30-ka :)

ali3  

član od: 17.11.2011

sporočila: 4

9. jan 2012 14:10

Donika, drži se nasveta vida70, je zadela z glavico na žeblico. Tudi sam se popedenam na okroglih letnicah rojstnih dneh.Tudi pri meni v naslednjih mesecih pride okrogla, pa verjemi, da jih povabim ven. Ga ni denarja, čeprav ga ni veliko, da ga nebi dal za tako fešto. Prvič: preveč dela doma, drugič: prostorska stiska, tretjič: kar je napisala glede financ, jih porabiš približno enako, ali delaš doma, ali pa jih pelješ ven. Poleg tega, ni umazane posode, ni pospravljanja itd. Če ti je pa res tako pri srcu, da bi jih pogostila doma, ti pa predlagam, da jih na kosilo pelješ v kakšno restavracijo ali gostilno, potem pa narediš zakusko doma, recimo kot so predlagali kakšen finger food ali pa pa obložene kruhke, pa se potem še doma malo poveselite. Tako boš imela vse v enem.

 

LP ali3, pa lepo praznujte, tebi pa vse naj naj, ko pride ta veseli dan.

ali3

donika  

član od: 11.11.2008

sporočila: 9

11. jan 2012 11:47

Full hvala vsem za nasvete in odgovore.

 

Ponavadi praznujemo pri meni doma (cca. 16 oseb), pač prijatelji in ker smo vsi pari, nas kar nanese.

In takrat sem naredila hladne narezke (suhe salame, sir, sveže salame...) in malo "toplega" zraven (ocvrte- pohane zrezke- take manjše, kot fingerse recimo, pa kakšno bedrco...), pa zraven solate (vložene- kumare, paprika...), olive in domači kruh.

Prigrizke: slano pecivo ter muffine.

Sedaj bo rojstni dan malo razširjen, ker povabim še nekaj ostale družbe, ki se vabimo samo za velike številke :)

Imam najet manjši dom krajanov (dvorana, mize in klopi so notri)... zato razmišljam, da bi kar pripravila "ruski bife" in si vsak vzame, kar pač hoče... ne bi pa komplicirala z nekimi "fensi" jedmi...

Ampak seveda bi želela, da to niso kar neke salame nametane na krožnike... pač se želim malo potruditi... ampak ne cenovno razširjeno :)

 

Glede tematike sem razmišljala tudi o oblačilih in glasbi... pač, da bi bilo malo drugače, kot ponavadi...

Zabava se pa bo odvijala ob koncu meseca marca.

 

LP.

 

donika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jan 2012 12:36

Ja, tudi za ruski bife moraš marsikaj pripravit, lahko lepo kombiniraš z nekaj toplimi jedmi, solatami, lahko narežeš razne zelenjavne zvitke (zeljnega na primer, ali takega s šunko in čebulo, lahko narediš polento z zelišči  - praktična je zato, ker jo v malo časa vleiko narediš - in feta sirom ter jo nadevaš v papirnate skodelice in okrasiš, je tudi praktično za jest kar tako ali pa gostje kombinirajo s kako toplo jedjo v omaki).

 

In s tistega mojega seznama izberi enosatvne jedi v omaki, vse lahko dan prej pripraviš.

 

Lahko pa daš vsem ful trefer in daš pečet odojka, dodaš nekaj aviacije, če kdo ne je odojka, zraven nekaj prilog in kruha ....

Pomembno je, da je fešta, če ljudje niso komplikatorji je v dobri družbi vsaka hrana dobra.

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jan 2012 13:03

 

Nekaj slikic za lažje odločanje (nobene fensi hrane ni zraven, pri 30 ljudeh in v lastnui režiji gre to bolj težko):

 

 

 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jan 2012 23:32

Na četrti so blini, kupljeni v Leclerku, s kislo smetano in prekajeno postrvjo, na petki pa zvitki iz dimljenega lososa s smetanovom hrenom in prevezani z drobnjakom. Prosto ko pasulj.

mamamia

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

12. jan 2012 15:31

mamamia je napisal/a:

Na četrti so blini, kupljeni v Leclerku, s kislo smetano in prekajeno postrvjo, na petki pa zvitki iz dimljenega lososa s smetanovom hrenom in prevezani z drobnjakom. Prosto ko pasulj.



mamamia

 

Mamamia, kaj pa so blini? 

renata69 http://renata69.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. jan 2012 15:36

blini so majhne ajdove palačinkice, ruska zadevica - nanje daš malo kisle smetane in kaviarja, to je ta pravo.

Sicer so pa uporabni za vse vrste majhnih prigrizkov, karkoli nadevaš gor je ok.

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti