Bio živila - kje je najceneje?

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

24. jun 2012 15:35

glede bio živil pa cen, a mogoče kdo kupuje oz. ve kje bi se dalo kupiti 100% naravno arašidovo maslo, namreč tisto, ki sem ga jaz kupil v Dm-u mi ni kaj preveč všeč, drugega pa ne najdem razen v trgovini s športno prehrano vendar je tam cena kar 9,5€ za 350g lonček.

mali kuhar

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

24. jun 2012 17:00

Doma ga je tako preprosto naredit, da se ti ga ne splača ne vem kje iskat :) malo pobrskaj za recepti :) Ko sem ga jaz delala sem ga našla na neki ameriški strani( bi ti prilepila link, a se žal ne spomnim več po katerem receptu sem delala). Vem pa da so bile sestavine pač arašidi :) pa malo olivnega olja in pa po želji med. Presenetljivo mi je bilo, da je med lepo pasal zraven. Je pa bolje, da probaš malo masla zmešat z medom, da vidiš če ti je ok, da ravno cele mase ne ''uničiš'' če ti okus nebi bil všeč.

blossom

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

24. jun 2012 17:38

kombinacija arašidovga masla in medu je že sprobana in mi je zelo všeč, vendar nimam doma mixerja da bi arašide zmlel, ker se mi je pokvaril :(. dokler ne dobim novega sem pa mislil kupit kako arašidovo maslo v trgovini.

mali kuhar

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. jun 2012 10:24

mali kuhar, ne spomnim se točno s katerega konca dežele si, ampak v našem koncu osrednje Slovenje imajo v petih bio trgovinah pet različnih vrst 100% arašidovega masla. Poceni ni nikjer, nekaj takega kot v DM.

tulka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

26. jun 2012 9:38

Tuš ima veliko izbiro bio izdelkov- biodar po ugodnih cenah. Če se ne motim je v ponudbi tudi arašidovo maslo ( tuš mengeš)

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

26. jun 2012 10:09

Pozdravljena rdkapica in ostali,

iz nakupovanja bio izdelkov sem skorajda doktorirala;) S tem se ukvarjam zadnjih nekaj let in imam kar precej izkušenj, kje in kaj kupiti po najbolj ugodni ceni. Kot so moji predhodniki že ugotovili in navedli, so tudi bio živila lahko različne kakovosti. DM se na prvi pogled kaže kot zelo dobra in ugodna možnost za večino živil, ki jih imajo v ponudbi. Če si malo bolj kritičen in zahteven kupec, hitro ugotoviš, da so izdelki bolj ali manj uvoženi iz neevropskih držav. Sicer na to hitro dobim odgovor, češ da se kakovost in certifikat preverjata ob vstopu v EU oziroma običajno v Nemčiji ali Avstriji. Vendar po mojih (empiričnih) izkušnjah gojenje npr. prosa na Kitajskem in pri nas na žalost (še) ni isto, četudi imata potem na polici enak certifikat. Morda komu delam krivico pri tem, vendar v splošnem verjamem, da je temu tako. Zato je po mojem mnenju, če res prisegaš na bio hrano, boljše izbrati lokalno. Enako velja za zelenjavo in sadje. Načeloma se sama izogibam vsemu, kar pride iz Italije. Razloga za to sta dva: prvi je osebna izkušnja življenja v Italiji in nakupovanja bio svežega sadja in zelenjave in drugi partnerjeve izkušnje iz svoje službe (dela v prehrambeni industriji). Zato ti svetujem, da sveže bio svari kupuješ od preverjenih lokalnih kmetov.

Za vse ostale stvari pa je zelo odvisno od izdelka - če vprašaš, kateri izdelki te najbolj zanimajo, z veseljem delim svoje mnenje in izkušnje.


Srečno.

Titikaka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

26. jun 2012 12:46

Večino osnovnih stvari (sadje, zelenjava, žita, moka, mleko, siri...) kar na eko tržnici v LJ (ob sobotah). Je ceneje kot v trgovinah in tudi veš, kdo jih je pridelal.

Prav veliko tustih 'čusežnih' stvari iz drugega konca sveta tudi ne rabimo (to so samo marketingške poteze).

trac

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

27. jun 2012 9:41

Titikaka je napisal/a:
Za vse ostale stvari pa je zelo odvisno od izdelka - če vprašaš, kateri izdelki te najbolj zanimajo, z veseljem delim svoje mnenje in izkušnje.


Titikaka

 

Trenutno me zanimajo predvsem živila za zajtrk, to so žita oziroma različni kosmiči, pa ne razne mešanice, tiste si pripravim sama.

rdkapica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. jun 2012 10:00

to si jaz kar naturine kupim. imajo ovsene, pšenične, ržene, ječmenove

Jutica  

član od: 15.12.2011

sporočila: 36

27. jun 2012 14:23

mali kuhar je napisal/a:

glede bio živil pa cen, a mogoče kdo kupuje oz. ve kje bi se dalo kupiti 100% naravno arašidovo maslo, namreč tisto, ki sem ga jaz kupil v Dm-u mi ni kaj preveč všeč, drugega pa ne najdem razen v trgovini s športno prehrano vendar je tam cena kar 9,5€ za 350g lonček.



mali kuhar

 

V Maximarketu imajo 100% arašidovo maslo, mislim, da je od Granovite. So pa imeli 100% lešnikov namaz, ki je bil še boljši. Sicer je bil pregrešno drag, vendar božanski. Zdaj ga pa nimajo več

Jutica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti