jaz v solato ne bi dodajala gob. Čeprav so v topli varianti čudovite, se v hladni spremenijo v nekaj gumijastega, čudnega.

Naredi, kot ti je svetovala Mamamia, lahko pa dodaš še kakšno zelenjavo, pa bo tudi OK.

pirnica

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

28. dec 2012 7:44

Hvala tudi tebi, pirnica!

lunacka

doloress  

član od: 29.1.2009

sporočila: 61

28. dec 2012 11:50

ribica hvala za ideje, bi mi mogoče lahko posredovala recept (ali link) za špinačne kanelone, mi zvenijo fino, če ne drugega za kak kosilo zame.

 

Zuckerfree no pol se veselim, da ne bom edina. Kako pa ti bo zneslo še pice pečt? Jaz sem tudi razmišljala o picah, samo imam malo pečico, pa mi nebi zneslo po moje, ker več kot ene pice naenkrat ne gre pečt ...

doloress

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

28. dec 2012 12:03

Spinacni kaneloni:

kupim paket ze pripravljenih tulcev iz testenin, za katere ni potrebno predhodno kuhanje

Nadev: spinaca, albuminska skuta (po vase bi se reklo RICOTTA), sir, kuhan prsut.

Jaz dajem kolicine na oko, zato ti ne bi znala povedati natancno, koliko. Okvirno za 10 odraslih oseb vzamem en paket zamrznjene spinace in jo skuham po navodilih iz vrecke, dodam priblizno 100 do 150 g skute, 100 do 150 g kock sira in 200 g prsut. V originalnem receptu prsuta ni, ker pa smo mi bolj mesni, ga dodam. Malo solim, popram in dam malo muskatnega oreska.

 

Skuham besamel: 50g masla, 50g moke in priblizno 1l mleka.

 

Potem sestavljam: v namascen pekac dam najprej malo besamela, nato nadevam testeninske tulce in jih polagam enega poleg drugega v pekac. Ko porabim nadev, prelijem vse testeninske tulce v pekacu z besamelno omako, izdatno posujem z ribanim parmezanom (do tu naredim obicajno dan prej, pokrijem in dam v haldilnik). Pecem v pecici na 180 stopinj C priblizno 30 min. (veckrat preverim, da se sir ne prevec zapece)

ribica

Zuckerfee  

član od: 21.7.2010

sporočila: 118

28. dec 2012 12:40

doloress jaz imam namen spečt ene 3, mogoče 4 pice, bomo videli kakšne bodo želje. Ena bo spečena ko pridejo in bo klasična, druge bom pa pustila da si sami obložijo po želji (če ne drugega, bosta otroka uživala), za ta čas bo pa na mizi polno stvari za prigriznit, pijača in tista pica. To sem naredila že lani in je čisto dobro funkcioniralo, je pa res, da hrana ni takoj na mizi in da to ni večerja v pravem pomenu besede, ampak je bolj druženje, ki traja cel večer.

Zuckerfee

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti