Zrezki

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

tema odprta - 26. jan 2004 18:45 | ogledi: 5.372 | odgovori: 27

Kako spečete zrezke iz govedine - ne v omaki, mislim pečene na hitro, da so skoz prepečeni in je meso MEHKO? Je prej potrebna marinada, kakšna, koliko časa? Hvala že vnaprej za vaše izkušnje.

Danca

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

27. jan 2004 6:49

Najhitreje pečeno in predvsem najbolj mehko je meso pljučnega dela. Običajno jih mariniram nekaj ur v olivnem olju z začimbami, se mi pa niti ne zdi nujno. Sem pa enkrat tu na forumu našla recept za jogurtovo marinado, ki je bila pa tudi krasna za spremembo. Potem pa samo na rebrasto ponev z njimi in cca.2 minuti na vsaki strani, če imaš pa rada zelo zapečeno, pa pač po občutku. Avena

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

27. jan 2004 8:24

Tudi sama sem se dolgo pritoževala nad zrezki, ki so prišli iz moje ponve, tako sem začela preizkušati vse, od marinad do različnih ponev itd. Na koncu sem najbolj zadovoljna z naslednjo metodo: meso naj najprej stoji na sobni temperaturi - ko delam fiorentino, ki je bolj debelčkana, je zunaj tudi dve uri, zrezek naj se popeče par minut na eni strani nato na drugi, obrne se ga tako, da ga ne preluknjamo (npr. z vilicami), soli se ga šele na koncu. Mehko in po okusu še malce krvavo. TanjaG.

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

27. jan 2004 15:25

Zame mora biti meso vedno dobro pečeno, zato se jaz takih hitrih variant ne grem. Finta mehkih in dobro pečenih zrezkov je v dolgem kuhanju na majhnem ognju. Jaz jih pečem 2 uri na najmanjši toploti (pokrite), vmes prilivam veliko vode, da se bolj kuhajo, kot pečejo, voda, ki jo prilivam pa je vedno vroča. In to je to! Taki zrezki sploh ne morejo biti trdi! Še nikoli niso bili! Taia

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

27. jan 2004 15:27

Aja...jih pa vedno vržem na zelo, zelo vroče olje in pustim, da sami odstopijo od posode, nato jih še obrnem in popečem še na drugi strani, nato pa temperaturo zmanjšam, takoj prilijem vodo, dodam čebulo, česen ali pa samo česen, druge začimbe in delam tako, kot sem že opisala zgoraj. Taia

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

28. jan 2004 8:07

Ja, spet je tu razlika med pečenimi in dušenimi zrezki, kolikor razumem danca sprašuje o pečenih zrezkih, ne pa o zrezkih v omaki. TanjaG.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

28. jan 2004 11:26

Če ne maraš napol surovih zrezkov, tako kot jaz ne, se pač odločiš za peko tankih zrezkov in sicer od pljučne, ali pa "roast-bef". Malo debelejše zrezke (včeraj sem na isti način spekla svinjske kotlete in so bili zelo zelo okusni in sočni, pa ne surovi), najprej dobro zapečem na močno razgretem olju iz obeh strani, potem pa pokrijem in zmanjšam temperaturo, da se še par minutk počasi peče.

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

30. jan 2004 10:06

Poskusila sem tako kot predlagate: najprej na visoki temperaturi po obeh straneh, potem pa na nižji temperaturi še krajši čas, da bo zrezek prepečen. Zgodi se vedno enako: začetek zelo vzpodbuden, dokler je meso na visoki vročini, ko pa temperaturo zmanjšam, meso spusti sok in adijo sočnost. Ostane trd zrezek. Prosim, pomagajte Danca

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. jan 2004 13:31

Dokler me je motila roznatost zrezka, so bili vedno trdi. Potem sem pa pomislila da tatarski biftek tudi ni pecen pa je odlicen in so se zrezki izboljsali. Meso ne sme biti pretanko. Ostalo vse tako kot je opisala TanjaG. Samo ideja Kaj ce bi zrezke po pecenju zavila v folijo in jih pustila stati 10-15 minut (tako kot priporocajo za pecenke), namesto da jih cmaris pri nizji temperaturi? Verjetno bi bili manj roznati na sredi, pa vendar socni. Hmmm.. LP, R.

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

30. jan 2004 14:39

Goveji zrezki so mehki po dveh minutah ali po dveh urah. Sočni so pa lahko samo v prvem primeru, v drugem so bolj kot žaganje. Sprijaznite se z malo rožnato barvo v sredini in občutili boste slast govedine. LP

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

30. jan 2004 14:43

To bom pa poskusila še danes, hvala za nasvet. Saj je mišljena alufolija in ne kakšna druga, ne? Danca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti