80 rojstni dan

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. mar 2012 11:31

Za 93. rojstni dan sama spekla potico? Jaz temu rečem, da je to milost božja, pa naj ne zveni versko, ker ni tako mišljeno. Biti v tako dobri formi v tako visokih letih je res enkratno. Tega si želi marsikdo. Naj ji še dolgo služi zdravje in tvojemu očetu tudi Syu. 

 

naor

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

8. mar 2012 11:40

Vsaka čast, res.

Ampak za moj 93-ti bom jaz potico naročila ali skočila po njo v eno dobro pekarno. Čas, ki bi ga porabila za peko pa izkoristila tako, da bom srkala eno dobro kavo, si enga prižgala, mogoče malo po kulinariki krožlila in komentirala. Kok je blo včasih luštn, kje so že tisti časi, kaj so zdaj same nove na forumu?

zeta

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

8. mar 2012 13:47

Tudi meni se zdi, da je starejšim najpomembnejše to, da rojstni dan preživimo z njimi. Darilo pa je odvisno od osebe same.

Naša nona bo tudi kmalu praznovala 80 let, o darilu seveda že razmišljamo oz. že imamo zbrano. Pred kratkim je noni prišla na dan z idejo, da bi se naučila dela z računalnikom.  Me je presenetila, priznam, pozitivno seveda.

"Veš, se počutim nepismeno, bi se rada naučila vsaj osnov. Ko vidim vas, kaj vse delate za to mašino, še moji vnučki znajo, jaz pa ne znam," je pred kratkim povedala.

Vpisala se je že na brezplačni računalniški tečaj za starejše. Ker je v penziji že več kot 25 let, z računalnikom v svoji zadnji službi ni delala. Zato ji bomo za okroglo obletnico doma namestili prenosnik in zakupili internetni paket. To bo skupno darilo.

Ker pa je tudi naša nona precej vitalna in sem ter tja čuva moje otroke, sem se odločila, da bom eno popoldne šla z njo po nakupih. Gospa si zelo želi nova sončna očala. In vem, da ji bo to ogromno pomenilo, da si vzamem čas zanjo, da greva po trgovinah in da ji pomagam pri izbiri. To, da ji dam denar, ji tudi veliko pomeni, vendar to, da si vzamem čas samo zanjo, pa je neprecenljivo. Za obe.  

Vilma

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

8. mar 2012 16:15

Hvala vsem za lepe želje. Res sem ponosna na njo.

S potico je pa tako. Od nekdaj je slovela po fantastičnih poticah. Vseh vrst. In tudi tokrat je sama rekla, da bo spekla potico. In, ko smo se otroci, vnuki, pravnuki in prapravnuki nagužvali v njeno stanovanje (živi še sama) je bil to vrhunec njenega rojstnega dne, pa tudi to, da smo vsi odložili obveznosti tistega dne (vse aktivnosti, treninge...) in prišli k njej. Da smo ji pokazali, da nam je res pomembna.

In, ko ji je 4-letna prapravnukinja rekla, če ji bo za njen 5-i rojstni dan spekla takšno dobro potico, pa je potočila nekaj solzic sreče in smeha. Mi pa tudi.

moj svet

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. mar 2012 23:11

moj svet je napisal/a:

 

In, ko ji je 4-letna prapravnukinja rekla, če ji bo za njen 5-i rojstni dan spekla takšno dobro potico, pa je potočila nekaj solzic sreče in smeha. Mi pa tudi.

moj svet

Pa jaz tudi, pravkar. Čisto zares.

Atina

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

10. mar 2012 0:50

Nisi edina, Atina.

Naj se uresniči 

 

 

lp

mzm

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

10. mar 2012 11:09

Hvala!!!!!!

To je oma, pri kateri je (ko smo bili mali) še špinača bila dobrega okusa.

moj svet

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. mar 2012 12:08

Blagor nam, ki smo imeli babice, na katere se tako spominjamo, in našim otrokom, da so njihove babice, torej naše mame, takšne, da kaže, da bodo v kategoriji tvoje, moj svet!

mamamia

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

11. mar 2012 9:17

Ja, res je mamamia. Toliko, kot lahko otroci in stari starši "odnesejo" od medgeneracijskega druženja...... Predvsem pa otroci-vnuki prelepe spomine na otroštvo in čas, ki smo ga preživeli pri babici (omi).

moj svet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti