Iščem kuhinjsko orodje

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

tema odprta - 23. nov 2012 23:49 | ogledi: 9.239 | odgovori: 16

Pozdravljeni,

že nekaj časa trgovinah iščem tole kuhinjsko orodje (ne vem kako se mu uradno reče)

Vidim, da se take "prijmalke" uporabljajo med drugim po menzah za samopostrežbo, tako da se zagotovo dobijo tudi pri nas, vendar jih po "običajnih" trgovinah ne najdem. Kolikor sem gledala po internetu obstajajo razičnih dolžin - jaz iščem krajše.

Pa sem se obrnila še na vas, če je kdo slučajno videl kaj takega v kakšni trgovini. Lahko, oz. še raje vidim da, so tudi malo boljše (dražje), kot tiste, ki jih uporabljajo po menzah. Vem da se da naročiti preko interneta (izgleda da se celo točno te ki so na sliki da naročiti iz Amerike), vendar bi tole vseeno raje videla v živo predno kupim.

Za kakršni koli namig se vam v naprej zahvaljujem . Moja denarnica pa najbrž malo manj

 

Vegica  

član od: 15.9.2005

sporočila: 96

24. nov 2012 0:18

prijemalka oz. klešče za špagete?? ikea moja prva misel

Vegica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. nov 2012 2:00

Ursaa, tele na sliki so od nemške firme Roesle.

Vanja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

24. nov 2012 7:09

Ojoj, včeraj sem letala po trgovinah in jih nekje videla, take barvne .... evo, našla v Sparu. A so prave?

 

http://www.sparslovenija.si/spar/2011/aktualnozakupce/fli


2 € se pa splača reskirat, pa videt če so Ok, a ne?
marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 24.nov 2012 07:11

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

24. nov 2012 7:15

urssa, ne vem za kakšno uporabo naj bodo te klešče, jaz sem nekaj takih prijemalk videla v Merkurju

Sweetie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. nov 2012 8:50

Imajo jih v vseh večji marketih, v MB sme jih videla v skorajda vseh. So pa uporabna reč, sploh za obračanje biftekov oziroma mesa med peko,da ga ne prebadaš z vilicami, tudi za obračanje med peko na žaru. ZA špagete ravni niso, tiste so drugačne, kot neka nazobčana cedilka. Se pa dajo špageti prijeti tudi s temi, a jaz jih, kot sem rekla, uporabljam za prijemanje tistega, česar ne želim prepičit z vilico.

Ali pa za obračanje krompijevih zrezkov in kroketov, piščančjih koketov, hrenovke primem z njimi itd ...

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

24. nov 2012 12:23

Jaz sem jih z 1 euro kupila v Kiku, dolge, zelo uporabne in še zložijo se. Mi prav pridejo za obračat meso pri pečenju ali pa za držat ob rezanju. Krajše za pecivo pa imajo po vseh prodajalnah z kuhinjskim priborom.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. nov 2012 16:24

Ko smo ravno pri kuhinjskam orodju. Iščem nekaj, kar je podobno mečkalniku za kromir in melicici za stepanje, vendar to ni. Na ročaju cca 15 dolgih na U urkivljenih žic, bolj na redko. Uporablja se za mešanje moke in masla,  za pripravo krhkega testa. Saj ne, da me moti delo z roko, problem je, da so roke tople, delo s kartico pa bolj zamudno. V knjigi piše ,da je metlica za testo, zgleda pa tako kot sem opisala .

Menim,da bi se to našlo v kaki franciski kuhinji, ker tam uprabljajo veli testa z maslom.

Hvala za pomoč.

F r i n a

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. nov 2012 17:37

frina, jaz namesto tega uporabim multipraktik. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti