Nasvet za nekoga, ki nima pojma o vinih?

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

tema odprta - 8. jan 2004 10:07 | ogledi: 3.383 | odgovori: 11

Na vina se niti malo ne spoznam. Večina vin se mi zdi premočnih (razni terani, merloti) ali presladkih (npr. kakšen šampanjec). Po tem, kar sem poskusila doslej, se mi zdi, da bi mi ustrezalo vino, ki bi bilo: ne premočno, ne presladko, ne peneče, prijetno aromatično. Nekaj nežnega torej, dišečega, verjetno kislega, s čimmanj alkohola.

Mi lahko kaj priporočite, poznavalci?

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

8. jan 2004 10:37

Cviček LP

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

8. jan 2004 11:47

Rumeni muškat Lp Simona

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

8. jan 2004 21:13

Zelen LP Tanja

vino-graben  

član od: 1.11.2003

sporočila: 26

9. jan 2004 1:46

RUMENI PLAVEC, ZELENI SILVANEC, RAMFOL, SIVI PINOT, TRAMINEC, RENSKI RIZLING, SAUVIGNON, M.FRANKINJA, ŽAMETNA ČRNINA, GAMAY, M.PINOT........ TOREJ SKORAJ VSE SORTE , KI JIH PREMORE SLOVENIJA, VENDAR TISTE, KI SO TI VSEC PO OKUSU IN KULTURNEM PITJU. POSKUSAJ MALO PO ZGORAJ NAVEDENIH AVTOHTONIH ZAPOSTAVLJENIH SORTAH. Sporočilo je spremenil(a) vino-graben dne 09. jan 2004 01:49:09

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

9. jan 2004 9:26

Hvala vsem, bom preizkusila. Seveda ne vse naenkrat simona

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

9. jan 2004 10:48

Za moj okus od belih vin - Zeleni silvanec ali Traminec. Rumeni muškat pa je izredno sladko vino in meni ni preveč všeč. Drugače pa se mi polsuha Srebrna radgonska penina res ne zdi presladka in mi je od penin najljubša. Od črnih vin se mi zdi še nekako najlažji refošk. Drugače pa jaz prisegam ravno na teran in na cabernet sauvignon. Če pa se hočem ekstra pocrkljat, pa arhivski teranton. Lahko pa probaš s kakšnim rosejem. Jaz jih sicer ne poznam, mislim pa da so "lažji" od črnih vin, sladki pa zagotovo niso. Pozdravček!

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

9. jan 2004 13:04

Bahh...ne vem...tako ne pridemo nikamor, vsak lahko našteva po svojih okusih, da nam ne bo boga cirila bo padla dol če bo preizkušala vsa ta vina... Ne vem, cirila, jaz ti lahko povem samo eno izkušnjo, kot idejo: pred časom smo bili v restavraciji na večerji in sem prosila naj mi prinesejo belo, lahko, sveže, ne presladko vino. In točno to sem dobila. Ko so mi postregli, so mi tudi povedali, katero vino je, kdo in kje vino prideluje. Tako si zapomneš in pač iščeš to vino. Srečno pri iskanju! Pa kak aspirin v žep! TanjaG.

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

9. jan 2004 23:15

Pozdravljena cirila Ocenjevyti vina na osnovi nekajkratnega pitja je zelo nezahvalno. Tukaj mislim na izraze premočno, presladko ... Človeški organizem je zelo kompleksna zadeva, in je zanimivo to, da se telo (brbončice) vsakokrat odzivajo drugače na iste dražljaje. Iz tega izhaja, da veliko dejavnikov vpliva na odraz ocene ali je vino presladko, premočno ... Da se ne ponavljam, mislim da v forumu Vino v gastronomiji obstaja več tem v katerih je kar nekaj odgovorov na vaša vprašanja. Preglejte ga! Vsekakor pa vam svetujem raziskovanje v svetu vin in pa, predajte se strokovnjakom v gostinskih lokalih. V kakšnih prilikah pa bi radi zaužili kozarec vina??? Odgovor na to vprašanje bo dosti poenostavil izbor. lp.krešimir Sporočilo je spremenil(a) kresimir dne 10. jan 2004 22:58:18

vino-graben  

član od: 1.11.2003

sporočila: 26

10. jan 2004 0:15

Cirila Edino ena je resnica, ki pri uživanju in uživanju vina človeka zadovolji! "Vino je lahko še tako velik šampion in če nam to vino ne ugaja, to pač ni naše vino." Da pa uživamo ob vinu je pa poleg korektnega vina odvisno od veliko faktorjev: naše trenutno razpoloženje, hrana prej ali ob vinu, vremenski pogoji -tlak,vlaga,temperatura-,... Pa ne bodimo togi, raziskujmo-iščimo, kombinirajmo s hrano in počutjem,željo... Vsako dobro vino najde svoj kozarec! Na zdravje! Sporočilo je spremenil(a) vino-graben dne 12. jan 2004 20:45:28

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

13. jan 2005 13:17

Pijte sokove ali vodo, kajti vse to kar vas moti so lastnosti vni, v razponu seveda. Če je kaj močno sta to refošk-teran, merlot, šampanjci niso sladki razen kemijsko narejenih....Takega vina, ki ga želite pač ni, ker v določenih parametrih prihaja pri vsakem do odstopanja. Bojan Kokot

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti