Z vrta v lonec: raziskovalna naloga

juliechildfan  

član od: 26.8.2011

sporočila: 20

tema odprta - 4. mar 2012 11:09 | ogledi: 10.255 | odgovori: 7

Pzdravljeni!

S sošolkami smo se prijavile na raziskovalno nalogo Z vrta v lonec, zato me zanima če kdo pozna kakšen preprost recept za štajerske kmečke jedi. Lepo bi vas prosila tudi, če imate kakšne slike vašega vrta, ki mi jih lahko pošljete. Prosim, da dopišete s katerega kraja prihajate.

najlepša hvala za pomoč!!! <3<3<3<3

juliechildfan

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

4. mar 2012 14:54

Nekaj pohorskih preprostih pohorskih receptov

1.Prisiljeno zelje

Zelje narežemo ,pokisamo,na vodi skuhamo,naredimo prežganje in ga dodamo kuhanemu zelju,ob tem pa dodamo kumino,sol,poper in lovorov list.

 

"2Širhaklova župa(železna juha)

Narežemo čebulo,jo prepražimo na masti,ko postekleni dodamo krompir in korenje narezano na kocke,malo prepražimo,dodamo žlico moke,malenkost prepražimo.Zalijemo z vodo,dodamo kumino ,petršilj,solimo in popramo.

#.Tomrle

Zmešamo koruzni in pšenični zdrob,dodamo jajce,posolimo,posladkamo damo v posodo.na vrh položimo krhlje olupanih jabolk in vse damo peči.

 

To je nekaj preprostih receptov,upam,da sem ti pomagala.

antonija7

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

4. mar 2012 15:24

Pa še recept za Štajerski lonec:

nasekaj goveji rep,dodaj razkosano kokoš,narezano jušno zelenjavo(korenček,petršilj,zeleno),dodaj narezano čebulo,na kocke narezan krompir,kolerabo,.Zalij ,dodaj začimbe(majeron,lovorov list,česen,sol,poper)

tik pred koncem,lahko daš v juho malo vina ali vinskega kisa

" spomladanska župa

Mlad stročji fiol in mlad stročji grah,prelomi in daj kuhati,dadaj narezan na kocke kolerabo,korenje,petršilj,Vse skupaj skuhajPosoli,z moko naredi podmet in kuhaj še 10 minut.Juho lahko malo ojačaš z ocvirki.

Krhljanka

Skupaj skuhaj repo in krompir narezan na kocke.Seveda obvezno posoli.Ko je kuhano odlij vodo,razpusti svinsko mastin ocvirke in z tem zabelimo.

Solata z regradom

Regrat očisti,mu dodaj kuhan krompir.V kozici spusti zaseko z ocvirki,vlij na regrat,dodaj bučno olje,jabolčni kis,sol in poper.Premešaj.Na koncu dodaj trdo kuhana jajca.

 

 Miške

Iz moke,kvas,sladkorja ,soli,masla,jajc,mleka napravi testo,ki naj bo malo gostejše kot za palačinke.V testo daj olupljene in narezane jabolke.V ponvi segrej mast ali olje,zajemi z žlico maso in jo speči.V vsaki miški mora biti košček jabolke.

 

 

 

 

 

 

antonija7

juliechildfan  

član od: 26.8.2011

sporočila: 20

4. mar 2012 16:47

najlepše se ti zahvaljujem.... da recepte bomo sigurno uporabile =D

 

juliechildfan

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

4. mar 2012 20:14

Recepte verjamem da boste uporabile. Bolj me zanima, kaj boste navedle kot vir teh podatkov?

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

5. mar 2012 10:05

Kot vir lahko navedejo knjigo Ruše in Rušani,pa knjiga Štajerska kuhinja. Nekaj pa je iz šolske naloge kuhanje  naših babic z  Kobanskega.(kozjak).Vir tega pa je bila moja babica Rozalija .

antonija7

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. mar 2012 12:13

Ja, a samo v primeru, če bodo te knjige prijele v roke, prebrale in navedle kot vir. Tako se pač dela, če se dela korektno.

rimljanka

juliechildfan  

član od: 26.8.2011

sporočila: 20

10. mar 2012 10:55

najlepša hvala... knjige že imamo izposojene =D

 

juliechildfan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti