Praznična peka

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

21. dec 2011 18:17

Zeta in Vanja hvala! Vanja bom potem naredila kot si napisala! Hvala.

tarja2

patrička  

član od: 22.12.2007

sporočila: 147

21. dec 2011 18:42

Do zdaj sem uspela naredit preproste kekse, cimetove zvezdice,medenjake,orehove rogljičke, huzarske krapke, lešnikove vejice, karamelčke, krešante in marcipanove piramide. Nad krešanti in marcipanovimi piramidami sem zelo razočarana, saj okus ni izpolnil mojih pričakovanj :( Spekla sem tudi potico in sadni kruh. Na peko pa še čakajo mehki cimetovi keksi, čokoladni huz. krapki in nebeški poljubčki. Upam, da mi do božiča uspe.

Lep prijeten večer še naprej, pa obilo užitkov pri peki prazničnega peciva/piškotov.

Lp

patrička

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

21. dec 2011 23:13

Moja peka piškotov se tudi približuje koncu - jutri še poslikam in počasi začnem pakirati v škatle za darila. Letos se je nabralo kar 18 vrst piškotov in bo kar nekaj daril.

 Jutri spečem še biskvit za potratno potico, ki jo v petek dokončam in spečem še orehovo.

 

Prejšnji teden pa sem vodila delavnico peke piškotov v družinsko mladinskem centru v našem kraju, kjer se nas je zbralo kar nekaj ljubiteljev peke vseh generacij. V treh urah smo napekli veliko piškotov. Nekaj jih je vidno na slikah. Vsega skupaj smo jih naredili iz 18 različnih testov. Sama sem neizmerno uživala.

 

 



http://www.mojalbum.com/tajda

Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 22.dec 2011 08:07

patrička  

član od: 22.12.2007

sporočila: 147

21. dec 2011 23:24

Darjuška, čudooovitooo

patrička

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

22. dec 2011 7:46

Moram povedati, da sem bila z izvedbo tečaja zelo zadovoljna - menda tudi tečajniki. Kar pa me posebno veseli, je to, da je bilo kar nekaj fantov v starosti od 15 - 22 let, ki so bili izredno ročni. 

http://www.mojalbum.com/tajda

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

22. dec 2011 11:31

Darjuška, krasno!

tarja2

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

22. dec 2011 21:10

darjuška, zares lepo delo ste naredili.

jaz sem imela včeraj delavnico z osnovnošolci ki obiskujejo predmet sodobna priprava hrane. Moram rečt da so bili kar pridni in da smo bili uspešni. slikat nisem uspela, ker so seveda vse takoj pohrustali :) delali pa smo piškotke s koščki čokolade, marelične kupčke, navadne čokoladne piškote ki so jih še oblili s čokolado ter kokosove muffine z gozdnimi sadeži.

 

danes sem oblila mandljeve paličice, ju3 pa sledi peka potratne potice(prvič in me je kar malo strah, upam da bo uspela) ter seveda še kakih piškotov(moji piškotarji ne dajo miru)

 

ledenka_

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

22. dec 2011 22:05

Ledenka, kako lepo zgledajo te paličice! Lahko zapišeš recept ali je v bazi?

Jaz sem danes naredila nočno potico, ki sedaj spi ledene sanje na balkonu. Jutri jo spečem in upam na najboljše .

LP, Oaza

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

22. dec 2011 22:30

Pa je peka piškotov končana za letos. Pripravila sem nekaj vrečk za moje sodelavce - vrečka piškotov in oreščki v medu (med je domač), ker jutri zadnjič delamo v tem letu. Še slikice.

 

vsakega po nekaj piškotov

tole pa je celotna božično novoletna peka 2011

za moje ljube sodelavce

http://www.mojalbum.com/tajda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti