Svinina in omega 3 maščobne kisline

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 4. okt 2011 20:28 | ogledi: 11.101 | odgovori: 27

Danes sem naletela na degustacijo in ponudbo svinine, ki naj bi bila zaradi ugodnejšega razmerja maščobnih kislin bolj zdrava od običajne ponudbe.

Potem sem šla še brskat po internetu in naletela na tole predstavitev-trditev ponudnika mesa:

To dosegamo po naravni poti preko krme prašičev, ki ji dodajamo naravni vir omega 3: laneno seme, repične tropine in sojino olje. 

.....

Naša svinjina se zaradi obogatitve z omega 3 maščobami ponaša z idealnim razmerjem med omega 3 in omega 6 maščobnimi kislinami (1:7).

Tisti, ki se na to bolje spoznate, ima trditev osnovo ali  gre le za marketinško potezo?

 

Cila

neznan uporabnik

4. okt 2011 20:45

Ne vem kaj je svinina? Lahko pojasniš prosim, kaj je to za en štof.

Hvala

 

 

Multi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. okt 2011 21:30

Multi - ti je že berny odgovorila.

Da podkrepim še s SSKJ:

svinina in svinjina -e ž (i)
1. svinjsko meso: jesti svinino; kuhana, pečena
svinina; mastna svinina / prekajena svinina
2. usnje iz svinjske kože: čevlji iz svinine

Ker do tam, kjer živim, piha veter z Gorenjske, šparam, pa čeprav pri "j"-jih - nekje je treba začet  .

Cila

neznan uporabnik

4. okt 2011 21:40

Cila darling, ti pa tud ne razumeš heca. Sem ti malo vrnil.

 

 

Daj, saj je vse skup hec. Ne vem, če ti kdo odgovori strokovno, se jaz ne bom vtikal. Jaz sem zadnjič tudi opazil en tak napis. V eni mega trgovini. Pol sem vprašal mesarja tam, kaj to pomeni in je rekel, da naj ne težim. Da al bom kupil al pa naj ne delam gužve. Pa sem znorel in ga na ves glas, ki ga premorem poslal nekam javno. Je prišel šef, vprašal kaj je narobe in sem se drl naprej naj mi pojasnijo napis. So mi dali 3 kile mesa badava, da sem vtihnil.

 

 

Multi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. okt 2011 22:38

MULTI_reloaded je napisal/a:

Cila darling, ti pa tud ne razumeš heca. Sem ti malo vrnil.  

Multi

Multi: 1:0 zate

Cila

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

5. okt 2011 1:33

Po mojem skromnem mnenju trditev, da je svinjsko meso tega in tega pridelovalca obogateno z omega 3 maščobnimi kislinami, ne more biti iz trte zvita, razen če pri nas nobena inšpekcijska služba ne deluje več in vsak lahko zavaja vsakega. Ampak kdor uživa "navadno" (verjetno tudi cenejšo) svinjino, naj jo na koncu pokaplja z malo lanenega olja, pa bo na istem.

Imam pa še drugo, bolj inovativno idejo. Zakaj ne bi uboge prašiče kar gensko spremenili v ribe, bi bilo razmerje maščobnih kislin še boljše!?!

Lep dan ali pravzaprav prijetno noč vsem.

Boris

booris

neznan uporabnik

5. okt 2011 2:07

Tvoj zadnji odstavek, da bi prašiče spremenili v ribe in sorazmerje, me zelo spominja na leto staro izjavo enega. Drugač ni dogural do več, kot da pobira ostanke. Samo v prenesenem smislu prasec vedno ostane prasec. Ne računa, da jaz malo tle gor patruliran ob 2 ponoci. Te bom vlovil pa če še stokrat spremeniš nick.

 

V 7 letih in 11 mesecih si uspel objavit 236 komentarjev. Glavno da maš zastavico na profilu. In oglašaš se ob odd hours. Sem natančno šel preučevat tvoj profilček, veš

 

Ti frajer v celofanu, si ne drzni žalit mojih frendov in frendic tle. Jasno? Good.

Ko se boš pa naučil obnašanja, bova pa dobro spelala ovinek.

 

 

Cmoka,

Multi



Sporočilo je spremenil(a) MULTI_reloaded dne 05.okt 2011 02:38

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

5. okt 2011 7:08

Mislim,da Boris ni nikogar žalil.

 

Sicer pa ,če že tako propagirajo omega 3 ,pa dajmo res vse spremenit gensko in bomo uživali še samo omega.Pol ,ko pa bodo ugotovil,da tudi to ni glih ok,bomo pa spreminjali nazaj.

Sej z genetiko se ,da vse ,a ne?

kriznana

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. okt 2011 7:37

booris je napisal/a:

Imam pa še drugo, bolj inovativno idejo. Zakaj ne bi uboge prašiče kar gensko spremenili v ribe, bi bilo razmerje maščobnih kislin še boljše!?!

 



booris

... in izrek 'najboljša ribica je svinjska ribica' bo še pridobil na veljavi :)

Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. okt 2011 8:05

kriznana je napisal/a:

Sej z genetiko se ,da vse ,a ne?
kriznana

Ne, daleč od tega.

rimljanka

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

5. okt 2011 9:28

Ja, MULTI, ti si precej bolj aktiven kot jaz. Bravo! Ampak pozna nočna ura ti očitno zelo škodi, da v neškodljivem hecu najdeš žalitve in potem žališ naprej kot nekakšen odvetnik svojih frendov, čeprav sploh ne vem, za katere frende gre. Če je tudi to bila šala, je neokusna.

Navali narode, te teme ne bom več prebiral!!!

LP

booris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti