Muca

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

23. avg 2011 16:33

Pozabla sem napisati, da muc drobovine ali rib sploh noče jesti, povoha in že gre stran. Suh je pa letos prvič. Vodo pije zelo zelo poredko, vedno poskrbim da je sveža oz. ne preveč mrzla, čaka pa na mleko in je malo hrane in mleko in hrano in mleko sevedaa ko je take volje.

TUMAAVGUST

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. avg 2011 17:11

Biovermin je pasta proti glistam, ki jo dobiš v lekarni. Mačke jo imajo zelo rade. Jaz jim jo kar stisnem (iz one tube, ki ima tudi dozirnik, glede na težo) na hrano, bodisi paštetke ali brikete in pojedo vse.

 

Če pa imaš še tablete, pa mačko nežno, toda trdno vzemi v naročje, ji potisni tableto v gobček čim dlje proti požiralniku (jaz sem ponavadi tableto prej pomočila v tisti žele iz pastetk) in ji stisni gobček. Tableto bo pogoltnila.

Da ne bo kdo rekel, da sem mučiteljica mačk - tako dela tudi naš veterinar, pa mačke nimajo nič strahu pred njim.

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. avg 2011 17:37

Elaphus, Seveda ni nikakršno mučenje, tako dam tudi jaz moji psički tablete, kadar jih mora pojesti. Kakršnakoli druga varianta ne dela. Če je tableta potunkana v arašidovo maslo, na koncu izpljune tabletko, če je zdrobljena med brikete, ostane prah na dnu, vode se pa tudi ne dotakne. Moja revica je pravkar prebolela vnetje ušes. Še sreča, da so me v pasjem salonu opozorili na to. Dva dni po obisku veterinarke, je spet postala normalno aktivna. Vanja

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

23. avg 2011 17:43

Tudi naša muca noče pojest tablete niti pod razno, probali smo tableto zdrobit, zmešat z vodo in s šprico v usta ,zmešat v hrano, ji vtaknit v gobček. Sploh zadnje je slabo, ker sem popraskan do komolcev.

Edina varianta, ki se je obnesla je da palčko(vitakraft, mislim da) narežem na 4 kose, zarežem v košček bočno

in vstavim noter tableto, tako maček, ki golta niti ne opazi, da je tableta noter.

archi

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. avg 2011 18:14

Meni se obnese, da tableto zdrobim v prah, zmešam z oljem in to pasto namažem muci na tačko.

Poliže vse do zadnjega.

nola

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. avg 2011 18:32

Ob vsem tem se vedno spomnim na pesem iz filma Mary Poppins Spoon full of sugar makes the medicine go down, the medicine go down.... Vanja

neznan uporabnik

23. avg 2011 19:15

Pri moji take finte ne palijo. Edino do zdravnika al veta in tam. Tam ma respect.

 

Multivitamin

multivitamin

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

23. avg 2011 19:15

Tumaavgust, jaz bi čisto verjela izjavi veterinarja. Vem, kako maček lahko izsiljuje in doseže čisto vse. Naš maček je zelo izbirčen, nekaj časa so mu neki briketi všeč, potem spet ne in moramo poiskati nove... Je pa letos spomladi res še malo bolj mjavkal in manj jedel, pa tudi drugače se je zdel otožen, tako da smo ga razglistili (na način, kot ga opisuje elaphus zgoraj, res ni nič groznega:)), od takrat pa je spet vesel in včasih tudi tečen muc

Moraš mu pač omejiti hrano, če ga je veterinar pregledal in ugotovil, da je zdrav, pač počakaj, da bo dovolj lačen in bo pojedel kar bo dobil. Tako je treba z mački, ker drugače lahko hitro postaneš njihov suženj za 24/7

JJ

neznan uporabnik

23. avg 2011 19:20

Drugač pa moja mačka si tud zišluje. Jaz sem to rešil tako, da ma vedno kekse in svežo vodo. Če pa ostalega noče jest, njen problem. Pol hodi okol pa se dere, ker kao ni sveže. 5 ur. Umaknem in do drugega dneva ima kekse in vodo. Pa če tuli ko živina. Drugač je ona jedla eno žličko, pustila in se drla za novo vrečko. Nema.

 

Multivitamin

multivitamin

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

23. avg 2011 19:21

Multi, tko je treba sej pol počas poštekajo, od koga pa kakšna je komanda

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti