Porjavitev

tema je zaklenjena

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

tema odprta - 20. jun 2012 21:47 | ogledi: 17.532 | odgovori: 70

Pozdravljene, glede na to, da je že poletje me zanima, če pozna kdo kakšno dobro "foro" za hitrejšo porjavitev? Moja mama je vedno omenjala šentjanževko nekaj takega.... Zanima me iz firbca, če te stvari res kaj pomagajo...


Hvala za odgovore

 

Lp

te.jcika

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

20. jun 2012 21:51

S šentjanževko se ni primerno mazati pred sončenjem in nisem še zasledila, da bi pripomogla k porjavitvi. Pomaga pa orehovo olje. oz orehi namočeni v oljčno olje.

magnolija

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

20. jun 2012 21:53

Nikar šentjanževke za na sonce! Ta namreč še samo poveča občutljivost za sončne žarke, se pravi, da te še prej in še bolj opeče kot brez nje.

Sonja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

20. jun 2012 22:13

S šentjanževim oljem si lahko kvečjemu natiraš od sonca pordelo in poškodovano kožo. Nikakor pa se z njim mazat in sončit. Tudi šentjanževega čaja se ne pije niti uživa pripravke, ki vsebujejo šentjanževko, kadar si izpostavljen sončnim žarkom.

zeta

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. jun 2012 0:04

Spomnim se neke knjige, v kateri je bilo opisano, da si noge, ko odložiš nogavice, namažeš s kavo, da so rjave.

Prepričana sem, da je to zelo hitro in tudi neškodljivo.

Toliko o idejah, ki so jih ljudje uporabili. Zdi se mi, da je naslov knjige Marie Claire,

 

 

F r i n a

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

21. jun 2012 8:28

moja sestra se je z pivom namazala, vem da se sliši čudno a je vendar pri njej zelo učinkovalo

mali kuhar

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jun 2012 8:39

Lahko tudi s kurjimi drekci, ce kdo verjame....

Tejcika, por dios, pri vseh ugotovitvah dermatologije, pri vseh zascitnih faktorjih, s katerimi se lepo porjavi, ti isces neke zavbe iz prejsnjega stoletja....Ce bi bila rada rjava, pa nimas dovolj pigmenta, si kupi avtobronzator. Bos sicer malo oranzna, ampak cez nekaj casa se bos naucila tudi to uporabljati.

Drugace pa, dete drago, pa koliko si ti stara? Ker po nivoju tvojih vprasanj in problemov, si se v osnovki. In pri tistih letih si pa res ne smes opeci koze.

Vendelina jr.

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

21. jun 2012 8:48

Draga Vandelina, ne nisem v osnovni šoli že dolgo. Ne vem Zakaj se vedno spotikate ob moja vprašanja in ste nesramni, če vam niso všeč moja vprašanja jih ni treba brati in sploh odgovarjati. Zaenkrat ste na vsa moja vprašanja odgovorili arogantno, čeprav me ne poznate. Kulinarika mi je bila všeč zaradi vseh receptov in prijaznosti ljudi, če si potreboval pomoč, a mi je zaradi vas vse manj žal...

Pa en lep pozdrav

te.jcika

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jun 2012 10:01

Kje pa vidiš v Vendelininem pisanju aroganco, če smem vprašati?

In še nekaj je meni zanimivo, ko ima nekdo nekaj za povedati čez Vendelino, vztrajno piše A in rata VAndelina...

In napisala je, da si nabavi avtobronzator (čeprav nimam pojma, kaj to je)...

Loni Makaroni

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. jun 2012 10:19

Imam smolo, da imam svetlo polt in srečo, da lahko nosil dolge hlače, in ni nobene potrebe, da imam osončene noge, ki so lepše.

Zadnjič sem bila na morju leta 1995 in ga res ne pogrešam.

Vsi imajo polna usta zdrave bledoličnosti, ko pa pogledam ljudi na cesti in na TV, so vsi zgoreli. Tudi zdravniki, da smo si na jasnem.

Zato  razumem Janciko, ki razmišlja, da verjetno obstaja še kaka zdrava možnost, da bi ne izstopala na plaži, kjer je med zagorelimi telesni edina, ki razmišlja o nezravem dejanju nad telesu.

 

Večina ima polna usta besed o nezdarvem sončenju , ko spregovorijo iz zagorelih teles. Tako ni jasno, ali smo poprečni ljudje butasti in mislimo, da govorijo eno, delajo pa drugo, včasih naivno razmišljamo, da je najbrž še kak zdrav in hiter način, tako pač misli Jancika, tretja možnost pa je,da se pridružimo tistim, ki delajo drugče kot mislijo.

Torej nekaj obiskov solarija, jemanje Braunemona ali podobnih pripravkov s karotenom, ki pomagajo koži pri porjavitvi, da ob obisku morja ni plažni fenomen in da belina ne zasenči plaže. S kremo za samoprjavitev nimam izkušenj, vem pa da so lahko ljudje prcej lisasti.

Pri večini stvari, ki si jih želimo, ni bližnjic. Tudi pri zagoreli polti ne.

V sredi sedemdestih je imelo Gorenje slogan Zdravo - rjavo, ljudje so smrdeli po pečenem, zaščitnih faktorjev pa na večini krem sploh ni bilo.Čakam poročilo, da bo celitna generacija, ki se je takrat sončila  zbolela zaradi raka na koži.

Včasi imam občutek, da je škodljivo le tisto sonce, ki nas porjavi brez dodatnih plačil. O sončenju na Kubi, Grčiji, Sejšilih in še kaki destinaciji, in pri dragih šošrtih kot so jadranje, golf in tenis, pa nikoli nihče ni napisal, da so škodljivi. Tako ujet braun je najbrž neoporečen.

Lep pozdrav od tiste  rjavooke ( to pomeni pigment ) bledoličnice, ki danes v beli majčki slabo zgleda in se  vsi, ki so verjetno pametneši in skrbijo za zdravje bolje od nje, čudijo njeni poametni belini.

 

F r i n a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. jun 2012 11:18

mali kuhar je napisal/a:

moja sestra se je z pivom namazala, vem da se sliši čudno a je vendar pri njej zelo učinkovalo



mali kuhar

 

Jasno, da je tako,s aj tudi meso na roštilju nekateri s pivom polivajo, da se lepše zapeče, kajne?

 

Mi smo pri otrocih prisegali na olivno olje. Babica jih je polila, razmazala, so vedno bili precej na soncu, ni bilo opeklin ne izsušene kože, barva je bila pa kar rjava. Zdaj ne vem ali zaradi olivnega olja ali zaradi take pigmentacije kože.

Hči, ki je zelo svetle polti, pa zdaj uporablja, ko gre na sonce, kremo z zaščitnim faktorjem in nima težav.

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti