Se gremo potepat?

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

13. apr 2014 16:19

Ojoj, Ežoj.

V tvojem priljubljenem mestu Valparaiso, divja ogromen požar.

začetnik

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. apr 2014 22:42

Takole, en zanimiv potep je za menoj. Nekaj kulinarikov ve, da sem bila v eni najbolj izoliranih dežel na svetu, v Severni Koreji, in to prav v tednu, ko so slavili njihov največji praznik, obletnico rojstva Kim Il Sunga, ustanovitelja današnje Koreje.

Veliko zanimivega sem doživela, se srečala s popolno informacijsko blokado (ni tujega tiska, njihovega itak ne razumem, tv programi so le korejski, le za nekaj minut sem v sobi enega angleškega novinarja prisluhnila novicam na BBC World), ugotovila, da se da teden dni prav prijetno preživeti brez interneta, ko sem z mobitelom opravila nekaj najnujnejših klicev sem ga imela potem le še za kakšno dodatno fotografijo.

Bom blog napisala, samo da vtise v red spravim in izberem fotografije (slabih dva tisoč sem jih posnela v tednu dni), za začetek pa nekaj fotografij.

 

Mlade in lepe policistke usmerjajo promet; ta itak ni gost, a vseeno, včasih je potrebno zamahnit z roko ...

 

 

 

Mogočna kipa Kim Il Sunga in Kim Jong Ila ... 

 

... op prazniku se pridejo ljudje priklonit, ženske tudi v tradicionalnih dolgih oblekah živih barv ...

 

 

Javni promet funkcionira v nulo - avtobusi, trolejbusi, tramvaj in metro, a kolo je še vedno osnovno prevozno sredstvo:

 

 

 

 

Tudi Korejci niso imuni na igre na srečo - igralni avtomati v velikem bowling centru:

 

 

Pa še malo kulinarike:

kumare s hobotnico, hladna solata:

 

 

 

 

In še: svečan korejski obed: mesno-zelenjavna juha v posebni posodici, pod katero je gorilnik, in zraven osem različnih prilog; vsak si kombinira, kot mu ustreza, Korejci jedo večinoma s kovinskimi paličicami in žlico:

 

 

Otroci so povsod prikupni:

 

Korejke pa zelo lepe:

 

 

Nadaljevanje sledi.

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 29. 2014 22:45

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

29. apr 2014 23:25

Kaj nimajo navadno vse zelo zrežirano, ko dejansko dovolijo vstop tujcem?

(vključno z vnaprej pripravljeno hrano)

Case in point: http://www.youtube.com/watch?v=24R8JObNNQ4

Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 29. 2014 23:32

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

30. apr 2014 0:10

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Tale je od National Geographic:

https://www.youtube.com/watch?v=mxLBywKrTf4



Vanja

 

Vanja_v_ZDA, nam Slovencem ne dovolijo ogleda tega posnetka

mamamia, komaj čakam blog!

Sunny09

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. apr 2014 0:21

Sunny09, potem pa odtipkaj v Google Severna Korea, Lisa Ling, National geographic. Velikokrat se najdejo isti posnetki kako drugače. 

 

 


Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 30. 2014 03:45

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

30. apr 2014 9:29

mamamia, komaj čakam blog!

Ognjič

mercedes  

član od: 10.8.2006

sporočila: 13

30. apr 2014 10:42

Sem danes zjutraj pri oddaji Dobro jutro zasledila, ko je snemalec in fotograf omenil, da sta bila v Severni Koreji in komaj čakam blog. Mislim, da bo dobro branje.

 

Mercedes

mercedes

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. apr 2014 14:30

Mamamia me je s svojim izletom pripravila do tega, da si pogledam kar se da veliko dokumentarcev, posebej posnetih zunaj USA. Pogledala sem jasno vse tri z MiriBonovega linka. 

Potem sem našla še tale film in si ga ogledala včeraj zvečer.

http://www.imdb.com/title/tt0473181/

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti