Beli obliv

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

tema odprta - 8. dec 2003 14:01 | ogledi: 2.630 | odgovori: 3

Ojla!

Mene pa zanima kako vi naredite beli obliv? Jaz sem zadnjič kupila belo kuverturo in sem nad paro stopila... notri bi morala povaljati koščke peciva, ampak obliv sploh ni bil tako tekoči da bi lahko povaljala, bil je bolj mehak to je pa tud vse .. ko po drugi strani sem pa še imela temni obliv (jedilno šokolado) je bil pa lepo in ne preveč tekoči(ker sem dodala maslo), glih tolk da sem lahko povaljala lepo koščke notri ... prosim vas za nasvet kako beli obliv narediti lepo tekoči ???

Lp,

Tatjana

DEJA  

član od: 5.11.2003

sporočila: 30

9. dec 2003 13:40

Preprosto!!!!!!!!!!Bel obliv lahko narediš čisto preprosto tako, da namesto jedilne ali mlečne čokolade uporabiš navadno BELO ČOKOLADO.Postopek priprave pa je isti,kot pri uporabi temne čokolade. lDa je obliv lepo tekoč ,pa moraš paziti na pravo razmerje olja (ali margarine),sladkorja v prahu in čokolade same.Jaz vedno najprej stopim čokolado nad soparo in nato "po občutku" dodajam ostale sestavine.Tako,da točnega recepta,kar se tiče količine posameznih sestavin ,preprosto nimam. Poskusi!Eksperimentiraj malo! Pri peki se mi zdi,da vse bolj "porata",če narediš malo po svoje,kot je v receptu. ANDREJA

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

10. dec 2003 9:51

Hvala! Jaz sem dodala surovo maslo in je ratalo trdo ... sem pa vse delala nad paro ... a potem je krivo surovo maslo, da je blo vse trdo? .. bi morala dati olje ali margarino (pri jedilni (temni) čokoladi vedno dajem surovo maslo)? in tud velja čisto običajna bela čokolada (npr. od Milke) ? Tatjana

vesna.p  

član od: 21.12.2003

sporočila: 32

25. dec 2003 20:46

Zdravo! Beli obliv lahko narediš tudi iz sladkorja v prahu. 1. beljaku dodaš cca 150 g slad. v prahu (jaz delam to že nekaj časa kar na pamet, zato ne vem natančnih količin) in dobro zmiksaš. 2. sok ene limone zmiksaš s slad. v prahu - podobno kot prejšni recept Po želji lahko sestavine dodajaš, da dobiš pravo gostoto, ki jo potrebuješ. Če daš to belo glazuro v papirnati "škrnicelj" lahko z njo krasiš piškote ali torte, rišeš vzorčke ali pišeš. LP Vesna.p VESNA PLAVEC

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti