Ežojevo potovanje v peru

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

12. mar 2012 17:36

Ežoj, dobrodošel doma

stana

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. mar 2012 18:52

Uuuu. ežoj je že doma - dobrodošel! Saj se mi je zdelo, da je bil en ognjemet na vrhu hriba.....

lp

cervus

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

12. mar 2012 19:41

Ežoj,dobrodošel doma,pa še kaj zanimivega napiši.

Milži

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

12. mar 2012 22:57

Hej, tri dni me ni bilo na Kulinariki in ti si že doma  Tebi se pa res dogaja

Hvala za čudovito poročanje s potovanja. Ko te človek bere in ogleduje tvoje fotografije, si spočije oči, srce in duha.

 

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

13. mar 2012 7:03

Dobro jutro, ežoj 

barbara

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. mar 2012 7:24

Ežoj, predlagam, da kar nadaljuješ s pisanjem (lahko si kaj zmisliš, saj kdo bo pa vedel), ker drugače bo nekaj manjkalo - recimo jaz ne bom vedela, kaj početi potem, ko otroke spravim v šolo in čakam mleko, da zavre :)

 

Pa dobrodošel doma!

Atina

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. mar 2012 8:16

Super je bilo, spomini so ostali, zato kar še piši in objavljaj fotografije!

 

naor

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

14. mar 2012 16:55

je A in čuti A, ker je spet doma.Zdaj bo malo počival, malo pisal spomine, pol mu bo postalo dolgčas. Pogledal bo na globus in tam, kje se bo ustavil prst, je njegova naslednja destinacija. Mi bomo pa sedeli pred računalniki in čakali na njegovo poročanje.

       te vsi, ki smo spremljali tvoje potepanje po Peruju.

jovita

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. mar 2012 17:31

Dobrodošel nazaj ... vseeno komaj čakam, da spet kam greš, da bom lahko brala tvoj potopis. Tole je bilo čisto prekratko

JJ

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. mar 2012 20:26

Vsekakor moram napisat še nekaj besed, kot sem obljubil, pravzaprav bi pokazal še nekaj fotografij.

Ko prideš na območje Amazonije, vsekakor si rahlo obseden z samo reko Amazonko in s džunglo ( no, naj bom mal pameten: pravilno je " džungla " in ne đungla, kot ( tudi ) jaz rad večkrat zapišem ). Glede reke, se vidi dovolj, glede džungle se pa nekoliko komplicira. Povedati je treba, da so in Pucallpa in Iquitos rel. velika mesta in se ne moreš zapeljat " do konca vasi, kje se začne džungla, in si jo ogledat. Oba mesta so polna turističnih agencij, ki ponujajo " jungle adventure " že od 1000$. Jaz pa imam dovolj domišljije in za tisoč dolarjev si jaz džunglo čisto lepo predstavljam, na osnovi tistega, kar sem videl v filmih, bral in iz interneta. Torej se odločim, da nič ne bo od tiste turistične ponudbe za tisoč dolarjev, ko pa sem že tukaj, se odločim, da si grem pogledat nekakšno farmo metuljev. Vsedem se v park, izvadim ( peder tašna je vedno z mano, s očali, kakšno mapo... ) Lonely planet vodič Peru, da pogledam kako pridem do te farme metuljev, vem, da se je treba precej daleč peljat s čolnom, pa računam, menda se bo kaj džungle tudi videlo. Pristopi mi možakar, me ogovori, od kod sem, a iz Slovenije, ja s mano dela en možakar ki govori vaš jezik, ja, to bi bilo zanimivo se pogovorit, kaj pa gledate, veste mi sodelujemo s Lonely planetom, a farmo metuljev, a bi šli z mano do pisarne, je tukaj za vogalom, možakar ( ki govori vaš jezik ) vam bo svetoval, kako in kaj............... no, pa pojdiva............ Prideva, ( res je takoj za vogalom ), nekakšna fotokopirnica in turistična agencija, pisarna klimatizirana. Pride en fant, ki res dobro govori angleško ( un prej je le to mislil ). Seveda ga vprašam, po morebitnem rojaku, a ni ga tukaj, lastnik je en nemc, verjetno res ne govori slovensko. Mi ( nadaljuje ) vam lahko uredimo " jungla adventure ", po sprejemljivi ceni........... bla, bla,bla, .......... pol mi kaže slike onih napol nagih " domorodk, ki plešejo za turiste, slike vasi, kjer se to dogaja,.... oni mi vse to lahko zriktajo po najbolj konkurenčnih cenah. Ko je on ( po njegovo končal ) pridem jaz na vrsto: da mene ne briga, kako posluje njihova agencija, to je pa čisto stvar perujcev, meni se pa zdi skrajnje neetično in nemoralno to kaj počnejo, izkoriščajo revščino teh ljudi, da od tega delajo profit, a nimajo nobenih etičnih norm, lahko bi jih tudi bilo sram, kaj so naredili ob obali Amazonke: so uredili sprehajališče, da turisti s lagodnim sprehodom si ogledajo kolibe revežev pri reki, a ne bi bilo boljše, če bi ta denar zapravili za izboljšanje položaja revežev, kaj si pa misli, če se oni spomnejo in vzamejo puške v roke, kaj bi si on osebno mislil če bi jaz pripeljal avtobus američanov pred njegovo hišo, in da ti američani hodijo po njegovem stanovanju, ga trepljajo po rami, dober fant, mu gledajo v lonce kaj kuha............... če pa verjamete ali ne vse skor dobesedno tako kot je zapisano in še precej več. Priznati je treba, da me je fant poslušal: glerde tistega sprehajališča, to je narejeno s nevem kakšnimi donacijami katerih lopovov ( ki se imajo za dobrotnike ), pa to je občinska odločitev, glede izkorišćanja reveže, pa ni čist tako, kot si jaz predstavljam, ne hodijo oni kar tako v neko vas, vse je to vnaprej dogovorjeno s tistimi domačimi ljudmi ( ki bojo plesali in kaj vem kaj počeli, da si turisti ogledajo ) oni tam pravzaprav niti ne živijo, to je urejeno za turiste, del denarja, ki ga turistične agencije poberejo s njim vrne................... vse je to tudi pod nadzorom vlade.............., pa kaj si jaz mislim, da bom tam, na farmi metuljev videl ( v vodiču piše, da je to za ohranjanje bla bla mantre......... ), nekaj premajhnih kletk s metulji, s kakšno kačo ali kaj vem kakšno živaljo, pa, jaz, ki se imam za etičnega, pol pristajam na izkorišćanje živali v pridobitniške namene.........

TBC

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti