Adventni venčki 2011, 2012, 2013, 2014...

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

8. dec 2012 21:41

Ni moj, je pa pri mojih dragih.

Pozdravček!

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

8. dec 2012 23:13

Naš venček in pa adventni koledar. Vsaka kepa skriva presenečenje za vsak dan.

moj svet

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

9. dec 2012 9:25

Uau, vse po vrsti ste super! Smilijo se mi edino prodajalci venčkov, ker imajo očitno vedno manj posla.

JJ

Mygrace

sporočila: 6506

9. dec 2012 10:04

Moj svet, tale tvoj koledar je pa pogruntavščina

 

Pridne ste, vse po vrsti!

 

                                                                                                        

Mygrace

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. dec 2012 18:38

JanisJoplin je napisal/a:

Uau, vse po vrsti ste super! Smilijo se mi edino prodajalci venčkov, ker imajo očitno vedno manj posla.



JJ

Vsako leto obredem cvetličarne in gledam novosti. Zdi se mi, da prevladujejo zelo skromni, ker je cena pomembnen element. Sem pa prvič videla venčke pri Gardeniji. Vščeni, cene pa kapitalistične.

Na kmečki tržici sem videla enega po 20e, ki je bil grd in absolutno predrag.

F r i n a

Liiu  

član od: 18.7.2010

sporočila: 363

9. dec 2012 18:39

Liiu

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

14. dec 2012 10:27

sinička

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. dec 2012 11:29

frina je napisal/a:

JanisJoplin je napisal/a:

Uau, vse po vrsti ste super! Smilijo se mi edino prodajalci venčkov, ker imajo očitno vedno manj posla.



JJ

Vsako leto obredem cvetličarne in gledam novosti. Zdi se mi, da prevladujejo zelo skromni, ker je cena pomembnen element. Sem pa prvič videla venčke pri Gardeniji. Vščeni, cene pa kapitalistične.

Na kmečki tržici sem videla enega po 20e, ki je bil grd in absolutno predrag.



F r i n a

 

Pred enim mesecem, ko sem še imela službo, smo pospešeno delali adventne venčke (delala sem v nekem dokaj priznanem vrtnem centru). Najprej smo nabrali šibe in mah, da smo naredili obode. Te obode smo obložili z različnimi materiali: s pušpanom, cipreso, borom, tiso (kar je bilo zastonj) oz. z uvoženo nordijsko jelko, katere veja stane okrog 2€. Z nordijsko jelko je šlo najhitreje (ker ima najbolj košate veje), pa je "pletenje" venčka vseeno trajalo okrog pol ure. Ostali materiali, ki so bili sicer zastonj, pa so zahtevali tudi še enkrat toliko časa. Za en venček sta šli približno 2 veji te nordijske jelke. Potem pa še sveče in nekaj okraskov in smo hitro prišli do od 15 do 25€, s tem, da zaslužka niti ni bilo veliko, če pomislimo še vse delo, ki je bilo vloženo.

Meni osebno se zdi 20 ali več € preveč za adventni venček, vendar sem, ko sem pogledala z druge plati, videla, da drugače pač ne gre.

Je pa res, da so bili venčki zelo lepi, kar se je pokazalo tudi pri prodaji, saj so šli, kljub relativno visoki ceni, za med.



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 14.dec 2012 11:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti