Muca

neznan uporabnik

24. avg 2011 18:55

Barbra darling, moja pikica tud krade olive. Pol se pa žoga. In jajdemo pleesnive olive pod pralnim, hladilnikom. Tud v čevlje zabija gol. Najbolj fajn je, ko se pol obuješ in nardi cmljak.

 

 

Če se ti pa kam mudi je pa to itak življenjski trip

 

 

Ja, jaz bi tud rad zvedel kak je z mačko. Vms smo obdelali gostilne,jedilnike. Odgovora od lastnice pa nikakor. Mogoče nima časa in bo drgo leto povedala

 

 

Multivitamin

multivitamin

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. avg 2011 19:17

na strani 2 pravi:

TUMAAVGUST je napisal/a:

... Veterinar ga je pogledal mimogrede, ko je bil v bljižini in pravi da je samo izbirčen......

TUMAAVGUST

 nas macek je pa obozeval strocji fizol - kuhan seveda....

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

neznan uporabnik

24. avg 2011 19:25

pa menda ti tega ne verjameš al pa

 

 

odkrito rečeno se meni zdi tud mamaF lep. Ampak a ni izpadlo vse skup, da se mamaF trudi, bejbi od avgutsta pa se živo jebe. Če je 4 leta, bo pa še 1. Jaz ne verjamem, da bi kdo resen napisal prošnjo, mi bi svetovali in večina je bla v stilu pejd do veterinarja. Nakar jaz malo cel štos obrnem na gostilno in se bejba pritoži kako ni razumljena.

 

 

No, če vi to verjamete je meni okej.

Jaz sem to avgustovsko perjad nehal jemat resno.

 

Multivitamin

multivitamin

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. avg 2011 19:51

Multi, na nasem forumu vsakemu verjamem, tudi tebi

Ne vem pa, zakaj si se ti zapel za 4 leta. Mislim da ga tumaavgust nima toliko casa.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

neznan uporabnik

24. avg 2011 20:00

Becca daj si prvi post preberi.

 

 

Saj mene boli za neke človečnjake, skoz študiram kak je mačka. Kak pa onadva mi pa dol visi. In, če cel cirkus tu nardiš, pol ti svetujejo kaj nardit, ti se pa naprej zekaš. Se tebi zdi to fer?

Celo sem menda napisal, da če nima keša naj pove in bomo domislili. Ker taki pregledi so dragi.

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

24. avg 2011 20:19

Mam pa tud 41 let in vem osebno kako je, ko te zob boli. Ni hujše bolečine. In, ko se hrana al jezik samo dotakne zoba maš en tak občutek, da te bolečina katapultira izven sistema. To je ena najhujših bolečin. Prašajte doktore kaj boli najbolj

 

Zobobol je hujši od poroda. Nisem še mel čast rodit. Verjamem pa besedi mame.

Jaz sem baje bil jež, zobobol kasneje pa harpuna

Sem tudi sam doživel. Ponavad pride za vikend, boli pa obup. Da bi si sam najraje gavo odpilil, tako zelo boli.

 

 

Multivitamin

multivitamin

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. avg 2011 21:16

Naprosyn. Pomaga. Vsaj za vikend.

lp

cervus

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

24. avg 2011 21:31

Itak da pride zobobol za vikend, zakaj bi med tednom ko zdravniki delajo, halo ?!

Sem šel prečekirat sporočila od začetka in kljub temu, da ti ne verjameš TUMAAVGUST, da je muco, dan kasneje, pregledal veterinar upam in mislim da jo je res, ker če je ni, muca trpi do onemoglosti.

Na enem drugem forumu je pred nekaj časa "težil" en fant, ki je imel oh in sploh pasemskega psa za ne vem koliko €, in je pes driskal in ne vem kaj, ni pa vedel kako mu pomagati,  mati mu je pa kuhala domače zvarke za prebavo !!!

Za veterinarja pa ni bilo časa in denarja.

Aj jaj jaj jaj.........

Psu domače zvarke za prebavo ???

Za otroka ne zahtevajo nobenega izpita, za domačo žival itak ne, žal...

Za posran avto vozit je pa kot doktorat.

Pol pa pogledaš tisto zver (ČLOVEK), ki so jo danes obsodili, je dobil menda mesec čuze pogojno, ker je pustil psa brez hrane, vode in da so ga pojedle bolhe. Samo inekcija je "pomagala".

Ene bi bilo treba zabinglat kot Duceja, sred trga, da pridejo muhe gor, NE SMEŠ pa sklepat, ker ni fer.

 

 

 

 

 

 

archi

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. avg 2011 23:07

Vročinski val , ki nas je podalpce zalil te dni, me je prepričal, da so že temperaturne spremembne nekaj stopinj pomembne.

Pa da spet zasmetim.

Očitno se samo pod vplivom temperature že sedem strani nekaj menimo, ne da bi sploh prebrali naslovno vprašanje.

Torej:

Muc je star 4 leta, očitno do letošnjega poletja ni stradal, ker ga drugače ne bi bilo več med nami.

Nikoli ne joka med jedjo, ampak samo, če je ne dobi.

Ko mu postrežejo, malo poskusi, konserve, briketi mu ne dopadejo, rad pa poje koščke surovega mesa.

Lastniki ne želijo, da bi se hranil s surovim mesom.

Na svojem obhodu ga je pregledal veterinar, ki je mnenja, da je muc izbirčen.

Torej?

Kar je dobro, je to, da je vprašanje sprožilo plaz zelo uporabnih nasvetov, mogoče ne za prav tega muca, ki je bil očitno vsaj površno veterinarsko pregledan, tudi jaz verjamem, da ne gre za bolezen

Kar je slabo, je to, da že sedem strani spet in spet ponujamo nasvete, za katere ni nihče vprašal in za katere se bojim, da jih tudi poslušal ne bo nihče.

Pa da se avtorica vprašanja potem, ko je odprla novo temo  in se niti ni ozrla, da imamo eno, posvečeno ravno takim problemom s katerimi se spopada

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2163

vsaja, da ji smetimo temo...

Proxima je lepo napisala kako do kvalitetne in poceni hrane, maček se očitno strinja, veterinar tudi, torej?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nola

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. avg 2011 2:14

Veste kaj, meni ni noben problem nasvetov v zvezi z oskrbo živali (vsaj tistih, s katerimi imam izkušnje in opravka vsak dan) pisati, pa čeprav 2x dnevno. Če že visim za računalnikom toliko in toliko minut (ur)  na dan, pa naj vsaj kdo ima kako korist od tega. Če ne avtorica teme, pa kdo drug, ki bo morda jutri ali čez pol leta rabil take informacije o mačkah. Oziroma - največjo korist od kvalitetne hrane in redne veterinarske oskrbe bodo imele itak mačke, to pa je tudi moje, dajmo temu rečt tako, "poslanstvo".

 

Zakaj pa si človek "ne bi želel, da se mačka navadi na surovo meso", pa ne razumem ... OK, res je, najbolj kamot je imeti doma zalogo briketov in jih lepo zjutraj natresti mačku, brez strahu, da se bodo pokvarili oz. da jih bodo v tej vročini "napadle" muhe. Zaradi te kamotnosti tudi moj maček uživa pretežno samo brikete.
Ampak, pri vsakdanjih nakupih za družino pa je (vsaj zame) "tamala malca" kupiti še košček mesa ali četrt kile sardelic za mačka in psa . In sveže surovo meso dobita oba 1x tedensko, pa ni nobeden od njiju "navajen samo na to".

No, ja, vsak naredi pač tako, kot mu ustreza. Moja želja je, da bi vsak, ki se že odloči imeti neko žival, zanjo ustrezno skrbel, kar nujno vključuje tudi tisti živali prilagojeno hrano in skrb za njeno zdravje in dobro počutje. In še enkrat ponavljam: posebne salame, čevapčiči, hrenovke in ostale "packarije" za ljudi za mačke (in tudi za pse) niso primerne in pika. Pa če se še tako slinijo in milo gledajo. Tudi naši otroci bi verjetno raje kot mineštre in solate jedli čokoladke in sladoled, pa jim tega ne dovolimo kar tako, kajne?

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti