Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. nov 2014 23:44

[citat=--Vrtejbenka--]

Sama pa sem Frino razumela,da ji bo danes Gorenje dostavilo čisto navaden štedilnik,čeprav je imela željo po indukciji..link pa je priložila za aparat,v katerem se vakumsko kuha,glede na eno debato na forumu..tako sem pač jaz prebrala..


Pravilno si razumela. Sem pa z njim zadovoljna. Bolj me jezi, da sem na veteranu pred tremi meseci zamenjala gumbe, ki sem jih mukoma  umivala z zobotrebcem in podobnimi pripomočki, in plačala 35 €. Da se vam ta aparatek ne bo zdel predrag.  Od leta 1988 do letos sploh nisem vedela, da se gumbi preprosto odstranijo in nato se lahko umijajo v umivalniku, ne pa na kolenih. Pa nisem edina, ki tega nisem vedela. Če ima kdo take muke, naj poskusi.
 

EEE. moj favorit je Pjevač.

 

F r i n a

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

17. nov 2014 14:51

No, pa se še jaz malo oglasim, ker tole Gostilno kar spremljam, dostikrat tudi na Voyu malo pofirbcam.  

Kar se hrane v tej G. tiče me moti ogromno predpripravljenih zadev (saj vem, da glede na število gostov pač drugače ne gre) v obliki zmrzovanja, vakumiranja, pogrevanja. In ogromno odpadkov, ki bi v normalni kuhinji nikakor ne smeli pristati v smeteh, pa šov gor ali dol. Tudi svežih solat praktično ni, lani so imeli vsaj tistega Kozla v vrtu.

Sem povprečen jedec in mislim, da bi se zmerno nasitila, bi potrebovala vsaj 3 hode, kar bi skupaj s pijačo pri njihovih cenah hitro prišla blizu 50 € na osebo.  Za moje razmere in veliko večino Slovencev: predrago, pa ne rečem, da kak "fensi" krožik ne bi želela poskusit - za mnogo manj denarja si ga ob upoštevanju recepta zmorem narediti tudi sama. 

Higiena v šovu pa je doesedno na psu. Ne umivajo si rok, se praskajo vsepovsod, si brišejo čelo itd. potem pa s temi rokami zlagajo vso hrano na krožnik. Čeprav vedo, da so 24 ur pod kamerami so kljub temu grozni packi, se prav čudim, da Bine ne ukrepa.

Če pa omenim samo Almirja, Marka in Anžeta, potem redko kje najdem osebke, ki bi bili bolj zahrbtni, opravljivi in nesramni.

Svetla izjema je Valerio (tudi Edi je bil tak), ki je čist, karakterno enkraten fant in edino z njegovimi rokami skuhano in postreženo hrano bi z veseljem pojedla. Upam, da zmaga, če pa ne, pa je cela Slovenija videla njegovo delo in čistočo in ga bo vsak pameten delodajalec z veseljem imel v kuhinji.

 

 



BABI 2+2

Sporočilo je spremenil(a) BABI 2+2 dne 17.nov 2014 14:52

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

17. nov 2014 15:06

Babi, se strinjam z večino napisanega, kar se tiče higiene in cen

kara

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12671

17. nov 2014 15:50

 Sem enakega mnenja, Babi.

mopsika

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

17. nov 2014 16:14

BABI 2+2 je napisal/a:

 

Higiena v šovu pa je doesedno na psu. Ne umivajo si rok, se praskajo vsepovsod, si brišejo čelo itd. potem pa s temi rokami zlagajo vso hrano na krožnik



BABI 2+2



Sporočilo je spremenil(a) BABI 2+2 dne 17.nov 2014 14:52

Pa resno mislite, da je v večini restavracij, gostiln kaj drugače?

Commis débarrasseur

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

17. nov 2014 16:26

zzak1977 je napisal/a:

BABI 2+2 je napisal/a:

 

Higiena v šovu pa je doesedno na psu. Ne umivajo si rok, se praskajo vsepovsod, si brišejo čelo itd. potem pa s temi rokami zlagajo vso hrano na krožnik



BABI 2+2



Sporočilo je spremenil(a) BABI 2+2 dne 17.nov 2014 14:52

Pa resno mislite, da je v večini restavracij, gostiln kaj drugače?



Commis débarrasseur

 

Po moje, je še slabše...

SMARTY1

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. nov 2014 16:46

Pred dnevi sem gledale nekaj o vrtu. Ženska je pri rezanju čebule nadela plavalna očala, kar naredim tudi jaz, nato pa se je vseeno morala usekniti. Robec je odvrgla, čebulo pa rezala naprej.

Pa naj jim že nekdo reće glede higene. Dvomim, da smo edini to opazili.ž

 

F r i n a

Roko999  

član od: 19.11.2014

sporočila: 3

19. nov 2014 16:02

frina je napisal/a:

Pred dnevi sem gledale nekaj o vrtu. Ženska je pri rezanju čebule nadela plavalna očala, kar naredim tudi jaz, nato pa se je vseeno morala usekniti. Robec je odvrgla, čebulo pa rezala naprej bet 365

Pa naj jim že nekdo reće glede higene. Dvomim, da smo edini to opazili.ž

 



F r i n a

 

Pa to sm tud jz gledal, sm mislil da sm samo jz to opazu pol pa vidm d tule na forumu se piše o tem :) hhh lepa igra

Roko999

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

20. nov 2014 9:35

Resnično na vijam za Valerija, ker se je pokazal kot pozitiven človek. Kljub vsem provokacijam, mu še ni 'odpeljalo'. Pa še kuhat zna.

Lopatka

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

21. nov 2014 9:38

No tako, včeraj smo jedli v Gostilni pri šefu. Vsako sezono gremo, ker je to sinova rojstnodnevna želja.Poskusili smo skoraj vse jedi. Meni osebno zmaga črni ištrijan, krača in šmorn. Razočaral me je šefov kotel (preveč limonske trave ali citronskih listov....preveč azijsko potegne). Tartar je zanimiv, sam dodaš začimbe, jagodni pire in gorčico....ampak dober tatarc mora odstati nekaj  časa, da se razvijejo in povežejo okusi.Postrežba je bila krasna, račun višji od povprečja (če govorimo o predjedi+glavni jedi+sladici na osebo...cca 30€)

Prva sezona Gostilne je zame zmagovalna po okusih, idejah in izvedbi...kot vsako nadaljevanje tudi to ni več to. Ampak imeli smo se lepo in to je najbolj važno. Aja, navijamo pa za Valerija :)

ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti