Okraski iz testa?!

Sun2  

član od: 7.12.2003

sporočila: 4

tema odprta - 7. dec 2003 12:13 | ogledi: 6.355 | odgovori: 5

LP!

Zanima me če kdo ve recept za izdelavo okraskov iz testa? Js sem sicer te okraske že izdelovala vendar sem recept IZGUBILA!! Mislim, da se testo naredi iz moke vode in VELIKO soli; vendar se ne spomnem razmerja. :(

PROSIM, če mi pomagate!

HVALA!

Sun2

Temo je spremenil(a) Sun2 dne 07. dec 2003 12:49:28

gaja  

član od: 30.9.2002

sporočila: 23

7. dec 2003 14:47

Živjo! Mi z otroci že lep čas pripravljamo slane okraske, testo pa delamo malo na pamet, zato ti točnih količin ne morem dati, gre pa nekako takole: 2 lončka moke 1 lonček soli 2 naprstnika olja 3/4 lončka vode Testo gneteš, da postane voljno, ne sme biti krhko, da se drobi, pa tudi premokro ne, ker se ti potem pri oblikovanju vse vleče. Dobro je, če ga daš za kakšno uro v hladilnik. Če želiš obarvane variante, testu dodajaš tempera barve, ki potem, ko je testo suho, sicer izgubijo intenzivnost. Se pa okraski lepo barvajo s spreji ali akrilnimi barvami. Mi smo delali angelčke (bolj komplicirano, ampak izdelki so čudoviti, načrt pa je v lanskem Unikatu), čisto lepe enostavne okraske pa naredijo otroci z izrezovanjem z modelčki za piškote. Pa veliko zabave vam želim! Gaja

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

7. dec 2003 20:56

L.p. Pred nekaj leti sem delala okraske iz slanega testa, ki jih imam še vedno, po temle receptu: 1/2 kg moke 1/4 kg kamene soli (ne sme biti morska, ker veže vodo nase in se okraski težje posušijo) vode toliko, da lahko zgneteš testo To potem razvaljaš, izrežeš okraske in jih sušiš (ne pečeš!) v pečici pri nizki temeperaturi. Ne pozabi narediti luknjic v okraske, če jih želiš kam obesiti, morda na novoletno jelko. Pa saj vse veš, če si jih že delala... Gabriela Pevec

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

8. dec 2003 9:30

Razmerje je 2:2:1, torej 2 lončka moke, 2 lončka soli, 1 lonček vode. V reviji, iz katere je recept, ni zaslediti ali mora biti morska ali kamena sol. Vse zgnetemo v voljno testo, ki ga lahko tudi hranimo zaprtega v plastični vrečki, če nam ga kaj ostane. Izdelke sušimo v suhem prostoru, če se prav spomnem, lahko sušenje pospešimo v pečici, na 50 stopinj Celzija. Lahko jih barvamo z naravnimi barvili (pravi čaj, kava, jagodičje, ...), okrasimo s klinčki, suhim cvetjem, različnimi trakovi, mrežicami, pač odvisno od tega, kaj oblikujete.. Veliko zabave vam želim TanjaG.

Sun2  

član od: 7.12.2003

sporočila: 4

8. dec 2003 17:57

LP! Najlepša hvla za recepte. Glede barve testa pa naj povem, da sem js delala v konbinaciji belega in temnega testa. Temno testo pa sem dobila tako da sem dodala mal kakava:) Če bo še kdo delal kaj iz testa imam dober predlog. Naredite lahko prašičke, ki so enostavni za naredit in v sebi nosijo velik simbol reče. Js jih nardim tako da naredim manjšo kroglico iz belega testa, ki jo na eni stani malo sploščim, da na tleh lepo stoji, nato dodam rilec, ušesa in repek iz črnega testa. Hvala še enkarat in lep pozdrav Sun2 Sun2

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

9. dec 2003 16:57

Jaz sem pa kupila kar belo das maso (260 sit za paket) v trgovini s hobi programom in iz dveh paketkov izdelala za celo smrečico okraskov z modečki za piškote. Da se jo razvaljati čisto tanko (3 mm). Suši se na zraku en dan, pobarvate jo lahko s čimerkoli. Zelo enostavno. Tatjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti