Brokoli

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

tema odprta - 25. jan 2004 9:19 | ogledi: 4.478 | odgovori: 7

Pozdravljeni kuharji in kuharice!

Imam vprašanje o brokoliju. Zanima me vaša priprava te okusne in zdrave zelenjave. Sama jo ponavadi pripravim v juhi (brokolijeva juha mmmm) ali kot prilogo (skuhano in posuto z drobtinicami). Potem mi pa že zmanjka idej...

Računam na vašo pomoč!

Lep dan!

Mica maca

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

25. jan 2004 12:59

Pozdravljeni! Okusen je zapecen - jaz zmesam kuhani brokoli in cvetaco, zlozim v pekac in prelijem z mesanico stepenega jajca in kisle smetane ter zapecem v pecici. Po zelji ga lahko posujete tudi s sirom. Moja mama je pripravila odlicen "zavitek" iz listnatega testa z brokolijem in brsticnim ohrovtom: v pekac damo razvaljano listnato testo, tako da so oblozeni tudi robovi. Na to nadeva kuhano zelenjavo (samo eno vrsto ali mesanico po zelji), ki jo zmesamo z malo kisle smetane in stepenega jajcater zacinimo s soljo in poprom. Vse skupaj pokrijemo z drugim kosom testa, ki ga nato na vec mestih prebodemo z vilicami, nato pa pecemo na priblizno 200 stopinj kaksnih 30-40 minut. Vesna Vesna Gornjec

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

25. jan 2004 20:00

Mica maca, Pred kakim tednom, dvema, je bilo na forumu že vprašanje glede priprave brokolija v omaki, tako da si recepte v zvezi s tem lahko pogledaš na naslovu http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2434 Sicer pa brokoli lahko pripraviš tudi v solati, kot narastek ali kot omako za testenine, mešan z drugo zelenjavo pa je tako ali tako uporaben za skoraj vse. lp, maja

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

26. jan 2004 9:19

Mica maca, nam zaupaš recept za brokolijevo juho?

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

26. jan 2004 11:19

Tudi jaz delam brokolijevo juho. Čisto enostavno in zelo okusno, pa še zdravo povrh. Jaz vržem v vodo brokoli, nekaj krompirja (za zgostitev in vezavo), eno zrno česna, malo soli in kuham do mehkega. Ko je kuhano, juho spasiram s paličnim mešalcem. Juho serviram z žličko kisle smetane. LP, S.

rio  

član od: 30.12.2003

sporočila: 4

26. jan 2004 16:30

V ponev vlijem malce olja, narezen korencek malce dusim, nato dodam liste zelene,in malce vode. Dusim. Nato pa dam brokoli in dodam mleti cesen, ponovno dusim. Ponovno dolijem malce vode in majne koscke sladke repe. Vse kuham v pokriti ponvi. Pred koncem pa dodam se sojin preliv in sol po okusu. Postrezemo kot zelenjavno prilogo. Pa dober tek! Branko Branko

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

27. jan 2004 15:13

Jaz pripravljam brokoli v smetanovi omaki, oziroma k zrezkom v smetanovi omaki dodam še cvetke brokolija.

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

27. jan 2004 19:01

Živjo vsem! Hvala za vse vaše predloge... jih bom gotovo uporabila. Ker pa ste me že spraševali kako delam brokolijevo juho, naj vam zaupam. Brokoli (250 g) očistim in razdelim na cvetove. Kocene olupim in zrežem na male koščke. Na maslu prepražim pol na drobno sesekljane čebule, dodam 2 strta česna in ko zadiši dodam brokoli. Nato prilijem vodo (1/2 l) oz. juho (govejo) oz vodi dodam kocko koncentrata. Vse to kuham +/- 15 min. V juho nato dodam 4 žlice kisle smetane in zmešam z paličnim mešalnikom. Še enkrat na hitro zavrem, dodam malo muškatnega oreščka, sol in malo popra ter bazilike. Hitro ponudim lačnim za mizo. to je vse Mica maca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti