Poplave..

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

5. nov 2012 20:53

Oh kako mi je hudo zate Marjja in za vse ostale, ki imate take grozne težave. Resnično sočustvujem in želim, da bi vse to bilo čimprej za vami, s čim manj bolečimi posledicami.    

leandros

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. nov 2012 21:34

Srečno vsem... bomo pomagali v akcijah takoj po ujmi, kolikor bomo lahko!

tulka

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

5. nov 2012 22:00

Vsem na prizadetih območjih pošiljam veliko pozitivne energije in veliko . Več pa (na žalost) trenutno ne moremo. 

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

6. nov 2012 7:04

Zdanilo se je, partnerja sem peljala v službo po isti cesti, ki je bila včeraj 1,5m pod vodo. Peljala sem se po 5cm mulja, avto je kar zanašalo. Posledice so pa danes že vidne, katastrofa! Voda je sicer večinoma odtekla, tudi Drava je že upadla, povsod pa so kupi blata, naplavin, podrtih dreves, sploh vam ne morem povedati, kako grozno izgleda. V službo bom šla po stranski cesti, saj je glavna menda še vedno zaprta. Kolegica me je klicala, da v službo še vedno ne more, saj je na njeni cesti polno naplavin. Mislim  na prijatelje, ki so imeli vodo v 1. nadstropju, pričakujejo dojenčka, pa imajo verjetno vse v hiši uničeno. 

Hkrati pa mislim na znance v Prlekiji - Ormožu, ki se prav zdaj še borijo z vodo. Na brata, ki je požrtvovalen gasilec, trepetam tudi za njega in vse njegove kolege. 

Ah, nimam več besed, hvala vam za lepe želje, pomoč bo vsekakor potrebna in dobrodošla...

 

Ravnokar poslušam po lokalnem radiu, da so nekateri otroci morali prespati v šoli. Ubogi siroteki! Z njimi pa kolegica učiteljica, ki prav tako ni mogla domov. Tudi druga kolegica je prenočila dva svoja učenca kar pri sebi doma, saj starši niso mogli ponju.


marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 06.nov 2012 07:13

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. nov 2012 8:48

Mene je danes pretresla naslovnica v časopisu Delo, kjer starejši gospod in kuža plavata in se rešujeta.

Vsi moramo pomagati, tu ni nobenega dvoma. Stiskam pesti za vse vas, da groza čimprej mine. Že samo gledati je težko, kaj šele doživljati.

 

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. nov 2012 12:42

V Ljubljani pada toča, ceste bele. Uf, kakšno leto!

 

naor

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

6. nov 2012 13:56

naor je napisal/a:

Mene je danes pretresla naslovnica v časopisu Delo, kjer starejši gospod in kuža plavata in se rešujeta.

Vsi moramo pomagati, tu ni nobenega dvoma. Stiskam pesti za vse vas, da groza čimprej mine. Že samo gledati je težko, kaj šele doživljati.

 



naor

 

Vidla naslovnico. Žalostno. Če bo imel kdo kakšne informacije o akcijah, ki potekajo na prizadetih območjih, naj napiše.

Lila Roza

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

6. nov 2012 15:27

Stanje se počasi umirja, zdaj šele vidimo, kaj se je dogajalo, ko ljudje čistijo in znašajo na kup. Res grozno. Kolegica je menda spravila fantka že zvečer domov, nekateri so spali v hotelu, ne v šoli. Malo napačnih informacij, se zgodi.

Karitas in Rdeči križ sta že odprla račune za nakazovanje pomoči.

 

Pravijo tu naokoli, da je tudi neki delavec B. Pahor hotel priti pomagat, pa ni bila cesta prevozna.  .....

Se bo pa drugače izkazal.

marjja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. nov 2012 15:30

marjja je napisal/a:

Pravijo tu naokoli, da je tudi neki delavec B. Pahor hotel priti pomagat, pa ni bila cesta prevozna.  .....

Povsem neprimerna pripomba tukaj, moram reči.

rimljanka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

6. nov 2012 18:00

No, jaz sem jo samo zapisala, ni zrasla na mojem zelniku!!! Tudi črn humor dviguje moralo.

Mogoče je pa odraz tega, kako se politika že leta mačehovsko obnaša do naše Koroške. Žal se je že prevečkrat izkazalo, da se v prestolnici obnašajo, kot da mi živimo v neki drugi državi. Bomo videli, kako se bodo izkazali tokrat. 

Ampak to seveda vemo  in vidimo samo mi.

Hvala za lepe želje.

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti