Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

Pozdravljene

Mi katera pove, kaj pomeni tista "luč" n izdajnem pultu v gostilni?

Čemu je namenjena?

Hvala za odgovor

 

syu

Kolikor vem zato, da ostane hrana topla.

 

naor

To so grelci. V primeru da strežba en odnese dovolj hitro hrane h gostu, se hrana greje s temi lučkami.

ANJA

Ja, tako kot pravi naor. V teh lučeh so montirane posebne žarnice-toplotne žarnice, ki pripomorejo, da krožniki in same jedi ohranijo toploto. 

Smo pa te toplotne žarnice uporabljali pri nas doma v hlevu, kadar smo dobili enodnevne piščančke. Da so jih grele.

Johanna

Hvala punce.

Saj se mi je zdelo tako, samo včasih jo vseeno dol potegnejo, tudi če natakar že čaka in sem mislila, da še čemu drugemu služi.

syu

Mi lahko nekdo pove,kako so včeraj naredili tisto "pivo" iz kostanja in kakija,hvala

 

leni1

Takole sem si jaz zabeležila, ko je Bine predstavljal sladico:

KOSTANJEVA PENA: kuhan kostanj zmelješ v termomikserju, dodaš mleko, sladkor in polovico vsebine vaniljeve palčke ter segrevaj na 80°C – nič ni narobe, če tudi zavre. Precedi-ohladi, dodaj želatino, namočeno v mrzlo vodo
in dobro ožeto, dobro premešaj, ponovno precedi, vlij v sifon, dodaj 2 bombici in daj hladiti v hladilnik.

Sama sem danes privoščila tole "pivo" možu po kosilu; sok kakija in sladka smetana.

Ava

Lani pa je bila sladica stekleni kaki. Ali mogoče ima kdo recept? V knjigi ni objavljen.

zvezdica969

zvezdica969 je napisal/a:

Lani pa je bila sladica stekleni kaki. Ali mogoče ima kdo recept? V knjigi ni objavljen.



zvezdica969

 

kaki, lešnikov sladoled, cheese cake espuma

anibas

BABI 2+2 je napisal/a:

Sem včeraj slučajno gledala, ko je tekmovalcem Bine pokazal izdelavo nove sladice, ki jo bodo v petek postregli osnovnošolcem in sicer servirano v visokem kozarcu:

-najprej panakoto iz smetane, bele čokolade in želatine

-gor potrosen suh črn nadrobljen biskvit pomešan z nekimi pokalicami???

-potrošen s pol žličke tistega "dušikovega leda" v prahu, ki se ob prelitju z vročo tekočino ven skadi kot oblak

- gor je dana kepica kepica kokosovega sladoleda (v mleku ali smetani pokuhan kokos + ??? in precejeno pred zmrzovanjem

- pri mizi prelito z vročim ananasovim prelivom in potem se iz kozarca noro kadi

No, tako približno, ampak tole bi pa res rada pojedla, tako dobra kombinacija se mi je zdela.

 BABI 2+2

 

 

 

 

 

pozdravljene,

našla sem te čokoladne pokalice :) v  trgovini planet peke jih imajo!!!

Še za led moram nekje izbrskati kako se naredi - ali katera ve?

 

lp

SMTN

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti